Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Enleth

2010-04-15 00:07

Książki nie znam, więc ciężko mi coś powiedzieć o przedstawieniu postaci, ale wygląda conajmniej niepokojąco - dziwnie spokojne spojrzenie, brak rozpoznawalnych emocji... Wygląda przy tym tak zupełnie niegroźnie, że aż podejrzanie.

Z rzeczy bardziej wizualnych, ciekawe (i zupełnie celowe, jak sądzę) wrażenie tworzy kontrast między twarzą, szczególnie oczami, a górą lodową w tle - z pewnością nie można tej twarzy zarzucić, że się zlewa z tłem, a całej pracy, że ma źle dobrane kolory. Włosy i futro też robią wrażenie, wyglądają tak jak powinny. Jedyne, co nie jest dla mnie jasne w ich przypadku, to jak można je zrobić w pięć godzin.

Crazy

2010-04-16 21:53

Tak jak Ci pisałem, babciu - brak doskonałości urody Jagody bardzo przyciąga wzrok - przez dłuższą chwilę nie mogłem od jej twarzy oderwać wzroku.

Gdybyś nie napisała, jak długo tworzyłaś, nigdy bym nie uwierzył, że takie włosy i takie futro można stworzyć w pięć godzin. Włosy są wykonane starannie, ale futro robi naprawdę duże wrażenie.

Jedyna wada, to brak, hm, wiesz czego. ;-)

Kameliasz

2010-04-17 22:07

Crazy - jak widzimy - jest typowym przedstawicielem klasycznego mężczyzny :D
Sama praca niesamowicie staranna. Myślę jednak te warkocze naturalnie by się tak nie ułożyły ;) Chyba, że sa polakierowane - wtedy zwracam honor ;]

Irydus

2010-05-04 00:25

Eech

Irydus jest, tylko nie wie co napisać. Wszystkie twoje grafiki są specyficzne. Takie przytłaczające, w pozytywnym znaczeniu. Mogę wpatrywać się w nie godzinami i obyczajnie brak mi słów, żeby skomentować. Nie potrafię, bo ja tylko krytykować umiem, a tu po prostu nie ma na co narzekać.

Cieszę się, że znowu coś opublikowałaś, tym bardziej, że znane mi uniwersum. W "Kronikach" zawsze brakowało mi ilustracji, ponieważ moja wyobraźnia jest jednak trochę ograniczona i nie potrafi stworzyć obrazów niektórych bohaterów. Dlatego dziękuję, że wyręczyłaś moją leniwą mózgownice ;] Gdybyś tak jeszcze Nocnego Śpiewaka sportretowała, było by cudnie :}

Infero

2010-05-25 19:50

Ogólnie podoba mi się, choć jest troszkę za bardzo cukierkowe.
Fakt- te warkocze nie układają się naturalnie.
Ogólnie praca na plus. :)

Shadow

2010-07-19 21:00

No no, nawet fajne. Te oczy ....zakrwawione ale przyciągające.

Tullusion

2014-01-30 20:09

Z perspektywy czasu można stwierdzić, że - mimo technicznego sznytu - miewałaś lepsze prace w swoim dorobku. Poszukuję atypowości, kunsztu wybijającego się ponad klasyfikacje "normalności", czekam na przykład talentu wybitnego, przekraczającego dotychczasowe wyobrażenia o skali umiejętności artysty. "Jagoda" zawodzi, bo jedynie potwierdza to, co wszyscy już wiemy.

Silveres

2015-08-30 12:51

Podoba mi się surowość tej postaci. Nie pasują mi do tego jedynie oczy. A raczej ich barwa.

Architectus

2016-07-23 10:39

Przyglądając się Twojej pracy odbieram jak precyzyjnie odzwierciedliłaś aparycję pani Jagody - piękną pomimo wybielającej zapłaty za jej magiczne zdolności.

Zachwycam sie tym jak uchwyciłaś szczupłą budowę ciała bohaterki, jej śnieżną biel skóry i włosów, splecionych w urocze warkocze; wielkie, wyraziste, intensywnie szkarłatne oczy z bystrym spojrzeniem; smukły, lekko zadarty nosek; wypukłe częstym uśmiechaniem się policzki; usta emanujące jej ekstensywnie wybuchowymi emocjami, a równocześnie z odciśniętymi śladami smutku; lekko wystający i okrągły podbródek.

Ujęło mnie w Twoim dziele to jak przedstawiłaś siłę postaci zawartą w tym, że pomimo bycia zimno traktowanej przez część mieszkańców Lengorchii, pozostała sobą i tylko ubrała się cieplej. Widzę to we wdzierających się w błękitne niebo monstrualnych lodowców. Z drugiej strony, co również zaciekawiło mnie w Twej pracy, to że otaczające dziewczynę bryły lodu mogą oznaczać odmienną wizję jej magicznego świecenia, dostrzeganego przez smoki.

Ciesząc się, że podołałaś wyzwaniu malarskiego przedstawienia Jagody, wyróżniam Twoje dzieło!

Jesteś na 1 stronie. Przejdź do: 1
Dodaj komentarz
Powiększ
Pomniejsz