Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1 2
Tabris

2008-04-08 14:53

Czy ten pałac Czarnoksieżnika musiał być taki wielki? A może ktoś tu ma wysokie o sobie mniemanie?

Nie ma rododendronów, a więc 2=

Dinah

2008-04-08 15:49

Ooo! Smok! *Osada od razu przypadła jej do gustu*

Mogłabym w niej zamieszkać- brakuje mi tylko Ogniska :)

Moandor

2008-04-08 16:21

<[Czy ten pałac Czarnoksieżnika musiał być taki wielki? A może ktoś tu ma wysokie o sobie mniemanie? ]>

Cóż, jeśli już muszę się ustosunkować do tej zgryźliwej uwago to powiem, że mniemanie nie ma tu nic do rzeczy. Owa grafika jest efektem mojej zabawy z edytorem map do Disciples II. A że Osadę bardzo sobie cenię, chciałem przekonać się jakby wyglądała stworzona w edytorze Disciples. Dawniej była na bazie Heroes IV i wszyscy byli radzi.

Co do pałacu. Widziałeś kiedyś miasto bez ratusza, królestwo bez siedziby króla, hrabstwo bez zamku czy dworu hrabiego, czy wreszcie nawet zwykłą wioskę bez domu wójta? Lokacja jest duża, bo taka była w edytorze, nie było innego wyboru. Po prostu nie wyobrażam sobie Osady bez punktu centralnego.

Mi osobiście najbardziej podoba się zespół budynków pod pałacem, literacka część Osady. Nie miałbym nic przeciwko by w mojej okolicy istniał taki krajobraz. Idealne miejsce do rozmów i literaturze, pośród drzew, zapachu lasu i łagodnego szumu rzeki. :)

No i co może powinienem powiedzieć na początku. Zrobiłem tę mapkę tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji, bez żadnych planów co do Osady. A została tu dodana dlatego, że MiB potrzebował testera dla mechanizmu galerii. I nawet niezręcznie mi to wyszło bo obrazek wystrzelił poza ramki.

Moandor

2008-04-08 16:28

Za brak ogniska oczywiście przepraszam. Edytor nie posiadał, a kompilowanie mapki Disciples z HIII lub HIV jest chyba ponad moje siły graficzne. :)

mah

2008-04-08 19:31

Ehh...
Życie widać płynie dalej..

Tabris

2008-04-08 19:31

Heh. Punkt centralny? Ale czemu Pałac Czarnoksiężnika? Nie może być siedziba Grododzierżcy? Bo tylko jeden czarnoksiężnik był Grododzierżcą... A Grododzierżców było więcej...

Infero

2008-04-08 20:23

Moa podoba mi się, mimo iż brakuje tu nieładu, ale Sołtys musi dbać o porządek w swojej wiosce ;)

Ghulk

2008-04-08 20:52

Ładne, ładne. Jak by to wyglądało, gdyby FCz przesunąć ku środkowi? Jeszcze jest budynek w górnej części - dalsza rozbudowa Osady? No i brakuje ogniska.

Moandor

2008-04-08 22:16

Czemu Forteca Czarnoksiężnika? Bo lubię czarnoksiężników, jako postaci fantasy. No i powtórzę drugi raz, to nie jest oficjalna mapa Osady, ani oficjalny projekt. A poza tym, napis w każdej chwili można zastąpić innym. Mnie spodobało się Forteca Czarnoksiężnika.

Niekóre budynki ustawiłem by urozmaicić nieco przestrzeń. Gdyby były tylko te aktywne obecnie powstałoby dużo pustki. A przecież nie zasadzę wszędzie drzew. :) Oczywiście budynki przydadzą się przy rozbudowie, jeżeli takowa miałaby nastąpić.

Ogniska brak, ale z tym mam nadzieję jakoś sobie poradzę. Bo to wizytówka Osady i Osada bez ogniska to nie ta sama Osada. :)

Ja nie widzę zamku w centralnej części Osady. Tak jak jest najbardziej mi pasuje, na uboczu, na wzgórzu.

Crux

2008-04-14 10:05

Fajne, fajne, aczkolwiek musisz mi Moa odpowiedzieć - gdzieś schował te swe kwiatki? Ale ogólnie, bardzo mi się podoba. Nie wpadłbym na to, żeby w taki sposób wykorzystać edytor map do jakiejś gry... I za to wyróżnienie, proszę. :)

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1 2
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz