Gorące Dysputy

Olimpia - sport i sprawność fizyczna - "Mistrzostwa Świata w RPA 2010"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Olimpia - sport i sprawność fizyczna > Mistrzostwa Świata w RPA 2010
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Hellburn

Włodarz Hellburn

7.07.2010
Post ID: 56587

Ja tego meczu nie oglądam, bo za bardzo bym się denerwował :P.

MiB

MiB

7.07.2010
Post ID: 56588

Zatem mamy finał Hiszpania - Holandia. Niemcy nie dali rady - ich rozpędzona machina niestety zatrzymała się na spragnionych awansu Hiszpanach.

Hellburn

Włodarz Hellburn

7.07.2010
Post ID: 56589

Na pewno podłamała ich ta ośmiornica, co ani razu nie pomyliła się co do wyniku mundialowych meczów.

Grenadier

Kanclerz Grenadier

7.07.2010
Post ID: 56590

Tym razem ktoś chyba piachu w niemieckie tryby wsypał. Zemściła się zła taktyka i wyczekiwanie okazji. I dobrze. bardziej podobała mi się Hiszpania i im kibicuję w finale. A w sobotnim meczu Urugwajowi :)

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

10.07.2010
Post ID: 56650

Super, było tak, jak przewidziałem. Teraz bardzo ładnie poproszę najwyższe instancje, aby dały zwycięstwo Urugwajowi, natomiast jutro niechaj ześlą nieco więcej szczęścia Hiszpanom. Najchętniej przyjąłbym wyynik 3:2...

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

10.07.2010
Post ID: 56652

...dla Holandii

Sheogorath

Sheogorath

10.07.2010
Post ID: 56653

Jestem w rozterce:P
Z jednej strony lubię Podolskiego i Klosego a z drugiej bardzo lubię drużynę Urugwaju :D

Myślę że żaden wynik nie będzie mnie cieszył, ale mecz oczywiście oglądam!

Ps. Ośmiornica wywróżyła że wygrają Niemcy ;)

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

11.07.2010
Post ID: 56664

Ośmiorniczka znowu miała rację! Unbelievable!

Grenadier

Kanclerz Grenadier

11.07.2010
Post ID: 56666

To akurat dość proste do uwierzenia. Nie mogli przecież stracić wiarygodności. A reszta w rękach... opiekuna ;)

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

11.07.2010
Post ID: 56668

Paul the Prophet ^^

Haav Gyr

Haav Gyr

11.07.2010
Post ID: 56685

Webb idaelnie pasowałby do polskiej ligi;) - wie jak ustawić mecz...
Jeden błąd w meczu Polska-Austria to pikuś, to co pokazał dziś to zabójstwo dla piłki nożnej.

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

12.07.2010
Post ID: 56706

Fakt, nie wywalił De Jonga z czerwoną...

Hm, no to Barcelona - Holandia 1:0. Aż przyjemnie było patrzeć na wkurzonego samoluba Robbena... :>

MiB

MiB

12.07.2010
Post ID: 56708

Tak, Robben... jak Webb puścił poprawnego gola to zły, ale jak nie wywalił na zbity pysk holendra, gdy ten odcisnął swoją stopę na piersi hiszpana, to nie krzyczał tak bardzo...

Mecz niestety słaby - spodziewałem się pięknego widowiska, a otrzymałem żenującą grę w wykonaniu Orenje i nieporadnych La Roja. Tylko Casillas pokazał klasę, ale nie wyciągając piłki spod nóg Robbena, bo to był w znacznej mierze fart, lecz znakomitymi paradami przy stałych fragmentach gry.

Pozdrawiam

Haav Gyr

Haav Gyr

12.07.2010
Post ID: 56710

Tak tak, nie wywalił holendra to czemu nie wywalił Puyola? Ewidentnie faulował Robbena i nawet rzutu wolnego sędzia nie dał, za faul powinna być 2 żółta kartka i czerwona;] - akcja poprzedzająca strzelenie gola to ewidentny spalony, 4 żólte i jedna czerwona karta dla holednrów dosłownie z kosmosu. Udawanie tearalne fauli przez Xaviego czy Iniestę, a też sędzia pominął, albo krzyczenie na sędziego? Snajder, van Bronckhorst i Robben za to dostali kartki, hiszpanie nie.
Jak dla mnie Holandia przegrała z sędzią i tyle.
Możemy sobie narzekać na brutalność, na nieudolność Robbena(bo mógł teatralnie upaść niczym Iniesta), za to że De Jong nie dostał czerwonej kartki od razu, ale to mało w stosunku do tego co wypaczył sędzia na niekorzyść holendrów.
Dla mnie to Holandia na tym turnieju zasłużyła bardziej na tytuł, zawsze grała i gra otwarty ciekawy futbol, hiszpania na tym turnieju przypominała stare niemcy lub włochów, którzy jedną lub dwoma akcjami decydowali o wyniku.
Oglądam troche ligi angielskiej i wiem że pana Webba stać na takie dziwne sędziowanie, potrafił nie raz zmienić obraz gry.

Takeda

Takeda

13.07.2010
Post ID: 56741

Oj Haav, akurat na tych mistrzostwach to jak Holandia grali akurat Niemcy, natomiast Holendrzy grali typowo w niemiecko-włoskim stylu, zadowalając sie we wszystkich meczach minimalizmem. Mecz finałowy był akurat kiepściutki, nie mam pretensji do sędziego (chociaż kibicowałem Oranje) bo jego zonki to nic w porównaniu do innych, które miały miejsce. Faktem natomiast jest dla mnie niezaprzeczalnym, że Hiszpania farciła i to sporo, przy uczciwym sędziowaniu nie przeszliby Paragwaju.

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

13.07.2010
Post ID: 56742

Takedo, mądrze mówisz, gdyż nie ma mądrości wyższej nad tę, którą rzekłeś.

Takeda

Takeda

20.07.2010
Post ID: 56910

Mistrzostwa się skończyły, kto chciał się wypowiedzieć ten już to zrobił raczej ;), tak więc temat zamykam