Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Plusy i minusy"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Plusy i minusy
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Ynaf

Ynaf

23.02.2008
Post ID: 24205
No dobra. W tym temacie chodzi o przyznawanie(jak sama nazwa wskazuje) plusów i minusów.
Najpierw ustalmy listę książek:


1. "Harry Potter" (J.K.Rowling)
2. "Wiedżmin" (A.Sapkowskiego)
3. Saga "Świat dysku" (T.Pratchetha)
4. "Eragon" (C.Pauliniego)
5. "Wampiraci"
6. "Legendy Drizzta
7. "Dragonlance"
8. "Jakub Wędrowycz" (Andrzej Pilipiuk)
9. "Kłamca" (Jalub Ćwiek)
10. "Władca Pierścieni" (J.R.R Tolkien)
12. "Alchemik" (P. Coelho)
13. "Bajki robotów (Stanisław Lem)
14. "Artemis Fowl" (Eoin Colfer)
15. "Mistrz i Małgorzata" (Bułhakow Michaił)
16. Trylogia "Skrytbójca"


Jeśli macie pomysły na książki, których nie ma na liście, bez wahania dodawajcie je do listy
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

23.02.2008
Post ID: 24219
Jak wyobrażasz sobie, że ten temat będzie funkcjonował?

Wstawiasz tylko + albo - i już? Dla mnie to trochę bezsensowne.
DruidKot

DruidKot

23.02.2008
Post ID: 24222
Witam,

Widziałem kiedyś coś podobnego, początkowo każde, w tym przypadku, dzieło, ma powiedzmy 10 punktów. Każdy w poście kolejnym, nie częściej jak raz dziennie, daje któremuś +1 i innemu -1. Kiedy coś w rankingu dojdzie do zera, to wypada z listy. I w ten sposób wyłania się z czasem pierwsze miejsca.

Zawsze wydawało mi się to, hm, no wiecie, ale w gruncie rzeczy analiza wyników i procesu odpadania jest potem całkiem ciekawa ;). Jeśli chcesz to tu przeprowadzić, proponuję jednak więcej pozycji w rankingu i wszystkie naprawdę sztandarowe, znane.

Pozdrawiam,
DruidKot
Ynaf

Ynaf

23.02.2008
Post ID: 24253
Mniej więcej polega to na tym, że stawiamy + lub - , arumentując dlaczego ta pozycja zasługuje na tą ocenę.
Gdy wyłowimy zwyciężce, nastąpi podsumowanie. Druidkocie właśnie dlatego prosiłem, aby dodawać swoje tytuły.
Fristron

Fristron

24.02.2008
Post ID: 24258
Dorzuć Legendy Drizzta i Dragonlance'a. (obie dość znane, choć pierwsza ma u mnie -, a drugiej nie czytałem ^^' ) I może jeszcze cykl Piekary o Madderdinie. I serię o Wędrowyczu Pilipiuka. I o Kłamcy Ćwieka. Te trzy serie opowiadań są chyba najgłośniejsze z wieeelu polskich w ostatnich czasach i IMO warte umieszczenia.

Zastanawiam się, czy dawać Tolkiena. Z jednej strony, trudno o bardziej sztandarową powieść fantasy niż WP, z drugiej wtedy wynik będzie w zasadzie przesądzony... Jak tu nie dać plusa ojcowi fantasy?

Rozumiem w każdym razie, że przy głosowaniu będzie można nieznane sobie pozycje ominąć?
Takeda

Takeda

24.02.2008
Post ID: 24299
Ograniczeni jesteśmy tylko do fantasy, czy SF jeszcze się łapie? A co z innymi gatunkami literatury?
Infero

Infero

24.02.2008
Post ID: 24301
Bardzo mało tych propozycji. Jak bym musiała robić taki ranking, to bym wypisała przynajmniej 15- 20 i dlaczego mamy się tylko ograniczać do fantasy.
Ynaf

Ynaf

25.02.2008
Post ID: 24386
Bo generalnie ta witryna jest dla fantasy, ale jestem otwarty na propozycję i dorzucę wszystko (co przejdzie przez cenzurę rzecz jasna;))!
Ynaf

Ynaf

25.02.2008
Post ID: 24387
Dorzuciłem parę dzieł do listy:


1. Harry Potter (J.K.Rowling)
2. Wiedżmin (A.Sapkowskiego)
3. Saga "Świat dysku" (T.Pratchetha)
4. Eragon (C.Pauliniego)
5. Wampiraci
6. Legendy Drizzta
7. Dragonlance
8. Wędrowycz
9. Kłamca
10. Władca Pierścieni
12. Alchemik
13. Bajki robotów (Stanisław Lem)




Moandor

Strażnik słów Moandor

25.02.2008
Post ID: 24398
Zróbmy zatem tak. Podawajcie swoje propozycję do listy. Ynaf niech je od czasu do czasu zbierze i, jako, że jest autorem tematu, umieści w swoim pierwszym poście, a ja za jakiś czas posty offtopicowe odnośnie spraw formalnych uprzątnę.
I pozostanie już tylko mówić w temacie. :)
Ynaf

Ynaf

1.03.2008
Post ID: 24695

W porządku Moandorze. Reasumując jeśli macie pomysł na książkę, którą można dodać do listy bez wahania umieszczę ją w swoim pierwszym poście...