Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Konstruktor

2009-06-24 12:03

No, no, no... całkiem niezły portret. Ładne liczne loki... Jedynie twarzy można się czepiać. Brak symetrii bocznej, szczególnie widoczny na ustach. Nos jest nieco zbyt płaski. Jeszcze symptom Ptaka... lekka krzywizna oczu i dlaczego te rzęsy rozpoczynają się od połowy powieki?

Tullusion

2009-06-24 13:47

Oczy są nierówno względem czoła, to podstawowy zarzut. Szyja jest nieproporcjonalna do owalu czaszki, coś tutaj zgrzyta. Natomiast podoba mi się sposób rysowania przez Ciebie włosów, stwarzają pozory żywych, filuternych i wszędobylskich kosmyków.

Ptakuba

2009-06-24 14:28

Tu akurat syndrom Ptaka nie jest na moje zbytnio widoczny. Mi najbardziej przeszkadza nos i cieniowanie, którego właściwie nie ma... Ale ogólnie praca na plus.

Irydus

2009-06-24 19:40

Postać ogólnie jest płaska, jedynie włosy wydają się żywe. Te reklamy cocacoli mają zły wpływ na ciebie :P

Phaere

2009-06-25 20:12

Najbardziej boli ta pogięta kartka i przebijający druk z drugiej strony. Przez to praca jest niechlujna po prostu. :P A szkoda, bo rysunek akurat fajny ;)

Podobają mi się proporcje postaci, mimo pewnych niedociągnięć (te feralne oczka) to wszystko jest na swoim miejscu. Nie wiem, co zgrzyta Tullowi w szyi - dla mnie jest dobra. W rzeczywistości szyje bywają różne, a gdy widzę na rysunkach szyjkę niby szpilka to mnie czasem wręcz skręca.
Rysując twarz staraj się zwracać uwagę na szczegóły - zaznacz delikatnie zmarszczkę górnej powieki, dzięki temu oczy będą realniejsze, bardziej wypukłe, nie będą sprawiać wrażenia namalowanych na twarzy porcelanowej lalki. Rzęsy nie są zwykle idealnie jednej długości, nie sterczą równoległe do powiek. Staraj się rysować je płynniej, trochę je podkręć, nie muszą być też tak gęste. ;)
Zaprzyjaźnij się ze światłocieniem na ustach. Światło pada zwykle na dolną wargę, górna jest bardziej przyciemniona. Czasem wystarczy zarysować cień pomiędzy dolną wargą a brodą, żeby zaznaczyć kontur ust.
Kolejna rzecz to nos. Fajnie, że wyczuwasz jego kształt, ale ta linia nijak się ma z rzeczywistością. Lepiej delikatnie zaznaczyć grzbiet nosa cieniowaniem. Zwróć też uwagę, że łączy się on łagodnie z łukami brwiowymi.
Nie wiem, czy to wina zdjęcia, czy może kartka jest ubrudzona ale unikaj rozcierania ołówka. ;)
No, to tyle ode mnie. Życzę powodzenia ;)

Dinah

2009-08-27 10:00

Zgadzam się, co do kartki, z Phae.

Postać bardzo mi się podoba, jest właśnie taka trochę "staroświecka".
Trochę przypomina mi obrazki na chińskich piórnikach z bardzo dawnych czasów, których nie pamiętacie. :)
To głównie przez te oczy z perełkami.

Silveres

2015-08-22 14:35

Bardzo płaska twarz. A oczy wydają się uciekać w różnych kierunkach. I nie, nie mam na myśli spojrzenia, a dokładnie to, co napisałem. Jedno oko ucieka na lewą stronę kartki, a drugie dezerteruje gdzieś w dół.

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz