Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "... więc kimże fkońcu jesteś??... - 4! lata później"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > ... więc kimże fkońcu jesteś??... - 4! lata później
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Sulia

Sulia

14.05.2007
Post ID: 15694

Pozwolę sobie zacytować MiBa, który w październiku 2003 roku napisał:

Wiemy skąd pochodzą nicki Jaskiniowców, wiemy jakie mają Oni zainteresowania (zboczenia ;) , co pchnęło ich do zapisania się do Jaskini. Część z Nas ujawniła swe jOjQ, miejsce zamieszkania, a także przeróżne talenta, ftóre Hetman jOjO skrzętnie wykorzystuje.
Tym razem proponuję podzielić się refleksjami na temat tego jacy jesteśmy, czym się zajmujemy (czy pracujemy/studiujemy/uczymy się). Chciałbym, aby każdy z Jaskiniowców napisał cuś o sobie. Dzięki temu będziemy wiedzieli czego się spodziewać przy spotkaniu (Konwent/ spotkania mniejszymi grupkami) i na co się przygotować psychicznie i fizycznie.

Temat spotkał się z dużą odezwą wśród Jaskiniowców. Poznaliśmy siebie lepiej. Od tamtej pory minęły prawie 4! lata. Dużo zmian zapewne zaszło w naszym życiu. Proszę o aktualizację :)

MiB

MiB

5.06.2007
Post ID: 16226

Witam!

Oj, tak tak... dużo się zmieniło... bardzo dużo. Dziś na pewno nie napiałbym takiego tematu :P (mam na myśli "styl").

4 lata temu byłem 2 drugiej klasie LO, lubiłem matematykę i informatykę, z którą wiązałem plany na przyszłość.

Dziś jestem studentem 2 roku informatyki na Akademii Techniczno Humanistycznej (ATH, zwanej w lokalnych kręgach Akademią Tańca i Humoru [wiem, że się powtarzam, ale to mnie niezmiennie śmieszy ;)]) w Bielsku-Białej, w trybie zaocznym.

Nadal jestem osobą roześmianą - każdy kto mnie zna choć nieco bliżej, wie o tym doskonale :)
Niestety - wciąż jestem impulsywny :P

Moje upodobania muzyczne nie uległy większej zmianie - moją playlistę nadal okupuje Nightwish, Blind Guardian, Linkin Park, RHCP, choć pojawiło się trochę nowości - Billy Talent, Good Charlotte, Hunter, Coma, Krypteria, Leaves' Eyes.

Oprócz zmianu statusu z "uczeń" na "student" w moim prywatnym życiu nastąpiła jeszcze jedna ważna zmiana, a nawet seria zmian.
Otóż podjąłem pracę w Krakowie, tutaj również od roku mieszkam.

Ostatnia kwestia dotyczyć będzie mojego wyglądu - przykro mi, ale mój fizys jaki był paskudny, taki jest nadal :P

Pozdrawiam i również zachęcam do aktualizacji wpisów :)

Hexe

Hexe

6.06.2007
Post ID: 16253

Hohoh..

4 lata temu mnie tu jeszcze nie było, ale i tak sporo czasu minęło. 3,5 roku temu byłam w czwartej klasie LO, przygotowywałam się do matury i rozpoczynałam moją stałodostępową przygodę z Internetem. Do tego określałam się jako nieśmiałą elfkę z kotem przy boku... I co z tego zostało?

Maturę zdałam, a jakże. Dostałam się na studia we Wrocławiu, na których przebiedowuję już 3 rok (który to rok jakoby miał być okresem zwątpienia w sensowność obranego kierunku w przypadku 80% studentów, z czym się - niestety - zgadzam). Do fantasy i jej klimatu nie mam już takiego zacięcia, więc moja elfia natura ujawnia się ostatnio rzadko. Zielony przestał być dominującym kolorem w szafie, ale koty nadal uważam za boskie stworzenia (niektóre kobiety robią 'gu, gu' nad napotkanymi wózeczkami pchanymi przez mamusie, ja zaś lecę głaskać praktycznie każdego napotkanego kota i wciąż marzę sobie o własnym). Introwertyzm i nieśmiałość dawno poszły w kąt - sama nie wiem, dlaczego i jak. Coś się zmienia w człowieku, studia wymuszają też kontakt z ludźmi. Wyprowadziłam się z ciepłego rodzinnego gniazdka do wielkiego miasta 250km dalej. I jest mi z tą samodzielnością dobrze.

Jak patrzę na Hexe z początków jej istnienia w Osadzie widzę trochę niepewnego dzieciucha, dla którego byle kto mógł zostać wielkim autorytetem. Chyba dorosłam.

MiB poruszył kwestie muzyczne.. Ojeeez, tu się chyba zmieniłam najbardziej. Within Temptation, Nightwish, co tam jeszcze na tapecie było.. Już dawno tego nawet na dysku nie mam. Polski rock też odszedł w odstawkę (Dżem się dawno skończył, Hey też, co innego zostało?) na rzecz muzyki alternatywnej czy elektronicznej. Nie poguję w glanach pod sceną na koncertach Kultu tylko wybieram się na kameralne jazzowe występy w kuluarach klubowych. Pokochałam teatr.

Islington

Mistrz Islington

8.07.2007
Post ID: 16948

Cztery lata temu nie było mnie jeszcze w jaskini.

Ale byłem na świecie!
Chodziłem do pierwszej klasy LO i całe życie stało przede mną otworem (teraz też stoi). Miałem wtedy długie włosy, ubierałem się na czarno, fajnie było.

Teraz studiuje we wrocławiu, pieknym miescie, wymarzony od 5 lat kierunek - psychologie. Poznalem wiecej ludzi niz przez cale liceum (ktore bylo bardzo niewielkie) i musze powiedziec, ze ten rok byl jednym z najfajniejszych w moim zyciu.

Jesli chodzi o muzyke, to troche zlagodnialem i otworzylem sie na inne klimaty (bylem nawet na jednym koncercie hip-hopowym, ale sie nie przekonalem), scialem wlosy, zaczalem ubierac sie kolorowiej.

Jeszcze od czasu do czasu zdarza mi sie grac w rpg, choc kiedys robilem to praktycznie co tydzien.
Zaczalem czytac ksiazki inne niz lektury, no i zakochalem sie... w Neilu Gaimanie (styl pisania odpowiada mi w 100 %)

Co moge dodac?

Nie narzekam na nude, glod, nie mam alergii na laktoze i moj chomik nie jest umierajacy.
Jestem zadowolony, przeszczesliwy to moze przesada, ale to jak sie wszystko u mnie potoczylo na pewno odbieram pozytywnie.

Pozdrawiam

Hardrigar

Hardrigar

8.07.2007
Post ID: 16949

Mnie także nie było 4 lata temu w jaskini.. i 3 lata temu też.

Uczeń 3 klasy LO XIV we Wrocku( pochwale się że nawet z Enlethem do jednej klasy uczęszczam).. Profil klasy-? mat INf FIz... ale nie patrzcie bo z tej inf to chyba tylko internet, photoshopa, podstawy C++, ostatnio troche w php sie bawie.

Co do muzyki.... Ouch. W jednym zdaniu ujmując... Gram na gitarze prawie 6 lat( w grudniu bedzie 6) Tak wiec slucham Rocka Metalu Poezji SPiewanej, Regge i wszytsko inne co da sie na tejze gitarze zagać....

Jak każdy w moim wieku połowe dnia spędzam przy komputerze, i jak każdy z 14-stki drugą połowe przy ksiązkąch. Reszte czasu poświecam na sen.

Grywam w piłę nożną... Prawie, że zawodowo --> Liga osiedlowa:D prawie jak pierwsza liga.... no ale cóż.... żyć nie umierać. Zycie toczy sie dalej, a mi przybywa co raz to wiecej głupich pomysłów :D i czasu aby je realizować.

Mosqit

Mosqit

3.08.2007
Post ID: 17893

O holender co ja robiłem 4 lata temu? hmmm muszę zernknac do CV bo nie pamiętam :D Jakoś nie przywiązuje wagi do przeszłości bardziej sie interesuje tym co dziś i co będzie jutro :P Ale zaraz już mam... No wiec gdy zaczynałem się zakradać do osady 4 lata temu byłem na 2 roku studiów gospodarki nieruchomościami w Bielsku Białej...

ooj dużo się przewróciło w moim życiu przez ten czas...

Skończyłem licencjat, byłem jakiś czas w pracy na wyspach i co prędzej z stamtąd zwiałem, potem rok harowałem jako serwisant w firmie komputerowej, wyprowadziłem się od starszych, założyłem firmę o nazwie GRYF (mój kumpel stwierdził że za dużo Heroes), Dzisiaj jestem mężem mojej ukochanej żony, za niedługo przyjdzie na świat nasz syn.

W sumie z zakompleksionego smutasa zmieniłem się w bardziej pewnego siebie z bananem na buzi 24/7 :D, kilogramów mi przybyło i trochę się poszerzyłem nie mówiąc już o mięśniu piwnym, staram sie łapać życie w pełni bez zastanawiania się :P
Ale jaki byłem potrzepany taki jestem, najpierw robie potem myślę, chyba dzieckiem to już zostanę do śmierci :P No i przez te lata udało mi się skompletować Sage Heroes :D

Uwielbiam grać na komputerze ale oczywiście w coś sensownego jak Heroes 2 lub 3 i ostatnio coś wzięło mnie na MIght & Magic 6. Uwielbiam słuchać muzyki filmowej i z gier, coraz mniej gotyku choć kiedyś słuchałem go namiętnie :P, Dżem (z Ryśkiem R.). Uwielbiam oglądać dobre filmy po kilkaset razy jak np Gwiezdne WOjny czy Władce pierścieni ale tez inne z poza gatunku fantasy. No i oczywiście bronki: Tyskie ponad wszystkie!

Nielubie: zastanawiałem się długo co tu napisac ale sam nawet nei wiem :P

Sulia

Sulia

2.09.2007
Post ID: 18854

Bardzo proszę o śledzenie dawnej tradycji wpisów w tym temacie :) Dawne posty zawierały trzy główne informacje:

- kim jestem, co lubię, za czym nie przepadam;

Rozpisywać się na trzy powyższe tematy, jak również na wszystko inne co Wam przyjdzie do głowy ;) Można też komentować posty innych.

I wiem, że się znamy dość dobrze, ale wypada dać się poznać innym, więc jeśli nie zobaczę tu postów, będę ścigać osobiście.

I wiem, że nie ma tu mojej charakterystyki ;) Ale już niedługo dam dobry przykład.

Irvin

Irvin

15.09.2007
Post ID: 19253

Cztery lata. Te ostatnie to prawie całe moje życie :) W zasadzie to ten okres czasu zdeterminował to kim teraz jestem, jaki jestem.

Zacznijmy od tego co się nie zmieniło.
Ciągle lubię fantastykę. W zasadzie to czytuję jej na kopy jeśli mam czas (spora biblioteczka mi się uzbierała). Ciągle lubię japonię (może nie tak jak kiedyś, bo teraz w myśl stwierdzenia 'cudze chwalicie, swego nie znacie' bardziej lubię Polskę - mimo wszystko :) ). Wciąż jestem mniej lub bardziej związany z komputerami - można powiedzieć że jestem skazany na nie, więc w dalszym ciągu lubię szeroko pojęte IT. Lubię jazdę na rowerze (obecnie mniej niż kiedyś - planuję niedługo przerzucić się na rolki). Kocham Kraków, dobrą muzykę, wypady ze znajomymi, wisłę (rzekę a nie drużynę) i kilka innych rzeczy.

Co się zmieniło.
Skończyłem LO, zdałem maturę. Poszedłem na studia - najpierw na Politechynikę Krakowską, kierunek Elektrotechnika, co okazało się pomyłką, więc spasowałem i zrekrutowałem się na AGH. Obecnie jestem po pierwszym semestrze Informatyki i Ekonometrii, na Wydziale Zarządzania, Akademi Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Dużo zmieniło się we mnie samym, ale nie bardzo wiem jak to opisać. Napewno to widać przy bezpośrednim kontakcie (niestety na K mnie nie było, bo w jego połowie wróciłem z Holandii, zresztą zloty w Krk też jakoś się ze mną rozmijają ostatnio ;) ).

Obecnie
Obecnie wracam na stare śmieci, dosłownie i w przenośni. Integracja wtórna się skończyła, więc... Do zobaczenia, tu i ówdzie, prędzej czy później :)

A jak ktoś jest zainteresowany czymś konkretnym to zapraszam via IM tudzież face to face ;)

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

15.09.2007
Post ID: 19264

Cztery lata. Dla mnie w sumie trzy, bo wpisałam się rok po powstaniu topicu. Choć w IJB jestem cztery i pół ;). Zarazem tak wiele i tak mało.

W tym czasie udało mi się skończyć LO, zdać maturę, ba nawet podejść do niej ponownie i trochę poprawić. W czerwcu zdobyłam FCE, obecnie jestem na drugim roku policealnej szkoły E-Biznesu i od października zaczynam na WSF (Wyższa Szkoła Filologiczna) we Wrocławiu filologię hiszpańską.

Moje pasje i zamiłowania ogólnie się nie zmieniły, no może oprócz judo bo przestałam trenować. Zwiększyła się moja miłość do literatury fantasy (głównie polskiej - mimo wszystko, jestem wierna panu Pilipiukowi, Piekarze, Ćwiekowi i pani Kossakowskiej oraz Kańtoch ;)) a co za tym idzie wyobraźnia oraz zapas słownictwa, nadal jestem miłośniczką Japonii, można by rzec, że maniaczką mangi i anime. Gdy w końcu zdecydowałam co chcę w życiu robić i co naprawdę mi się podoba, moją pasją stały się również języki obce. Nadal w wolnym czasie oglądam filmy, słucham muzyki (w sumie to ona leci ciągle gdy jestem w domu).

W pewnym momencie niestety albo i stety przestałam pisać, zarówno recenzje jak i opowiadania. Głównie z braku czasu, ale również z mocnej samokrytyki. Skończyło się również moje granie w RPG bo drużyna się rozpadła.

Udało mi się jakoś doprowadzić życie prywatne do ładu i składu, obrać sobie wreszcie drogę kształcenia i zawód, który chciałabym wykonywać. Powoli do przodu, ku realizacji swoich marzeń i zachcianek.

A stary wpis dla porównania tutaj

Fergard

Fergard

1.05.2008
Post ID: 27347

Cztery lata temu jeszcze nie wiedziałem o istnieniu Jaskini i myślałem, że komputer służy tylko do grania... :) Ale wtedy miałem tylko 9 lat...

Obecnie... Uczeń pierwszej klasy Gimnazjum w Wieliszewie, zwycięzca powiatowego etapu konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka", z zadatkami na szóstkę z polskiego, niemieckiego, angielskiego i historii. Niestety, wysokiej średniej chyba mieć nie będę, wystarczy powiedzieć, że w poprzednim semestrze miałem 2 z WOS-u(Lenistwo :(), 3 z matematyki i plastyki(Pierwsze jest naturalne, drugie - znów lenistwo :(). Lubię HoMM, Disciples, Cywilizację II(W inne części nigdy nie grałem), a także Motocross Madness, Tzar, Crimsonland i inne... Nie przepadam za wysiłkiem fizycznym, ale lubię grać w uni - hokeja, mini piłkę nożną i zwykłą piłkę nożną. Spokojny, cichy, w miarę uczynny. Na minus idzie to, że wszystko biorę do siebie i jestem wiecznym pesymistą. Jeśli chodzi o muzykę, to ostatnio słucham Linkin Parku oraz płyt Viva Party '97 i Eurochart 2000 - 13. Lubię czytać, choć niestety ostatnio robię to niezbyt często. Co by tu jeszcze... W sumie to chyba będzie wszystko. Jeśli ktoś ma pytania, to chętnie odpowiem...

Ptakuba

Ptakuba

1.05.2008
Post ID: 27351

Cóż, jeśli podejść do tego filozoficznie, nikt nie wie kim naprawdę jest...
Ale filozofem nie jestem ;P
Chodzą do klasy pierwszej gimnazjum, lat mam czternaście. Oceny mam całkiem niezłe, zwłaszcza z polskiego. Kocham fantastykę i przepadam za RPG, słucham głównie SoaDa, Red Hota, Black Eyed Peas i Kazika. Gram zwykle w strategie, między innymi oczywiście Heroes III, IV i V, Bitwa o Wesnoth, Bitwa o Śródziemie 2, Spellforce 1 i 2, ale też w inne typy gier: Soldat, Little Fighter 2, Medal of Honor itp. Grałbym w MM, gdybym kupił sobie siódemkę ;P Lubię rysować, zwłaszcza w tematyce fantastycznej. W średnim stopniu lubię sport, jednak chodzę na karate i jestem z tego zadowolony.

Shadow

Shadow

2.05.2008
Post ID: 27362

Aby nie być ścigany przez Szulię :D, spowiadam się szybko :P

Co się zmieniło:
Jestem studentem i nikt kto ma....ehm lepiej nie dokończę. :P 4 lata temu kończyłem liceum, potem poszedłem na dwa lata do policealnej szkoły na kierunku technik hotelarstwa. Gdy ten okres się skończył wyskoczyłem na studia try letnie na kierunku turystyka i rekreacja: hotelarstwo i gastronomia. Powoli zbliża się koniec pierwszego roku. ;/ Idzie to jakimś
spokojnym torem.

Nadal:
lubię homm
jestem leniwy
lubię pizze,lasagne,pecorino i parmezan, dary morza
lubię fantastykę
nie powiem wszystkiego ]:P

Obecnie
Co raz częściej przychodzę na forum i biorę się do roboty za niektóre projekty z forum, które nie mogłem dokończyć.

Więcej grzechów nie pamiętam

Robal

Robal

2.05.2008
Post ID: 27373

Cztery lata temu jaskinię znałem tylko jako dobrą kopalnię map.

Teraz jestem uczniem klasy 2 gim. w Kielcach. Interesuję się informatyką, lubię czytać książki (fantastyczne i kryminały), dobre kino i sport.
W sporcie mam tylko jedno osiągnięcie, zdobyłem 2-gie miejsce na wojewódzkich mistrzostwach w zapasach (przez przypadek, poszedłem tam tylko po to, żeby ocenę z WFu mi podnieśli na koniec...).
Jeśli chodzi o muzykę, to jestem co najmniej upośledzony na jej punkcie. Słucham jak idę do szkoły, jak jadę rowerem, jak biegam, jak siedzę przed kompem... A słucham Boba Marley'a, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, AC/DC, Vadera, no i jak nie mogę zasnąć to Katie Melua.
Jeśli gram na komputerze, to najczęściej w strategie (Heroes I-V, Kozacy...), chociaż zdarza mi się zagrać w CSa jak mnie wnerwią w szkole, a ostatnio zrobiłem wyjątek i grałem w Wiedźmina (którego z resztą przeszedłem).
Niedawno znalazłem sobie nowe hobby, a mianowicie rzucanie nożem (i shurikenem po części). Idzie mi coraz lepiej...

Kordan

Kordan

5.05.2008
Post ID: 27486

4 lata temu, aspirowałem by zostać jednym z jaskiniowców, ale maila z odpowiedzią nie dostałem do tej pory ;).
Uczeń XI Liceum ogólnokształcącego w Krakowie.
Klasa: Dziennikarsko - Medialna
Lubię rysować, Pisać, czytać i poszerzać swoje horyzonty (no może poza przedmiotami ścisłymi ;)). Moja ulubiona muzyka to metal a zespoły to : Burzum, Rammstein, Aria, Lacrimosa, Moonspell a ostatnio także Behemoth.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

6.05.2008
Post ID: 27527

Więc teraz ja trochę ponudzę x]

4 lata temu miałem w nosie Internet (może dlatego bo go nie miałem :P), a na Jaskinię natrafiłem.. widząc link w Wikipedii (pod hasłem Heroes of Might and Magic, of course). Jestem w niej od 29 marca X ADD.
Obecnie chodzę do łódzkiego wicelidera gimnazjów - do Gimnazjum 29. Okupuję pierwszą klasę, a oceny są jakie są(tylko 4.86 na półrocze...). W klasie są tylko 2 osoby które lubią HoMM (drugiej nie znajdziecie w JB).
Z muzyką wiążę moje hobby - po 10 tygodniach trzymania ręki w gipsie zacząłem uczyć się grać na gitarze. Na razie nic nie umiem.
Ze słuchanej muzyki wymienię [*] blink-182 [*], Angels & Airwaves, Linikn Park, Jimmy Eat World, Paramore, [*] Gorillaz [*], 30STM, Foo Fighters, [*] Nirvanę [*] itepe itede...
Oprócz HoMM'a mój twardy dysk zaśmiecają gry:
- Disciples II: Bunt Elfów
- Sąsiedzi z Piekła Rodem (lol)
- NFS: Most Wanted
- Beyond Good & Evil (CUDOWNA GRA)
Włosy kandydują do zapuszczenia, noszę się głównie w granacie. 100% moich spodni to jeansy.
Jak prawie każdy 14-latek nie znoszę polskiego.
Nie lubię szpinaku i jestem uzależniony od serków topionych (obecnie na odwyku od gum do żucia)

Kordan

Kordan

6.05.2008
Post ID: 27529

Disciples i Sąsiedzi w porząsiu... Ale nie wybaczę ci że słuchasz 30STM i Likin Park :) . A na średnią nie narzekaj bo ja na półrocze miałem 2 z czymś. Moja najlepsza średnia to na koniec 3 gimnazjum 4.28
W przeciwieństwie do ciebie kocham polski i historię
Uzależniony od tabaki
Czarny ubiór, większość mojej garderoby to podkoszulki z ulubionych zespołów muzycznych.

Brimstone

Brimstone

6.06.2008
Post ID: 29046

Nudzenie gremlina...
Imię: Krystian Władysław
Nazwisko: Śniegowski
Inne pseudonimy: Świeży, Śniegu, Kriss (od imienia chyba...)
Wzrost: 191 cm
Waga: 74 kg (chudy jak na ten wzrost)
Wiek: 16 sierpnia oblewam 30 (16.08.1978)
Lubię sesje w Młotka, EarthDawn, Neuroshimę i D&D. Słucham muzyczki z Ghost Raidera i Beowulfa. Słucham jej, bo Hells puszcza ją 24h!!! Ileż można?!:)
Nie lubię dresików, koksików, metali i karków. Nie lubię też tancerzy, śpiewaków...ogólnie nie lubię ludzi, ale kocham zgromadzenia:) Z zawodu jestem elektrykiem (jedynym w mieście). Nie lubię też mieszkać z Hellsem pod jednym dachem. Obecnie opiekuję się mieszkaniem siostry w Stargardzie Szczecińskim, ale stale mieszkam w słonecznej Hiszpanii, w Sewilli. Mam niebieskie oczy. Hells mówi, że są pełne takiego zimnego spokoju:) Wiele ludzi mi mówi, że w mych oczach można zobaczyć coś w stylu "Nie będzie bólu. Nie będzie radości. Nie będzie już niczego." Coś w tym jest. Mam króciutko ścięte włosy, lubię nosić bawełniane koszule:) Napisane może i chaotycznie, ale szczerze:) Uzależniony też od fajki (takiej drewnianej, co się tytoń lub tabakę sypie) oraz wyrobów Hellsa (co ork może robić - pędzić w piwnicy:D)
Pozdrawiam

Sandro

Sandro

14.06.2008
Post ID: 29778

ojOjOj!

Czytam sobie swój wpis sprzed lat pięciu (pięciu, Mahadevo! dostępny tutaj: http://osada.heroes.net.pl/forum/post/14832#p14832) i zauważam następujące różnice:

- Się postarzałem o lat pięć;
- Urosłem raptem trzy centymetry;
- Ważę z grubsza tyle samo, choć w międzyczasie zdążyłem dwadzieścia kilo przytyć i tyleż następnie zrzucić;
- Włosy i oczy bez większych zmian, choć się czeszę;
- Fantastykę przestałem praktycznie czytać - dziś głównie klasycy;
- Palę, wbrew zapowiedziom;
- Utraciłem wrodzoną skromność;

Poza tym:
- Znacznie lepiej piszę (błagam, niech ktoś obali Chronomantę! Ten tekst to hańba, moja prywatna i Osady);
- Posiadam znaczny zarost, który chołubię i pielęgnuję;
- Wogle (ach, jaka to rozkosz znów posmakować jaskiniowej gwary), wydoroślałem (w tej jakże lakonicznej konstatacji kryje się ocean mniej i bardziej dramatycznych przeżyć, lecz wszak nie miejsce to na ich roztrząsanie).

Tabris

Tabris

20.06.2008
Post ID: 30123

Cóż, skoro dzisiaj zostałem Jaskiniowcem to może się ładnie przedstawię.
Kim jestem?
Jestem z Pisza (nie Piszu!), z Mazur
Jestem obecnie maturzystą, czekającym na wyniki matury.
Jestem osobą spokojną, umiarkowaną, nieśmiałą
Jestem flegmatykiem.
Jestem racjonalistą
Jestem tchórzem
Jestem Tym Którego Nienawidzi Pretoria
Jestem Tym Który Zna Prawdę o Moandorze
Co lubię?
Lubię kolory niebieski, biały i czarny, koty, robienie zakupów w sklepach samoobsługowych, słuchanie radia, robienie map, zwłaszcza do Heroes 4, sukienki (zwłaszcza falbaniaste), historię, być oryginalnym, pewne gry komputerowe, muzykę Lisy Gerrard, Myslovitz, wiersze Wisławy Szymborskiej, Olsztyn i National Geographic.
Czego nie lubię?
Psów, pająków, kolejek, niechlujnych map, Heroes I (wiem, wiem; nie mam wyobraźni, lubię tanie efekciarstwo, ale jak widzę Bandytów to mnie skręca), alkoholu, papierosów, nie lubię tańczyć, i "dobrze się bawić".
Prawdy i prawdziwości -ten wątek rozwinę. Nie lubię Prawdy, bo jest nieosiągalna, a część ludzi uważa, że ją posiadło. Nie lubię takich ludzi, boję się ich, więc i Prawdy lubić nie zamierzam.
Nie lubię prawdziwości, czyli; prawdziwych rządów, prawdziwej wolności, prawdziwych imprez, prawdziwych Polaków, katolików itd. itp.
Biurokracji, tępych osiłków, ludzi którzy mają moje wady, sztuki nowoczesnej, że o wierszach Tulla przez litość nie wspomnę.

(A tak W oGóle t jestem drugim kontem Sulii, powstałym dla szpiegowania i inwigilacji Jaskini, ale nikt mi nie wierzy. I dobrze.)

Bubeusz

Bubeusz

25.07.2008
Post ID: 31710

Na bogów, człowiek przez cztery lata staje się zupełnie inną istotą. Ani trochę nie zgadzam się z Marylą, która, jak wiemy, śpiewa: "Choć tak wiele się zmieniło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami". Nie, nie jesteśmy tacy sami. Tacy sami są tylko ludzie, którzy się nie rozwijają, których każdy kolejny dzień jest wciąż tym samym.

Może tego po mnie nie widać, może z zewnątrz wyglądam tak, jak wyglądałem... Ale wewnątrz - mogę podpisać się pod spostrzeżeniem Sandro. Szczegółów o swoich wojażach życiowych pisać nie będę, powiem tylko tyle - nie lękajcie się życia, smakujcie go, ile wlezie - i to nie jest hedonistyczny zapęd, to jest najlepsza rada, jaką można dać, w oparciu o znane, a bolesne przysłowie, które prawi: "Najwięcej łez na łożu śmierci wylejesz nad słowami, których nie powiedziałeś i nad czynami, których nie dokonałeś..." Po prostu aż dreszcze idą. Nie, nie zamierzam dopuścić, by stało się to prawdą w moim życiu :)

Tabris, masz bardzo ciekawe spojrzenie na Prawdę. Naprawdę :) Chciałbym tylko zauważyć, ze ta Prawda o której mówisz, to nie jest Prawda. To jest tylko prawda. A prawdziwa Prawda jest niezmienna i naprawdę warto jej szukać xD
Tych, którzy zrozumieli, jak i tych pozostałych, pozdrawiam serdecznie ;P