Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "[Eoin Colfer] - twórczość"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > [Eoin Colfer] - twórczość
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

8.06.2008
Post ID: 29162

Czytaliście kiedykolwiek serię o nastoletnim geniuszu zła? Do tej pory wydano 5 tomów, najnowszym jest Zaginiona Kolonia.

Leryn

Leryn

13.06.2008
Post ID: 29675

Owszem, przeczytałam. Mam wszystkie - są naprawdę świetne. Colfer pisze tak dobrze, że nawet nie zauważyłam, kiedy książka się kończy ^^ Jest to jeden z nielicznych autorów, których lubię.
W książce nie brak zabawnych momentów. Klimat - po prostu cudo.
Postaci, które stworzył Colfer... Mam wrażenie, jakby naprawdę istniały ^^ Są naprawdę... nietuzinkowe, można tak określić. Krasnal kleptoman, nastoletni geniusz, ochroniarz Butler, pyskaty centaur Ogierek... No, i nie można zapomnieć o geniuszu zbrodni - chochliczce Opal. Po prostu cudo.
Czytanie tych książek to prawdziwa przyjemność, przynajmniej dla mnie. Jest to taka seria, do której wraca się więcej niż raz.
Moją ulubioną postacią jest... a raczej, był... Komendant Juliusz Bulwa. No, i Ogierek ^^ Te postaci rozśmieszały mnie do łez. Jeżeli chodzi o część - "Arktyczna przygoda" była moim zdaniem najlepsza. :)

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

13.06.2008
Post ID: 29678

Moją ulubioną częścią jest z kolei Kod Wieczności. Jednak muszę Ci, Leryn, przyznać rację, że Ogierek to świetna postać. Dlaczego? Bo posługuje się moim ulubionym rodzajem humoru - sarkazmem xD
A propos, czy może czułaś kiedyś (w realu) grzybowe cygaro?
Ja czułem.
I już wiem dlaczego nie lubili Bulwy :)

Leryn

Leryn

15.06.2008
Post ID: 29852

Czy czułam grzybowe cygaro? Mogę się pocieszyć, że nie ^^ Na swoje szczęście.
O tak, Ogierek i jego niewyparzony język... Albo Mierzwa.
Kod Wieczności. Może być. Ale Colfer świetnie przedstawił nam Jona Spiro. Ciekawe, czy Spiro będzie w innej części :)