Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Gdybyś mógł (mogła), zmienił(a)byś swój nick?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Gdybyś mógł (mogła), zmienił(a)byś swój nick?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Mathias

Mathias

17.07.2010
Post ID: 56819

Czy gdybym mógł, zmieniłbym nick? Hmmm... to pytanie nie jest takie łatwe do odpowiedzi i dla mnie nie można na nie jednoznacznie odpowiedzieć.
Z jednej strony - nick jest dla mnie jak imię. Używam go zawsze i wszędzie (dosłownie), a więc to by było dziwne - imienia się nie zmienia, a skoro nick jest dla mnie imieniem, no to jasny wniosek, że gdybym kierował się sentymentem, to nie doszłoby nigdy do zmiany nazwy użytkownika, nawet gdyby istniała taka możliwość.
Ale z drugiej - ten nick zna wiele osób, również wrogów. A więc gdybym kierował się czymś w rodzaju strachu, chciał zachować anonimowość, żeby np. zacząć wszystko od początku, to wtedy oczywiście, dałbym se inną nazwę.

Podsumowując: w normalnym wypadku "Mathias" mi się podoba, ale gdybym miał jakieś problemy osobiste, no to wiecie - trzeba by się było zastanowić. Oczywiście rozmawiamy hipotetycznie :).

Tanto

Tanto

17.07.2010
Post ID: 56821

Ja porzuciłem swoje konto bo mi się nick nie podobał ... (Sheogard) . Błyszcze przykładem.

@Mathias
Zrób tak jak ja.

Kordan

Kordan

17.07.2010
Post ID: 56825

To nie prościej zagadać z kim trzeba, to by Ci nick podmienił?

Tabris

Tabris

17.07.2010
Post ID: 56826

Tanto

Ja porzuciłem swoje konto bo mi się nick nie podobał ... (Sheogard) . Błyszczę przykładem.

Nie prościej byłoby poprosić administrację o zmianę?

Mathias

Mathias

17.07.2010
Post ID: 56830

Tanto

Ja porzuciłem swoje konto bo mi się nick nie podobał ... (Sheogard) . Błyszcze przykładem.

@Mathias
Zrób tak jak ja.

Przeczytaj dokładnie: nie chcę zmieniać nicka, zrobiłbym to tylko w sytuacji "trudnej" :).

Shadow

Shadow

19.07.2010
Post ID: 56877

Powiem szczerze, że nie zmieniłbym mojego nicka hehe. Raz, że nie wielu jeszcze mnie pamięta z tym, a dwa to też mój sposób bycia. Nie zawsze jestem na forum, pojawiam się i znikam jak cień.

Trang Oul

Trang Oul

20.07.2010
Post ID: 56889

Mathias

Ale z drugiej - ten nick zna wiele osób, również wrogów. A więc gdybym kierował się czymś w rodzaju strachu, chciał zachować anonimowość, żeby np. zacząć wszystko od początku, to wtedy oczywiście, dałbym se inną nazwę.

Wrogów się niszczy, a nie przed nimi ucieka. A już na pewno nie podaje się im własnych danych.

Tanto

Ja porzuciłem swoje konto bo mi się nick nie podobał .

..., a przy okazji twarz (avatar), tożsamość, staż, posty, ID, bycie rozpoznawanym przez innych, czas poświęcony/stracony przy posługiwaniu się wcześniejszym kontem, niepotrzebnie zająłeś miejsce na forum, w bazie na serverze...

Ja avatar zmieniałem parę razy, zawsze jednak był to lisz. Swojego nicka bym nie zmienił. Jak już wspominałem, pochodzi z Diablo II, a nadal jestem maniakiem Diabła. Za bardzo się przyzwyczaiłem. Szczerze mówiąc nie wiem, czy wybrałem taką postać, bo od dawna czułem się i wyglądałem jak trup czy odwrotnie, upodobniłem się do jaskiniowego odpowiednika.
Mógłbym jedynie podpisać się imiennie, ale kiedy się rejestrowałem, nie było to powszechne (i niestety nadal nie jest), a nie chciałem się wyróżniać.

Tanto

Tanto

21.07.2010
Post ID: 56931

Trang Oul

Tanto: Ja porzuciłem swoje konto bo mi się nick nie podobał .

..., a przy okazji twarz (avatar), tożsamość, staż, posty, ID, bycie rozpoznawanym przez innych, czas poświęcony/stracony przy posługiwaniu się wcześniejszym kontem, niepotrzebnie zająłeś miejsce na forum, w bazie na serverze... .

A propos - Konto pierwotnie nie należało do mnie . Kumpel mi je dał więc miałem prawo je porzucić - posty, nick , avatar nie były moje (napisałem na tamtym koncie chyba 2 posty).

Trang Oul

Trang Oul

21.07.2010
Post ID: 56933

W takim wypadku rozumiem. Ale po co je WoGóle przyjmowałeś? :P

Tanto

Tanto

21.07.2010
Post ID: 56938

Chciałem trochę ogarnąć stonkę z punktu widzenia mieszkańca. Spodobało się i zrobiłem nowe konto... :)

Mateusz

Mateusz

29.07.2010
Post ID: 57032

Nicka bym nigdy nie zmienił. Jest zbyt klimatyczny...

A z avatarem różnie bywa, Ci bardziej spostrzegawczy zauważą iż właśnie dokonałem zmiany na moim wizerunku.

Mitabrin

Mitabrin

29.07.2010
Post ID: 57033

@Tanto - A tak propos awatarów (po prostu nie mogę się powstrzymać przed zadaniem tego pytania). Skąd pochodzi twój? Wygląda on na red mage'a z serii Final Fantasy a gdyby wziąć pod uwagę brak nosa i kolorystykę, to pasuje on jak ulał do rysunków klas postaci z Final Fantasy Tactics. Tylko o ile moja zawodna pamięć mnie nie myli, to w Tacticsie nie było red mage'ów... Skąd zatem pochodzi twój awatar? :)

ps. Tak wiem, jestem popaprany... I jeśli się okaże, że moje przypuszczenia, że to rysunek do remake'u trzeciej części na DSa, to chyba powinienem się już leczyć (esuna anyone?). :P

A co do samego tematu... Cóż... Już kiedyś na tym forum napisałem genezę mojego nicka i znam go już od prawie pół wieku i jestem bardzo zadowolony z tego, że mój nick nie nawiązuje do żadnej postaci z książki, gry, filmu itp. (chociaż teoretycznie nawiązuje, ale to postać z mego opowiadania). Aczkolwiek gdybym dzisiaj zakładał konto, to możliwe jest, że wybrałbym sobie inne przezwisko...

Tanto

Tanto

29.07.2010
Post ID: 57035

@Mitabrin
To jest red mage z serii Final Fantasy. Ja tylko w 1 i 2 część grałem (i to na telefonie ;) ), więc za bardzo nie potrafię ci powiedzieć skąd on dokładnie pochodzi. Znalezione w google i trochę po przeróbce.

Moandor

Strażnik słów Moandor

29.07.2010
Post ID: 57037

Mitabrin

Już kiedyś na tym forum napisałem genezę mojego nicka i znam go już od prawie pół wieku i jestem bardzo zadowolony z tego, że mój nick nie nawiązuje do żadnej postaci z książki, gry, filmu itp. Aczkolwiek gdybym dzisiaj zakładał konto, to możliwe jest, że wybrałbym sobie inne przezwisko...

Nick nawiązujący do dzieł kultury też nie jest zły. Często ludzie utożsamiają się z postaciami, które najbardziej lubią.
Parę dni temu, gdy grałem sobie na boisku w kosza małe dzieciaki kopały piłkę, mieli w coś grać i jeden drugiego się pyta: Kto jesteś? Ja Forlan. Drugi odpowiada: to ja Cassillas. :) Lepiej się gra jak przywoła się nazwisko znanego piłkarza. :)
Może i z nickami jakoś podobnie jest. :)

Teraz, gdybym miał wybierać, na pewno wybrałbym innego nicka. Ale, że jak już się do czegoś przyzwyczaję to raczej przy tym pozostaję, nicka nie zmienię.
Moandor pozostał jednak jedynie w Jaskini, właśnie z przyzwyczajenia. Na innych serwisach używam innych nicków.

Mitabrin

Mitabrin

29.07.2010
Post ID: 57042

Moandor

Mitabrin:
Już kiedyś na tym forum napisałem genezę mojego nicka i znam go już od prawie pół wieku i jestem bardzo zadowolony z tego, że mój nick nie nawiązuje do żadnej postaci z książki, gry, filmu itp. Aczkolwiek gdybym dzisiaj zakładał konto, to możliwe jest, że wybrałbym sobie inne przezwisko...

Nick nawiązujący do dzieł kultury też nie jest zły. Często ludzie utożsamiają się z postaciami, które najbardziej lubią.
Parę dni temu, gdy grałem sobie na boisku w kosza małe dzieciaki kopały piłkę, mieli w coś grać i jeden drugiego się pyta: Kto jesteś? Ja Forlan. Drugi odpowiada: to ja Cassillas. :) Lepiej się gra jak przywoła się nazwisko znanego piłkarza. :)
Może i z nickami jakoś podobnie jest. :)

Cóż... Sam znam kilka postaci z dzieł kultury, które darzę sympatią i z którymi się identyfikuje (i możliwe, że gdyby mój nick miałby być inspirowany taką postacią, to znany bym był jak np. "Mitabrin Nożycoręki" ;), jednakże nie chciałbym mieć stałego przezwiska inspirowanego taką postacią. W końcu ludzi, którzy sobie pomyśleli "ok, to teraz mówcie mi Sephiroth" pewnie było mnóstwo a ja chciałbym mieć niepowtarzalny pseudonim. :)

Tanto

@Mitabrin
To jest red mage z serii Final Fantasy. Ja tylko w 1 i 2 część grałem (i to na telefonie ;) ), więc za bardzo nie potrafię ci powiedzieć skąd on dokładnie pochodzi. Znalezione w google i trochę po przeróbce.

Aha... A tak poza tym - myślałem, że pierwsze dwa finale zostały na komórkę wydane tylko w języku japońskim... Czyżbym się mylił?

Tristan

Tristan

1.08.2010
Post ID: 57080

Nicka nie zamierzam zmieniać, już do niego przywykłem:-)

Czasami tylko nudzą mnie pytania w stylu: "Tristan, gdzie zgubiłeś swoją Izoldę?" :-)

Corwin

Corwin

1.08.2010
Post ID: 57082

Wsiadając w"wechikuł czasu"i cofając się w przeszłość do momentu wypełniania formularza rejestracji.
Wcale nie ukrywam że gdy przyszło do wypełnienia pola z nickiem wpisałem bez namysłu"Ostatni".
Dopiero później zorientowałem się że strzeliłem"byka".
Gdy przyszło prosić Sulię o zmianę nicka,zastanawiałem sie nad pseudonimem"Corwin"i"Ragnarok".
Czy będąc bogatszy o nowe doswiadczenia zmieniłbym nick?
Nigdy.Podoba mi się ten pseudonim i zamierzam posługiwać się nim do końca"JB",tzn. przez wiele eonów.

Tanto

Tanto

2.08.2010
Post ID: 57091

Aha... A tak poza tym - myślałem, że pierwsze dwa finale zostały na komórkę wydane tylko w języku japońskim... Czyżbym się mylił?

Może i jest po japońsku ale ja grałem w wersję angielską:
http://www.namcogames.com/mobile/final-fantasy_8603.html
Co do 2 to zrobiłem sobie wersję na emulatorze java z nes-a.

Może zakończymy już ten temat bo się mały offtopic zrobił ? ;)

Kameliasz

Archidyplomata Kameliasz

2.08.2010
Post ID: 57102

Tristan

Czasami tylko nudzą mnie pytania w stylu: "Tristan, gdzie zgubiłeś swoją Izoldę?" :-)

Jak to gdzie? W avatarze ją masz :)