Gorące Dysputy

Pędzel i grafit - sztuki wizualne - "Uwagi dotyczące Galerii"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Pędzel i grafit - sztuki wizualne > Uwagi dotyczące Galerii
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Darkena

Darkena

18.05.2008
Post ID: 28069

Temat ma na celu pomóc w modernizacji i udoskonaleniu Galerii.

To co mi się rzuciło w oczy: coraz więcej osób ma swoją galerię w Mistycznych Obrazach. Czasami ciężko jest polegać tylko na tych paru najnowszych pracach wyświetlanych na głównej.

Moja propozycja jest taka, żeby galerie, w których zostały umieszczone nowe prace były zaznaczane, np. takimi ikonkami, jak na forum w przypadku pojawienia się nowych postów.

jOjO

Hetman jOjO

18.05.2008
Post ID: 28071

możliwość wyświetlania prac sortowanych wg różnych kluczy:
- data (najbardziej potrzebna!! czasem przybywa więcej niż 5 prac i łatwo coś przegapić),
- autor,
- tytuł,
- ilość komentarzy (także - jak w opowieściach) z opcją nie dałeś jesio komentarza,
- ilość wyróżnień,
- ilość wyświetleń (nie licząc autorskich ;) )
- pewnie i FB ;)

możliwość edycji tytułu i opisu odautorskiego

możliwość usuwania komentarzy (tylko przez autora komentarza) bo czasem się nie tak klyknie...

w LAST5 dodać przycisk >>następne 5<< by szybko sprawdzić, czy coś się nie namnożyło od ostatniej wizyty

aha... Sortuj według popularności chyba powinno się zwać wg wyróżnień?

Grenadier

Kanclerz Grenadier

18.05.2008
Post ID: 28084

Plus możliwość usuwania prac (przez autora i moderatora).

Darkena

Darkena

21.05.2008
Post ID: 28251

jOjO

możliwość usuwania komentarzy (tylko przez autora komentarza) bo czasem się nie tak klyknie...

Plus edycja komentarzy, bo tego mi najbardziej brakuje, kiedy chcąc jeszcze coś dodać muszę osobny koment pisać.

jOjO

Hetman jOjO

22.05.2008
Post ID: 28299

i jesio możliwość tworzenia albumów
bo gdy się pojawia już więcej propozycji, to wskazane by było zgrupować jich tematycznie

i koniecznie żeby w czasie komentowania była widoczna komentowana praca!
bo to jakiś absurd jest, że ja muszem osobne okienko se otwierać... zamiast napawać się łobrazkiem i uczucia swe, via claviatura, w słowa obracać...

Dinah

Dinah

23.05.2008
Post ID: 28346

Byłabym szczęśliwa, gdyby choć część z tych opcji była dostępna :)

To, że nie ma możliwości edycji/ usuwania zdjęć i postów- to naprawdę problem.

Chciałabym też, lecz nie wiem, czy to jest technicznie możliwe, by do FotoBitwy można było dodać zdjęcie, nie posiadając kluczy do Galerii. Teraz, Każdy z uczestników, musi otworzyć swoją Galerię.

Jeśli chodzi o Nowych Galerników, może powinniśmy zastanowić się nad pomysłem Hetmana z nawiązaniem do Misternych (Nieśmiałe, Misterne, Pomięte)? Oczywiście z własnym podziałem i z własnymi nazwami.

Erin

Arcymag Erin

23.05.2008
Post ID: 28350

Edycja prac działa. Co do usuwania - jest, dostępne dla ciebie jako narzędzie porządkowe na wszelki wypadek.

W drodze jest obsługa FB.

Z usuwaniem/edycją komentarzy sprawa jest ciut bardziej skomplikowana, ale zobaczę co się da zrobić.

Dinah

Dinah

23.05.2008
Post ID: 28353

Dziękuję N, baaardzo :)
To bardzo przydatne i potrzebne opcje!

Erin

Arcymag Erin

27.05.2008
Post ID: 28546

Edycja i usuwanie komentarzy działają. Są problemy z przekierowaniem po edytowaniu/komentowaniu, ale to już mniejszy problem.

Melkior

Nadsztygar Melkior

24.06.2008
Post ID: 30273

Po co u licha ciężkiego wszystkie obrazki są powtórnie kompresowane? Wrzuciłem dzisiaj obrazek o wielkości 49.9 kb i patrzę sobie a po dodaniu wygląda koszmarnie (wczoraj wrzucone z resztą też). To jest bez sensu. Może niech się one kompresują z automatu, ale dopiero, gdy są większe niż jakiś ustalony i znany wszystkim limit. Bo tak jak jest teraz to jest jakieś nieporozumienie - obrazek nie dość, że raz był skompresowany przez aparat. Drugi raz jest kompresowany przez każdego dodającego po zmianie rozmiarów itp a na koniec obrazek o już małej rozdzielczości jest dosłownie masakrowany bezcelową rekompresją przez mechanizmy Galerii... W ten sposób zamiast ładnych przejść kolorów widać pikselozę, albo koszmarnie "wyostrzone" kompresją krawędzie. Aż się odechciewa cokolwiek dodawać :/
A skoro już marudzę, to jednak przydała by się opcja usuwania własnych prac.

Codhringher

Codhringher

24.06.2008
Post ID: 30277

Kompresja mogłaby też pozostawiać dane EXIF. Z oczywistych względów - bywają ciekawe.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

24.06.2008
Post ID: 30281

Na zasadzie marudzenia powtórzę za Codim o czym marudzę od kilku miesięcy - możliwość usuwania prac. A dwa - jak się komuś (mi np...) omsknie palec, to niech sam ma możliwość przerzucenia pracy pomiędzy galeriami.

Dinah

Dinah

24.06.2008
Post ID: 30286

Ja mam możliwość usuwania i edycji prac i właściwie wolałabym, by tak zostało.
Chciałabym wiedzieć, które z prac są usuwane i dlaczego.

Wystarczy wysłać do mnie Gońca i przekonać mnie, do usunięcia :)

Przełożenie zdjęcia z grafik do zdjęć, to też żaden kłopot dla mnie.

Nekros

Nekros

24.06.2008
Post ID: 30290

A później jednostka zdobywa za dużą władzę i trza rewolucję robić:)

Dinah

Dinah

24.06.2008
Post ID: 30291

Nie to nie tak Nekrosie :)

Po prostu nie chciałabym wejść któregoś dnia do pustej Galerii.
Dodanie pracy to poważna sprawa i nie można jej lekceważyć. Podobnie usunięcie.
Jako opiekun Mistycznych chciałabym wiedzieć, co wisi na ścianach :)

Jestem w Osadzie prawie codziennie i nie trudno mnie odszukać (można wysłać Gońca lub podłożyć gałązkę do Ogniska).

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

24.06.2008
Post ID: 30316

Nie trzeba przecież usuwać fotografii, wystarczy zastąpić ją inną, zmienić opis i poprosić - ewentualnie - o modyfikację komentarzy... Proste i potwierdzone w praktyce.

Zgadzam się z Grenem w kwestii zmiany przynależności obrazu pomiędzy działami grafiki i fotografii, choćby przez wgląd na cierpiącą minę Wielkiego Oboźnego, gdy zauważył swój błąd. ;)

Melkior

Nadsztygar Melkior

24.06.2008
Post ID: 30352

Tak poprosić wszystkich o zmianę komentarzy - zwłaszcza jak obrazek jest stary i ma ich dużo... To już lepiej zostawić brzydką/badziewną pracę - niech się kurzy w Galerii. A jedynym plusem usuwania przez administratora jest to, że administrator się dowie, że obrazek(zdjęcie) jest zdaniem autora brzydki(e) :D
Jeśli zaś chodzi o kontrolę tego co, gdzie się dzieje - to może przydała by się dla administratora taka historia - log tekstowy - z opisem wszystkich operacji wykonywanych w Galerii. Coś w stylu:
[data] czas (Nick użytkownika): Dodano plik w kategorii: [zdjęcie/grafika], tytuł: "superwymiatającyobrazek5.jpg", opis: "superwymiatającyobrazek".
[data] czas (Nick użytkownika): Zmodyfikowano plik w kategorii: [zdjęcie/grafika], tytuł: "superwymiatającyobrazek5.jpg", zmianay - opis: "superwymiatającyobrazek5".
[data] czas (Nick użytkownika): Usunięto plik z kategorii: [zdjęcie/grafika], tytuł: "superwymiatającyobrazek.jpg", powód: "Był do niczego, a poza tym zrobiłem nowy obrazek - superwymiatającyobrazek6 a przy starym komentujący strasznie mnie pojechali".
Dobry pomysł?
A co do usuwania - to niech admnistrator może sam może usuwać obrazki, ale autor niech ma też przycisk "usuń", który oznaczy plik jako "do usunięcia" i ukryje go przed odwiedzającymi Galerię (i w ten sposób zdubluje się funkcjonalność kopalni xD).

Erin

Arcymag Erin

25.06.2008
Post ID: 30370

Ponowna kompresja faktycznie była głupia, więc wyleciała. Jakby co - edycją można wrzucić oryginał. EXIF zostanie.

Usuwanie obrazków nie jest dostępne dla wszystkich, jak już Di powiedziała, celowo - decyzja nie moja, ale szczerze wątpię, żeby miała się zmienić.

Podmieniania zdjęć nie polecam, bo niby skąd ktokolwiek ma po tym wiedzieć, że jest coś nowego do obejrzenia?

Melkior

Nadsztygar Melkior

25.06.2008
Post ID: 30390

No niestety, ale podmiana jest w tym momencie jedyną możliwością na zrobienie co się chce ze swoją pracą w dowolnym momencie. Kiepski to sposób ale przynajmniej nie trzeba się nikogo prosić a skoro usuwania nie będzie no to trudno.

Dinah

Dinah

25.06.2008
Post ID: 30394

Panowie, spokojnie :)

Naprawdę nie trzeba się prosić i błagać- wystarczy napisać.
Nie róbcie ze mnie tak okropnej i despotycznej osoby (smoczycy?), bo mi przykro.
Zazwyczaj staram się być miła i uczynna :)

Decyzja o której N wspominał, że jest nie jego, nie jest też moja.
Akceptuję ją jednak. Wy również zaakceptowaliście regulamin dodając swoje prace do Galerii.
Znam wszystkie prace w Galerii, bardzo je lubię, są częścią Osady i trochę jej historią.
Mam nadzieję, że mój tulipan zostanie, nawet jak mnie już nie będzie i inne prace też :)