Starożytna Biblioteka |
---|
Field nigdy nie miał szczęścia do interakcji z innymi planami multiwersum. Kiedyś, przez przypadek, próbując wezwać faerie, otworzył portal do świata pomiędzy dominium Urgasha a korytarzami pod Nighonem, niżej niż nawet Mutare udało się zejść. Z portalu wysypało się kilkanaście dziwnych, małych, pokracznych stworków, których nie dało się już przegnać. Zalęgły się w jego wieży i doszły najwyraźniej do wniosku, że Grododzierżca jest ich przywódcą. Na początku niezbyt mu to odpowiadało, ale po czasie okazało się, że impy, mimo pewnej wrodzonej złośliwości, nieźle sprawdzają się przy robieniu drobnych prac domowych oraz, ku zaskoczeniu elfa, świetnie sobie radzą z matematyką i sortowaniem.
Jedyną wspólną dla impów cechą jest ich wzrost i posiadanie miniaturowych skrzydełek, podobnych do tych, które można znaleźć u smoków.. Reszta to efekt prawdopodobnie różnych manipulacji - niektóre impy mają spłaszczone, chytre twarze, inne z kolei posiadają dzioby. Rogi się mniejsze lub większe i prawdpodobnie odpowiadają za status osobnika w grupie: zwykle wystarczy przekonać jednego z nich, zwanego Muflonem od jego rogów, by reszta zaczęła robić swoje.
Impy nie mówią żadnym znanym językiem - ich system komunikacji składa się z pisków, czknięć i chrząknięć o różnej wysokości dźwięku i długości, jednak świetnie rozumieją wspólny (oraz przekleństwa elfów i krasnoludów). Fieldowi udało się jednak zrozumieć niektóre wyrażenia (choć też nie do końca - bywa, że wyrażenie "uciekać" jest odbierane jako "wróg nadchodzi, zabarykadować się zastawą stołową"):
*pisk* *czknięcie* *czknięcie* - zróbcie porządek
*chrząknięcie* *pisk* *chrząknięcie* *czknięcie* - spadać mi stąd
*chrząknięcie* *wykonanie gestu* - gdzie jest [...]
Impy nie umieją latać. Ich sposób przemieszczania się opiera się w dużej mierze na podskokach podobnych do tych wykonywanych przez znerwicowane kurczaki oraz losową teleportację.
Impy nauczyły się w końcu słuchać również MiBa, Tarnuma, Tabrisa i Cthulhu, nie zmienia to jednak faktu, iż nawet Fielda nie słuchają zbyt chętnie.
Artykuł czytany 1776 razy, liczba komentarzy: 1. Ostatnia edycja: 16 kwietnia 2012, 23:40 przez Architectus.