Gorące Dysputy

Olimpia - sport i sprawność fizyczna - "Mistrzostwa Świata w RPA 2010"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Olimpia - sport i sprawność fizyczna > Mistrzostwa Świata w RPA 2010
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Broghild

Broghild

24.06.2010
Post ID: 56219

Ach, a ja tak kibicowałem Włochom! Co za pech... Nie da się ukryć ze Słowacja zagrała bardzo dobrze, a Włosi wzięli się do roboty, dopiero pod koniec spotkania. Niestety wtedy było już za późno...

Mathias

Mathias

24.06.2010
Post ID: 56226

W porównaniu z wczorajszym dniem, kiedy dokładnie każdy mecz zakończył się wynikiem niezadowalającym dla mnie, dziś liczne sukcesy :). Trzeci remis Nowej Zelandii - brawa dla "kiwi"! W chwale wracają na Antypody, zdobyli 3 punkty, zajęli 3. miejsce w tabeli i nie przegrali żadnego meczu. Zaskakujące, ale w 100% zasłużone, zwycięstwo Słowacji nad ustępującymi (teraz to już pewne) mistrzami z 2006 - Włochami, którzy zajęli OSTATNIE miejsce w tabeli tej grupy, a wydawałoby się, że nie ma kto im zagrozić. Gdyby Słowacy grali tak od początku... Z grupy E przechodzą do 1/8 Paragwaj i Słowacja.
A przed chwilą zakończyły się kolejne spotkania, które mnie uszczęśliwiły. Zwycięstwo Japonii potwierdziło, że zasługują i przejdą do 1/8 finału :). Podobnie Holandia - awans miała w kieszeni, ale w dobrym stylu pokonała Kamerun. Z grupy F przechodzą Holandia i Japonia.

Jutro ostatni dzień fazy grupowej. Zmierzą się dwie ostatnie grupy - G i H. Ciekawym widowiskiem powinno być starcie Brazylii z Portugalią, a także Hiszpanii z Chile. W obydwu przypadkach stanę po stronie drużyn europejskich. No i Korea Płn. będzie bronić honoru w starciu z WKS. Te drużyny już szans na awans nie mają (WKS by musiało chyba wygrać 10 do 0), nie mniej z przyjemnością obejrzę :). No a Szwajcaria musi wygrać z Hondurasem, jeśli chce się liczyć w boju o 2. miejsce.

Kordan

Kordan

24.06.2010
Post ID: 56228

Mnie dobiło jak jeden z włoskich piłkarzy popłakał się jak dziecko kiedy przegrali :D Beksa i tyle! Słowacja zadała szyku i bardzo dobrze. CO prawda nie spodziewam się aby coś więcej zwojowała na mistrzostwach, ale spuszczenie manta Włochom już jest sporym sukcesem dla tej drużyny :)

A jeżeli chodzi o Koreę Płn... Oni nie walczą o honor. Oni walczą o życie ;] Pewnie jak wrócą do domu to władza im zafunduje wyjazd na obóz.

Szkielet

Szkielet

24.06.2010
Post ID: 56230

Francja i Włochy odpadły w fazach grupowych.
W czym jeszcze nas ten mundial zaskoczy?he

Grenadier

Kanclerz Grenadier

25.06.2010
Post ID: 56232

Zaklęcie "adieleble" się sprawdza :)
Dawno mundial nie dostarczył mi tak wiele radości. Dziękujemy Wam Polacy ;)

Mathias

Mathias

25.06.2010
Post ID: 56276

Dzisiejszy dzień określiłbym jednym słowem: NUDA. Wszystko przewidywalne, a w dodatku mecze bez jakiejkolwiek akcji...

Brazylia - Portugalia 0:0, umówili się na remis, żeby nie doznać kontuzji... w końcu awans już i tak mieli zapewniony, więc mecz o nic.
WKS - Korea Płn. 3:0, również walka o pietruszkę, honor i w przypadku Korei, jak ktoś tu słusznie zauważył, życie...
Hiszpania - Chile 2:1, strasznie przewidywalny wynik. Mecz zapowiadał się ciekawie, pierwsza połowa naprawdę emocjonująca, świetne dwie bramki Hiszpanów. Potem ta czerwona kartka dla Estrady z Chile, myślałem, że teraz mistrzowie Europy będą kopać mnóstwo bramek. A tymczasem to Chilijczycy walnęli im jedną. A potem... gra na czas ze strony obu zespołów, bo mieli już awans zagwarantowany.
Szwajcaria - Honduras 0:0, Szwajcaria pozbawiła się jakichkolwiek szans na przejście do 1/8 finału. A tak w nich wierzyłem...

No i mamy 16 drużyn, które przeszło dalej. Odpadło mnóstwo ekip, które były typowane jako faworyci (mistrzowie świata Włosi, v-ce mistrzowie świata Francuzi, ponadto Serbia, Nigeria, Kamerun...), a część z nich dostała się rzutem na taśmę (fuksiarze Niemcy i Angole). Spośród bodaj 6 zespołów afrykańskich (RPA, Nigeria, Kamerun, WKS, Algieria, Ghana - chyba wszystkie wymieniłem, gadam z pamięci, więc mogłem kogoś zapomnieć) prawie wszystkie odpadły. Została tylko symbolicznie Ghana, która przeszła dalej również dzięki wielkiemu szczęściu (fatalnej porażce Serbów).
Zupełnie odwrotnie wśród reprezentacji krajów południowoamerykańskich: WSZYSTKIE się dostały do 1/8 finału (Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Chile), w dodatku większość z nich pokazała klasę i z awansem nie miała problemów (jedynie to Chile...).
Azja... 2 drużyny na 3 przeszły do kolejnego etapu: Korea Pd. i Japonia. Kibicowałem im od początku, toteż cieszy mnie taki stan rzeczy. Korea Płn. wraca do domu po 3 porażkach, jakich doznała w Grupie Śmierci.
Australijczycy i Nowozelandczycy co prawda nie przedostali się dalej, ale zajęli 3. pozycje w swoich grupach. N. Zelandia nie poniosła ani jednej klęski, 3 remisy. Zaś Australia przegrała tylko z Niemcami, zremisowała z Ghaną, a na koniec wygrała z Serbią. Brawa dla nich!
A Europa... bardzo kiepsko się zaprezentowała. Co tu dużo gadać, liczę, że w finałach będą lepiej grać.

No to od jutra rusza 1/8 finałów piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Może być zaskakująco...

Mateusz

Mateusz

27.06.2010
Post ID: 56306

Ghana...

A pomyśleć, że przed mistrzostwami nie potrafiłbym wymienić a ni jednego zawodnika z ich składu. Mimo to zacząłem im kibicować. Wyszli z grupy jako jedyni przedstawiciele Afryki, a w 1/8 pokonali wcale nie słaby zespół USA. Brawo!

Mathias

Mathias

27.06.2010
Post ID: 56307

Szkoda mi tylko, że Korea odpadła... Mam nadzieję, że Ghana dokopie Urugwajowi, bo jakoś nie przepadam za tymi południowoamerykańskimi teamami ;).
Dziś starcie tytanów Anglia vs. Niemcy. Za kim stoicie? Ja osobiście nie lubię obydwu zespołów, ale jakbym miał wybrać mniejsze zło, to stawiam na Anglię. Może wreszcie gracze z ojczyzny piłki nożnej się obudzą...

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

27.06.2010
Post ID: 56308

A ja Ghanie życzę wysokiej porażki z Urugwajem. W konfrontacji Niemiec z Anglią stawiam mimo wszystko na Niemcy.

Takeda

Takeda

27.06.2010
Post ID: 56309

Już 2:0 :) pięknie, USA już odpadła, teraz tylko Anglia i mam nadzieję że Brazylia też popłynie, na porażkę obydwu drużyn z półwyspu iberyjskiego trzeba będzie poczekać do kolejnej fazy.

Pekuuz

Pekuuz

27.06.2010
Post ID: 56310

Na pewno będą teraz kontemplowali tę nieuznaną bramkę ;). Przecież to zupełnie normalne jest na mistrzostwach świata, że sędziemu raz się coś przywidzi, raz nie dowidzi, a oni to rozdmuchują i robią z tego wielki skandal. Już na tym mundialu sędzia niesłusznie nie uznał bramki strzelonej przez USA w jakimśtam meczu, a przykładów z poprzednich mundialów przytaczać nie trzeba.
Ogólnie postawę komentatorów uznałbym za śmiesznie naiwną.

Erick

Erick

27.06.2010
Post ID: 56311

Nie, Anglia przegrywa... A miałem nadzieję, że rozbroją Niemcy.

McGregor

McGregor

28.06.2010
Post ID: 56315

No tak. Większość kibicuje nie za, ale przeciwko. Z resztą to samo z wyborami. Ciekawe.
Niemcy grają(o zgrozo) jak na razie najładniejszą piłkę na tych mistrzostwach. Przyjemnie się na nich patrzy. Niech wygra lepszy

Grenadier

Kanclerz Grenadier

28.06.2010
Post ID: 56316

A ja zaczynam się przekonywać do Argentyny. Niemcy - no cóż, grają dobrze, nie ma w tym niczego dziwnego, raczej to, że pozostałe drużyny europejskie graja tak cienko, bo nawet Holandia mnie nie zachwyca, zresztą jakoś nigdy mnie nie eksajtowali.

McGregor

McGregor

28.06.2010
Post ID: 56318

Na Argentynę stawiałem od początku, ale teraz nie jestem taki pewien. Zwłaszcza że trafili właśnie na Niemców. Argentyna to żywioł, a Niemcy oprócz polotu mają jeszcze coś czego nie mają południowcy. Żelazna taktyka. Jeśli tylko wyeliminują takie momenty gdy jak wczoraj dali się zaskoczyć słabym Anglikom, wygrają Mundial. Dla mnie Arg-Nie jest przedwczesnym finałem.

Samuel

Samuel

28.06.2010
Post ID: 56323

McGregor

No tak. Większość kibicuje nie za, ale przeciwko.

Cytując: "Hiszpanów wszyscy lubią, Niemcom kibicować nie wypada.

Sytuacja jak przed czteroma laty. Wpierw Argentyna ogrywa Meksyk i trafia na Niemców, poprzednio po rzutach karnych lepsi okazali się nasi sąsiedzi. Liczę na rewanż i powrót Niemców do domu.

Mathias

Szwajcaria - Honduras 0:0, Szwajcaria pozbawiła się jakichkolwiek szans na przejście do 1/8 finału. A tak w nich wierzyłem...

Oh, kibicować anty-futbolowi? (Wiem Gnomie, grabię sobie).

Mathias

Mathias

28.06.2010
Post ID: 56339

Znamy już trzy pary do ćwierćfinałów. Ostatnie dwa spotkania 1/8 - Japonia vs. Paragwaj (kibicuję Azjatom od początku, więc ich nie opuszczam :)) i Hiszpania vs. Portugalia (tutaj sercem mi bliżej do Hiszpanów, ponieważ przed Mundialem stawiałem ich w roli faworytów, a jak będzie - zobaczymy) - już jutro. A potem dwa dni przerwy :). Przyda się...

Póki co wygląda na to, że czeka nas co najmniej jedno starcie tytanów: Argentyńczycy zmierzą się z Niemcami. Kto wygra, zobaczymy. Ale na pewno nie będzie łatwo żadnej z drużyn. Komu kibicuję, na razie nie zdradzę, jeszcze jest na to czas :).

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

28.06.2010
Post ID: 56340

Jedno? A Holandia versus Brazylia?

Mathias

Mathias

28.06.2010
Post ID: 56342

Zawsze mogę się obronić tym, że napisałem CO NAJMNIEJ jedno :). Oczywiście masz rację, kompletnie o tym pojedynku zapomniałem, a to głównie dlatego, że te drużyny grały dzisiaj i jeszcze nie uzupełniłem mojej "myślowej drabinki finałowej" ;).

Pekuuz

Pekuuz

28.06.2010
Post ID: 56343

Jestem zdumiony nieudolnością słowackich obrońców. Robben _ZAWSZE_ wybiega z piłką na środek, zmienia nogę na lewą, i oddaje strzał. Robił to już wielokrotnie w klubach, zrobił to samo w meczu przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej, a oni nadal nie umieją go upilnować. To doprawdy niesamowite.