Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "[Kevin J. Anderson, Brian Herbert] - twórczość"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > [Kevin J. Anderson, Brian Herbert] - twórczość
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Vandergahast

Żywiołak Piwa Vandergahast

19.05.2008
Post ID: 28132

Podczas ostatniej wizyty w empiku, a może przedostatniej, bo ja zazwyczaj z uczelni przez empik wracam(inna sprawa że rzadko na niej bywam :]) przy półce z fantasy natknąłem się na ową książkę. Nie przejrzałem jej nawet, bo z lekka odrzuciła mnie okładka i autor, którego z nam z paru książek ze świata gwiezdnych wojen, i które choć fajne, to z klimatem diuny nie mają wspólnego absolutnie nic. Ale że po powrocie do domu dręczyło mnie, że nie przeczytałem z niej choć paru słów, to postanowiłem założyć ten topic w nadziei, że ktoś przemógł swoje opory i jednak bliżej się z tą książką zaznajomił. Liczę przy okazji na to, że swoimi przemyśleniami na jej temat się podzieli :]

Moandor

Strażnik słów Moandor

20.05.2008
Post ID: 28194

Nie zdobyłem się, by książkę zakupić, mimo, iż pięknie wydana jest. Nie lubię kontynuacji pisanych prze innych autorów, to już nie jest to samo.

Niedawno wypożyczyłem Dżihad Butleriański z biblioteki wojewódzkiej. Zdążyłem przeczytać tylko kilkanaście stron. Nie chcę krzywdzić książki, bo po kilkunastu stronach osąd może być niemiarodajny jednak moje wrażenie było takie, że teks widocznie odstaje od poziomu Franka Herberta.

Chętnie podzielę się wrażeniami jak przeczytam więcej. Ale dzieła lepszedo od Diuny raczej nie ma co się spodziewać. Jeśli będzie choć w połowie dobre, to już będzie coś. :)