Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Brukowce, poradniki i inne czasopisma"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Brukowce, poradniki i inne czasopisma
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Kordan

Kordan

18.09.2007
Post ID: 19411

Gazety! Wyborcza, Angora, Pani domu, Metal Hammer, Click! , Fantastyka, Naj, Teletydzień, Bravo girl,Focus itd. Mamy z nimi do czynienia na co dzień.
Jakie gazety kupujecie?
Jakie uważacie za dobre źródło informacji?
Czekam na wasze wypowiedzi

(chartreuse) Temat nadaje sie do Karczmy raczej niż do GD. Teletydzień czy BravoGirl nie mają nic wspólnego z literaturą. Tak więc zostanie w najbliższym czasie przeniesiony. - Moa

Moandor

Strażnik słów Moandor

21.09.2007
Post ID: 19518

Prawdę mówiąc nie kupuje od dawna nic. Lata temu zbierałem Magic Basketball i Pro basket, dwa miesięczniki o lidze NBA, kupowałem do czasu aż przestały się ukazywać w Polsce. Nadal mam w szafie sporo starych egzemplarzy. Potem jakiś czas kupowałem Bravo Sport, bo było tanie i nieco o sporcie mogłem poczytać. Tej gazety mam również spore zapasy w szafie. I to raczej tyle z tych regularnie kupowanych.
Mój tato za to lubuje się w takich miesięcznikach jak Nie z tej Ziemi, Wróżka, Nieznany Świat, Czwarty wymiar. Czasem więc jak nie mam co czytać biorę któryś numer i sobie przeglądam.

Infero

Infero

21.09.2007
Post ID: 19520

Dość często kupuje „Focus” (także extra), nie regularnie, zależy, co w nim jest. Potem razem ze mną czyta go cała moja rodzina- każdy znajduje coś dla siebie. Ja najbardziej lubię ciekawostki przyrodnicze, rozwiązuje łamigłówki, nie ominę też techniki i historii.
Dawniej kupowałam, od czasu do czasu wyborczą, ale ostatnio zaniedbałam to.
Czasami kupuje też jakieś „babskie” piśmidła, ale tylko ze względu na fajny film, który do nich dodają. Kartkuje je, popatrzę na obrazki i maksymalnie zajmuje mi to dziesięć minut (zresztą tam są prawie same obrazki).
U mnie w domu znajdziecie na pewno gazetkę z programem telewizyjnym (obowiązkowo). Brat kupuje RPT- Rolniczy Przegląd Techniczny, a rodzice od czasu do czasu jakąś gazetkę regionalną.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

21.09.2007
Post ID: 19529

Militaria XX wieku
PC Format

to ostatnio regularnie

reszta - jak coś jest ciekawego... Na szczęście można przejrzeć przed zakupem, bo kolorowe okładki to za mało;)

Gwynbleidd

Gwynbleidd

21.09.2007
Post ID: 19533

Podobnie jak Moa, zbieralem wszystkie numery Magic Basketball i Pro-Basket. Pamietam jak pewnego razu okazalo sie, ze w kioskach niema zadnego z tych pism. Chodzilem pytalem, nikt nie udzielil mi racjonalnej odpowiedzi, dlaczego magazyny przestaly sie ukazywac.
Pozniej byl Swiat Wiedzy, przeswietlanie i kolekcjonowanie tego stalo sie niemal mania.
Wiedza i Zycie - lamiglowki z tego miesiecznika zajmowaly mi czasem cale noce i dawaly wiele satsfakcji z rozwiazania. No i oczywiscie ''Niebo za oknem'', dzial dzial z WiZ poswiecony astronomii. To dzieki niemu gazeta wzbudzila moje zainteresowanie. Do tej pory nie przestalem marzyc o szukaczu komet... moze kiedys...

Moandor

Strażnik słów Moandor

22.09.2007
Post ID: 19536

Nie brałem Świata Wiedzy za czasopismo, ale jeśli w tym kontekście to również zbierałem. Mam wszystkie numery, a właściwie wszystkie które były zaplanowane, bo potem jeszcze wydawca sobie dorabiał kolejne numery. Ale i te kupowałem. Nie pamiętam już czy przestałem kupować bo się Świat Wiedzy skończył, czy po prostu znudziło mi się. Tak czy inaczej stoi 7 segregatorów na mojej półce i od czasu do czasu zaglądam.
Kupiłem też kilkanaście numerów Gazet wojennych, ale przestałem zbierać.

Greenman

Greenman

5.10.2007
Post ID: 19976

Z dzienników to czytam Wyborczą (ale tylko piątek i weekend), namówiłem też żonę aby w restauracji (w której pracuje) mieli Guardiana i Economist, dwie suuuuuper gazety (jeden to właściwie tygodnik). Czytam też Politykę, Archeologię, National Geographic i Black&White (fotografia) nieregularnie. Z tym że Polityka co jaki czas mnie ogromnie nudzi i robię przerwę, Archeologia zależnie o jakim regionie akurat pisze, National Geographic jest trochę zbyt mało merytoryczny, przekaz wiadomości jak dla amerykanów choć robią powoli postępy, a Black&White ciężko dostać w Polsce... To tyle

Darkena

Darkena

12.10.2007
Post ID: 20169

Na poziomie czwartej klasy podstawówki prenumerowałam tygodnik, który w tym czasie był istnym hitem wśród magazynów dziecięcych, mianowicie "Przygoda ze sztuką". Gazetki przydają mi się do dzisiaj, bo są tam fajne pomysły, na które sama bym nie wpadła oraz skrótowe informacje o niektórych artystach (ponad sześćdziesięciu z tego, co pamiętam). Były też w nich lekcje rysunku, z których nie korzystałam, za to wiele uwagi poświęcałam kącikowi komiksowemu.

Teraz zdarza mi się czasem kupować Mistic Art - gazetę muzyczną nastawioną na Hard Rock (rzadko) i Metal (w głównej mierze). Zaczęłam ją kupować, gdy byłam zbuntowana, mroczna i zła, teraz raczej moim głównym celem posiadania tej gazetki jest wzorowanie się na ruchu gitarzystów, co wykorzystuję w rysunkach.

Oprócz tego, jak zobaczę w jakimś babskim piśmie fajną pozę, fryzurę, ubranie, etc. to kupuję, ale jak wyżej jest mi to potrzebne tylko i wyłącznie do rysowania :). Zresztą kupowanie gazet zdarza mi się bardzo, bardzo rzadko.

Logos

Logos

12.10.2007
Post ID: 20179

Jako ze ostatnimi czasy przebywam w Anglii to jestem zmuszony [niejako :)] do czytania takich tytulow: Daily Star, Daily Mirror, Echo, Metro (darmowy)

Greenman

Greenman

12.10.2007
Post ID: 20181

Logos to po co kupujesz takie bruki?? Jesteś w stolicy europejskiego dziennikarstwa. Na poziomie dzienników masz wybór wręcz niesamowity. Guardian, Independent, Daily Telegraph, zależnie od poglądów od lewa do prawa. W niedzielę polecam Observer, fantastyczna weekendowa dostawka do Guardiana zupełnie niezależna od firmy matki. Powtarzam się ale Ekonomist suuuuper, to tylko chyba 3,60 funta. Guardian 76p czy coś tak. Masa magazynów, polecam BBC History Mag. Tylko przebierać.

Takeda

Takeda

13.10.2007
Post ID: 20206

Obecnie to kupuję regularnie Politykę (na przemian z siostrą), dwa razy w tygodniu Gazetę wyborczą, no i CD Action, czasem jak coś ciekawego zauważę (czytaj dodatki w postaci filmów, książek itp.) to zdarza mi się kupić coś czego normalnie nawet do ręki bym nie wziął.
Kiedyś kupowałem Kawaii (padło), Przegląd Sportowy (przestał mnie sport szczególnie interesować), no i magazyn, który nazywał się bodajże Zły.

National Geographic - mam bodajże z 3 lat egzemplarze (dostałem) jak na mój gust słaby miesięcznik, nie wiem jak jest ostatnio, ale z tego co czytałem, przy drobnym wysiłku większość artykułów sam bym dał radę napisać, jak na magazyn popularnonaukowy mizernie to wygląda.

Greenman

Greenman

15.10.2007
Post ID: 20247

A co powiecie o nowej gazecie Polska? Nawet niezła, dziś pierwszy dzień, ale poprzyglądam jej się w tym tygodniu.

Dragonthan

Dragonthan

16.10.2007
Post ID: 20258

Moandor

Tak czy inaczej stoi 7 segregatorów na mojej półce i od czasu do czasu zaglądam.

Wszystkich było 11 :)

Też kupowałem Świat Wiedzy, teraz prenumeruje "Historie II Wojny Światowej" oraz "Tajemnice II Wojny Światowej" jakoż jestem zagorzałym historykiem tego okresu, a dodatkową wiedzą nie pogardze.

Ghost

Ghost

17.10.2007
Post ID: 20286

Der Dziennik codziennie, a zwłaszcza w piątki, Wybiórcza, w której czytuję tylko sport, Wprost, Focus, Piłka Nożna, Forbes, czasem Scientific American, z rzadka MysticArt, Metal Hammer i Teraz Rock, te trzy ostatnie zresztą tylko do pośmiania się.

Tarnum

Tarnum

17.10.2007
Post ID: 20288

A ja kupuję tylko Nową Fantastykę. Miesięcznik, ale przynajmniej kasę na tym oszczędzam. Jeszcze raz na jakiś czas jakąś gazetę, ale to raczej na zasadzie "jadę do Warszawy i nie mam książki przy sobie".

Crux

Crux

20.10.2007
Post ID: 20332

Więc...
GW- no coś czytać trzeba. Zresztą, tata kupuje, a potem daje dziadkowi. Ja jestem pomiędzy tymi istotami ;)
Dziennik - jeśli jest cos ciekawego.
Focus, Focus Historia- co miesiąc
Focus Extra- jeśli jest coś ciekawego
Komputer Świat- sporadycznie.

Nieznany Świat to ja kiedyś w bibliotece szkolnej czytałem. Ciekawa gazetka.

Relen

Relen

1.11.2007
Post ID: 20636

Codziennie kupuję Rzeczpospolitą, warto wiedzieć co się dzieje z perspektywy rządzacych (Rzeczpospolita jest gazetą należącą do Skarbu Państwa- tak dla niezorientowanych), i na zmianę Newsweeka (Trzeba wiedzieć co myśli lewica) i Wprost ( Muszę rozważyć zdanie prawicy). A poza tym regularnie kupuję Fokusy ( Historię, Ekstra i zwykłego).

Jaskier

Jaskier

5.01.2008
Post ID: 21802
Ja często kupuje Focusa. To dobre źródło informacji, zwłaszcza tych dziwnych.
Tabris

Tabris

4.02.2008
Post ID: 22951
Z dzienników opiniotwórczych kupuję Gazetę Wybiórczą (3x w tygodniu);fajnie jest kupować gazetę co podobno Polską rządzi. Poza tym, co tydzień idę do czytelni i czytam Politykę, i Przekrój, a czasami Wprost, czy Focus. (Po co mam wydawać fortunę na czasopisma, które mogę mieć za darmo?).
Z miesięczników National Geographic, od 8 lat. Świetne fotografie, ciekawe reportaże
Robal

Robal

22.02.2008
Post ID: 24167
Teraz nic nie kupuję z czasopism. Dawno temu kupowałem KŚ, póki się nie zorientowałem, że gorszej głupoty wypuścić się nie da. Przez jakiś czas nie kupowałem nic. Potem do rąk wpadł mi PC Format. Razem może 3 sztuki. Jakość mi nie przypadła do gustu, a mianowicie same artykuły nie ciekawiły mnie. Potem kupiłem 3 czy 4 numery CHIPa, który wg. mnie stoi najwyżej od strony merytorycznej na dzisiejszym rynku gazet komputerowych. Z resztą, papier chyba też mają najlepszy ;). Teraz zorientowałem się, że lepiej odstawić kasę na kolejną książkę. Wszystkie "nowinki" zawarte na pierwszych stronach takich gazet można wyłapać na kilku stronach. Aby nie skakać ze strony na drugą, ustawiłem cafenews.pl jako stronę startową, powstawiałem IDG, hacking.pl, CHIP Newsroom i kilka innych dupereli. Artykuły już przecierpię. Z resztą, nie ma czego cierpieć... A tak poza gazetami komputerowymi to tylko dzienniki, jak ktoś w domu kupi...