Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Nowy tytuł - jak powinna brzmieć jego nazwa?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
mah

mah

19.02.2008
Post ID: 23992
Mam dwie propozycje.
'Starszy' tudzież 'Czcigodny'.
Dagon

Dagon

19.02.2008
Post ID: 23994
Bardzo podoba mi się strażnik. Wzbudza powagę i pewną doze niepewności.
A jak ładnie brzmi po angielsku: Keeper :)
Greenman

Greenman

23.02.2008
Post ID: 24216
A ja jestem za 'Sir' i 'Lady'. Powinny być dodawane do nicka, a 'weteran' powinien zostać. Nie potrzebna jest dodakowa ranga a raczej tytuł nadawany dożywotnio przez ogół lub automatycznie za staż i zasługi.
Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

23.02.2008
Post ID: 24217
Ja również jestem za Sir i Lady. Ewentualnie za Archontem. Aczkolwiek jeśli by pogrzebać gdzie trzeba to archontem, strategiem i gerontem zawsze byli faceci :P

Dla Geronta stanowcze nie. Nie podoba mi się.
Moandor

Strażnik słów Moandor

23.02.2008
Post ID: 24220
Albo po prostu to, co od zawsze było marzeniem Isliego - Mistrz :P
Tylko jak tytuł się umasowi to pewnie nie będzie już go tak cieszył. :)
Sulia

Sulia

23.02.2008
Post ID: 24227

Lobo

W zamian możemy dać jakąś rangę PRZED Weteranem.


Nie wiem jak Ty, ale ja przyzwyczaiłam się, do Weterana jako tytułu nadawanego po dwóch latach :) Słysząc Weteran, myślę "dwa lata" ;)

Co do Sir/Lady - chciałabym zauważyć, że przed nickami stoją u niektórych rangi, więc może to się lekko kłócić, nie mówiąc już o tym, jak długie by to było. Ale przyznam, Lady Sulia brzmi dobrze ;)

Geront i jego "męskość" - gdyby mnie zapytano, czy chcę być nazywana Weteranem lub Jaskiniowcem, powiedziałabym "nie". A tak, byłam pierwszym, jestem drugim i nie narzekam ;)

Prowadzi Geront. Przyjął się nawet w rozmowach Pretorii...
Osobiście podobają mi się Mędrzec oraz Nestor.

Mistrza pozostawiłabym jednak Isliemu ;)
Tristan

Tristan

23.02.2008
Post ID: 24228
Mędrzec jeszcze ok, ale obawiam się że tytuł Geronta mało kto zna. A szkoda bo Geront pasowałby do Jaskinii. Według Encyklopedii:
geront (gr. géron, gérontos ‘starość’) staroż., polit. w Sparcie – członek rady starszych (geruzji), wybierany dożywotnio przez zgromadzenie ludowe wśród obywateli, którzy mieli więcej niż 60 lat.
Fentrir

Fentrir

23.02.2008
Post ID: 24229
A może by tak "Bohater", albo "Emisariusz"?
Ghulk

Ghulk

23.02.2008
Post ID: 24231
Ja popieram 3 propozycje: Starożytny, Mędrzec, Czempion. Geront kojarzy się z oddziałem geriatrycznym i mało kto zna tą nazwę (25% dorosłych Polaków sądzi, że Słońce krąży wokół Ziemi).
Crux

Crux

23.02.2008
Post ID: 24232
A mnie Czempion za to z Castle, a chyba po sześciu latach nie każdy chce być rycerzykiem pomykającym na koniku. Ale nie martw się - nie jesteśmy z tym Słońcem i Ziemią tacy źli - takiej odpowiedzi udzieliła ponad połowa Francuzów (patrz: francuscy Milionerzy na YouTube).
Tristan

Tristan

23.02.2008
Post ID: 24233

Crux

takiej odpowiedzi udzieliła ponad połowa Francuzów (patrz: francuscy Milionerzy na YouTube).


Jaja sobie z tego gostka robili. Nie wierzę w to że połowa Francuzów nie znała odpowiedzi.

Sorry za OT :-P
Haart

Haart

25.02.2008
Post ID: 24394
A może by tak zrobić Własny Tytuł :P ? Każdy by pisał taki, jakiego by zapragnął. Oczywiście wiem, że byłoby małe zamieszanie, ale gdyby tak ustalić, że ma on być utrzymany w klimacie ? Oczywiście nie wykluczam odpowiedzi innych użytkowników ;)
Grenadier

Kanclerz Grenadier

25.02.2008
Post ID: 24399
Mędrzec... jestem za :) Ale ale - będzie wtedy problem z wewnątrz Osadowymi rangami, bo wierzę, że kiedyś system zadziała..

Al tak na marginesie - za jakiś czas znowu pojawi się ten problem, bo wierzę, że Jaskinia przetrwa kolejne 5, 50, 500 lat :0
Ghost

Ghost

25.02.2008
Post ID: 24412
Dziadek!

Tak, Dziadek jest idealny. Nowi miekszańcy od razu się zorientują, o kogo chodzi. Na widok jakiegoś Geronta mogą pomyśleć różne rzeczy.
Byndeks

Byndeks

25.02.2008
Post ID: 24414
Kusiciel Losu-
Tyle czasu siedzi przed kompem, że to aż dziwne, że nie oślepł:).
Gwynbleidd

Gwynbleidd

27.02.2008
Post ID: 24567
Dziadek -

Podoba mi sie najbardziej, ale to pewnie dlatego, ze to moja ksywa z reala.
I bylbym za tym, gdyby nie maly szkopul.
Co na to Babka Sulia i reszta dziewczyn? ;)
Shadow

Shadow

27.02.2008
Post ID: 24570
Na początku byłem niechętny co do Geront'a. Lecz po długim zastanowieniu się uważam, iż jest to odpowiedni tytuł.
Jestem za

Jaki jest wynik?
Sulia

Sulia

27.02.2008
Post ID: 24576
Babcia Sulia, a nie babka ;)

Temat otwarty do niedzieli. Wiem, że krócej miałam szukać nazwy idealnej, ale tak spodobały mi się niektóre pomysły, że nie miałam serca kończyć tego wątku ;)

Co do wyniku: nie ma takiego. Do pomysłów będziemy się odnosić za parę dni.

Greniu: na szczęście, za lat 50, kto inny będzie się o to martwił :)
Nabu

Nabu

28.02.2008
Post ID: 24577
Geront bardzo mi się podoba. Sam chciałem na początku zaproponować tytuł Mentat, ale po namyśle stwierdziłem, że pewnie skojarzyłby sie komuś z menelem ;)
Tak strasznie bym sie nie obawiał, że nowi mieszkańcy nie będą zorientowani, o co z Gerontem chodzi. Tyle jest przecież innych nowości, o których nie ma się na początku pojęcia, a później jakoś to bez problemu do głowy wchodzi. Zresztą wystarczy wspomnieć o tym w przewodniku.
Babciom i Dziadkom mówimy stanowcze NIE :)
Moandor

Strażnik słów Moandor

28.02.2008
Post ID: 24580
Mentat brzmi całkiem dobrze. I wcale nie kojarzy się z menelem. :)