Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Zakupy w księgarni"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Zakupy w księgarni
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Infero

Infero

20.05.2010
Post ID: 55497

Targi były wiec zakupy zrobiłam:p
"Pod kopułą" Kinga
"Drakula" Stokera
"50 teorii matematyki" Crilly'ego
i "Martwe dusze" Gogola

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

20.05.2010
Post ID: 55502

Tak, były targi. Z 14 książek, które nabyłem, aż dwanaście pochodzi z antykwariatu, który wystawiał swój asortyment niejako przy okazji targów... to chyba najlepiej świadczy o ich poziomie...

A są to dwa tomy wierszy Lechonia, dwie rozprawy o prądach literackich w XX-leciu międzywojennym, Staff i Tuwim w zbiorze Biblioteki Literatury, synteza z Leśmiana autorstwa Głowińskiego, "Dramaty zebrane" Karpowicza, Kowalczykowej "Spory i programy literackie w dwudziestoleciu", coś miłego od Pratchetta, wywiady Maxa Hubonki z autografem autora i "Wawrzyny" Staffa wydane w roku 1912 (tak, pierwsze wydanie, ma już 98 lat...). Część z tych pozycji to rarytasy...

Nebirios

Nebirios

21.05.2010
Post ID: 55503

"Opowieści z Narni". Wydanie wszystkie w jednej książce.

Kordan

Kordan

24.05.2010
Post ID: 55591

"Herezje chrześcijańskie: dawne i współczesne"

Hubertus

Hubertus

24.05.2010
Post ID: 55592

Max Hubonko to czarny koń, lub ovca ;p tych Targów... na pewno nie raz o nim usłyszymy ;p

Tymczasem ja zakupiłem w antykwariacie targowym Czarodziejską Górę Manna, Wodnikowe Wzgórze Adamsa, tomik wierszy Jesienina, Lot nad kukułczym gniazdem Keseya oraz z nowości wydawniczych Kroniki Diuny Franka Herberta (za wyjątkiem tomu Kapituła Diuną, który wyjdzie jesienią).

Mateusz

Mateusz

25.05.2010
Post ID: 55599

Reguła dziewiątek - Terry Goodkind (autor sagi fantasy: Miecz prawdy)

Moandor

Strażnik słów Moandor

2.06.2010
Post ID: 55706

Hubertus

Tymczasem ja zakupiłem w antykwariacie targowym Czarodziejską Górę Manna

Też kiedyś kupiłem Czarodziejską Górę, tylko jakoś nie moge się do niej zabrać od długiego czasu... Ale zamierzam.

Hubertus

Hubertus

2.06.2010
Post ID: 55710

Ja teraz Wodnikowe Wzgórze czytam, również Diunę zacząłem, Czarodziejską Górę sobie na lipiec przeznaczam. Jak też przeczytasz to wymienimy spostrzeżenia, Moa.

Mateusz

Mateusz

13.06.2010
Post ID: 55989

A. Pilipiuk - Wieszać każdy może

Właściwie to już ją kończę.

Następna propozcyja na liście: Rio anakonda*

Gringo - wśród dzikich plemion, był świetną książką

Kordan

Kordan

14.06.2010
Post ID: 55996

"Jak najazdy barbarzyńców ukształtowały współczesny świat" - Thomas J. Craughwell.

Dagon

Dagon

20.06.2010
Post ID: 56103

Jestem na "świeżo" w związku z czym jestem nieco nakręcony.

Wszedłem dzisiaj po egzaminie(->piwku) do empiku - ot tak z nudów bo i tak musiałem czekać na autobus. Przeglądam pozycje z działu fantasy i stwierdzam, że nie ma z czego wybierać...kicha... Widzę, że autobus mam za 2minuty więc skierowałem się do wyjścia, kiedy nagle mój wzrok przelotnie uchwycił okładkę, której od dawna oczekiwałem. Spojrzałem jeszcze raz. TAK!

"PUSTYNNA WŁÓCZNIA" Peter V. Brett (kontynuacja Malowanego Człowieka)

Wierzcie lub nie, ale nie jestem sobie w sanie przypomnieć jak dokładnie znalazłem się przy kasie z tą książką w rękach. Już w autobusie o tym myślałem i nie mogłem skojarzyć - tak jakby bezwarunkowy odruch :P
Postanowiłem więc o tym napisać. A teraz zbieram się do pierwszego rozdziału(prolog w autobusie).

Moandor

Strażnik słów Moandor

4.07.2010
Post ID: 56521

[color=#00FF00]Chłopiec z latawcem[/color] Khaled Hosseini
[color=#00FF00]Walden[/color] Henry David Thoreau - będąc pod wpływem inspiracji "Stowarzyszeniem umarłych poetów"

Seraf

Seraf

9.07.2010
Post ID: 56631

Tullusionie, pytanie: synteza Leśmiana tzn. "Zaświat przedstawiony"? Udało mi się uzyskać podpis Głowińskiego, niewiarygodny człowiek. Prosemicki literat i krytyk zafascynowany Młodą Polską... rok temu czytałem jego esej o mitologizacji świata, zrobił na mnie wielkie wrażenie.

Zakupy czynię w antykwariacie warszawskim na bazarku na Placu Szembeka... z zewnątrz buda, w środku kopalnie króla Salomona. Najnowszy nabytek - wiersze wybrane Leśmiana z 1937 roku za 7 złotych. I "Historia literatur europejskich. Tom I" za złotych 24, cena empikowa - 130.

Moandor

Strażnik słów Moandor

17.07.2010
Post ID: 56814

[color=#00FF00]Wiedźma opiekunka tom 1[/color] Olga Gromyko
[color=#00FF00]Pieśń żeglarzy[/color] Ken Kesey

Moandor

Strażnik słów Moandor

19.08.2010
Post ID: 57513

Najnowsza powieść z MAGowej serii Uczta Wyobraźni:

[color=#00FF00]Palimpsest[/color] Catherynne M. Valente

Moandor

Strażnik słów Moandor

24.08.2010
Post ID: 57736

Przyszła przesyłka ze Znaku więc mogę się podzielić radością:

[color=#00FF00]Europa walczy[/color] Norman Davies - historia II wojny światowej, o której lubię czytać.
[color=#00FF00]W ogóle i w szczególe[/color] Anne Fadiman - zbiór ciekawych esejów autorki. Wcześniej czytałem podobny zbiorek zatytułowany Ex libris i bardzo mi się spodobał styl pisania Anne Fadiman.
[color=#00FF00]Podróże z Ryszardem Kapuścińskim - opowieści 13 tłumaczy[/color]
[color=#00FF00]Podróże z Ryszardem Kapuścińskim cz. 2 opowieści 14 tłumaczy[/color]
[color=#00FF00]Lord Jim[/color] Joseph Conrad - nowe wydanie z jubileuszowej serii Znaku, ponoć w nowym lepszym przekładzie. :)

Moandor

Strażnik słów Moandor

27.08.2010
Post ID: 57890

Kupiłem wreszcie

[color=#00FF00]Trylogię rzymską[/color] Miki Waltariego

Bardzo mi się spodobał Egipcjanin Sinuhe i powiedziałem sobie, że nie będzie moją jedyną książką Waltariego. Jeśli Trylogia jest podobnie napisana jak Egipcjanin na pewno będę miał z lektury wiele radości.

Moandor

Strażnik słów Moandor

30.08.2010
Post ID: 58054

[color=#00FF00]Kapitularz Diuną[/color] Frank Herbert

Ostatni do kolekcji tom serii Diuna. :)

Infero

Infero

30.08.2010
Post ID: 58117

Ostatnio kupiłam "Tak daleko jak nogi poniosą", której autorem jest Bauer Josef Martin. Widziałam film pt. "Jeniec", który powstał na podstawie tej książki i bardzo mi się spodobał. Jestem ciekawa pierwowzoru.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

30.08.2010
Post ID: 58120

Oj, zazdroszczę. Dasz poczytać?