Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Enleth

2009-03-03 01:04

Niby kolejne góry, a jakieś takie inne - trudno powedzieć, czy zasługa samych gór, kadru, czy jeszcze czegoś innego, ale nawet niezłe, z jednym, choć sporym zastrzeżeniem. Ot, z filtrem UV wyszłoby nieporównywalnie lepiej. Nie byłoby tego "zaniebieszczenia", na które cierpią zwykle zdjęcia gór a wszystko od razu nabrałoby prawidłowego koloru i ostrości. Więc marsz do sklepu po filtr - śmiesznie tani - i nie krzywdź więcej ultrafioletem zdjęć robionych w górach...

Samuel

2009-03-03 09:25

Aż chce się wykrzyknąć "Tak jest, panie generale!". ;)

Dinah

2009-03-03 10:07

Ja wyróżnię :)

Z wielu powodów. Gdy zobaczyłam to zdjęcie w CI, od razu się zdziwiłam, dlaczego nie ma go w Galerii?

Od strony technicznej nie ocenię- nie znam się po prostu.

To zdjęcie jest jak opowieść. Czuję zew przygody a moja wyobraźnia wskakuje na wyższe obroty. Można i spływać do Morza, i lecieć nad górami, i wspinać się, wśród leśnych ostępów. To fantastyczne :)

Samuel

2009-03-03 11:40

Di, mi nie wiedzieć czemu to zdjęcie przypomina przeprawę przez Anduinę, w tle zaś widać brzeg, na którym to drużyna pierścienia mogła rozbić swój obóz przed rozdzieleniem się...

Tullusion

2009-03-03 12:13

Nie wszyscy mają aparaty, na które można ponakładać stosy filtrów, dyfuzorów i innych cudeniek En...

A samo zdjęcie podoba mi się ze względu na kompozycję i wieloplanowość. Góry pobliskie są jak gdyby zarośnięte mchem czapki, zaś w tle widać masyw Łomnicy i pasmo Tatr Bielskich - które uwielbiam.

Azulita

2009-03-03 21:30

Ciekawe ujęcie...

Podoba mi się, tak samo jak Tullusionowi, ta wieloplanowość :]

Hubertus

2009-03-04 22:17

Faktycznie z filtrem byłoby lepiej, wyraźniej, poprawiej, ale bez niego mamy mniejszą ostrość a przez to nutę tajemniczości i bajkowości.
Wieloplanowość i głębia kadru faktycznie urzekają.

Tullusion

2009-04-04 21:32

//"Robiąc panoramy z górskich grzbietów można jednak zauważyć problem, który odpowiada przedstawionemu wyżej wpływowi promieniowania ultrafioletowe na fotografie. Odległe przedmioty są mianowicie lekko zamglone i słabo widoczne. Co gorsza, nawet założenie filtra UV nie redukuje tego efektu ze zdjęć. Co robić?

Otóż podobny efekt, co promieniowanie, wywołuje para wodna. W gorące słoneczne dni parowanie sprawia, odległe krajobrazy stają się mniej wyraźne. Ten niekorzystny efekt jest szczególnie dotkliwy od południa do wieczora. Żaden filtr tutaj jednak nie pomoże. Jedyną metodą jest robienie zdjęć wcześnie rano, zanim rozgrzana słońcem ziemia zacznie parować. "//

Piotr Dębek, Digital Photo Video.

Silveres

2014-12-20 20:11

Chciałbym tam być, bo miejsce wydaje się naprawdę ładne. Natomiast zdjęcie raczej z tych przeciętnych.

Tullusion

2014-12-21 21:42

To nietrudno dostępne dla turystów o dobrej kondycji fizycznej góra - Sokolica, położona w Pieninach. Startuje się w Krościenku nad Dunajcem albo ze Szczawnicy (choć polecam ten pierwszy wariant) wraz ze ścieżką wiodącą na Trzy Korony, a następnie wybiera się odgałęzienie szlakiem bodajże niebieskim zaznaczonym kolorem.

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz