Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Tabris

2017-10-08 17:55

Zdjęcie zasługuje na wysoką ocenę, wyróżnienie, jest wyjątkowo estetycznym.
~

Wykonane dojrzałym porankiem, pełne pewnego spokoju. Chmury na górze, zaś na dole przekwitnięte wierzbówki tworzą harmonijne, równoległe sobie pasy, zaś pośrodku mamy las i kilka chat. Mimo, że te ostatnie wskazują na ludzką obecność na zdjęciu nie ma człowieka, tworząc wrażenie senności, jakże pasujące do porannej ciszy.
~

Panoramę da się podzielić na dwie części nieco różne klimatem, pierwsza obejmuje stronę lewą do pierwszej chaty, a druga okolice schroniska. O ile ta druga wypełnia opis z powyższego akapitu w pełni, to lewa strona zdominowana jest refleksem słońca, którego błysk niesie ze sobą przebudzenie. Nadaje zdjęciu pewną aktywność - symbolizując i kończąc jednocześnie kończąc spokojny poranek zapowiada pojawienie się ludzi (z chat) i zwierząt (z lasu). Jednocześnie nieco 'wykrzywia' zdjęcie stanowiąc jeden z dwóch punktów przyciągających wzrok, drugim jest zbiorowisko chat.
~

Między tymi punktami kieruje się wzrok patrzącego, jak po górskim zboczu, choć to dolina. W tym sensie asymetryczność zdjęcia finalnie wychodzi mu na dobre.

Crazy

2017-10-11 21:11

Bardzo ładne zdjęcie. Świetny kontrast pomiędzy promieniami słonecznymi przebijającymi się po lewej stronie, chmurą w dolinie w środkowej części i błękitnym niebem po prawej.

Architectus

2017-10-16 22:12

Bardzo się cieszę, że zamieściłeś nową pracę w Mistycznych! Podzielam wrażenia Tabrisa i Crazy'ego. W Twojej fotografii poruszyło mnie podkreślenie łagodnego spadku terenu, jaki przedziera się pośród błękitu niebios, a przy tym połączenie ciepłych i chłodnych barw całej scenerii. Dodatkowo, spodobał mi się obszerny opis zdjęcia. Również wyróżniam to dzieło!

Bychu

2017-10-17 11:11

No ładne zdjęcie, daję okejkę.

Erick

2017-11-15 20:29

Efekt promieni słonecznych prześwitujących przez chmury wyszedł genialnie. Roślinność wraz z dróżką na pierwszym planie nadaje całości kształt, głębię, dzięki czemu zdjęcie nie wygląda płasko. Bardzo ciekawy efekt!

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz