Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Niezwykłe, dziwne, tajemnicze, przerażające... czyli (pseudo)naukowe zagadki."

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Niezwykłe, dziwne, tajemnicze, przerażające... czyli (pseudo)naukowe zagadki.
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Tabris

Tabris

29.11.2008
Post ID: 37481

Miron

Majowie zajmowali się astronomią jeszcze kiedy nasi przodkowie polowali z dzidami i ubierali się w skóry.

Majowie istnieli od ok. 250 r.n.e., nigdy nie posługiwali się brązem, czy żelazem, więc ich cywilizacja znalazła się na etapie Eneolitu, z którego "nasi przodkowie" wyszli tak ok 1800 r. p.n.e. Wiedza astronomiczna starożytnych zdumiewa z tej przyczyny, że mieli oni setki lat na jej pogłębianie i badanie.

Invictus

Invictus

29.11.2008
Post ID: 37482

Że już nie wspomnę o tym, że lud Majów nie znał koła...

Dragonthan

Dragonthan

14.12.2008
Post ID: 37971

Vinrael

Za około 50 lat lodowce roztopią się i zatopią Bangladesz ( 141 milionów mieszkańców ). Jeśli tego nie zmienimy wkrótce w Polsce zacznie występować roślinność Śródziemnomorska

W Polsce to akurat wielkich podtopów nie bedzie, co najwyżej wielką stratą będzie zalanie rafinerii gdańskiej :)

Invictus

Invictus

14.12.2008
Post ID: 37977

Dragonthan!
Z rafinerii do mnie jest około czterech kilometrów - jak ją zaleje, to mnie niechybnie też, bo nie ma pomiędzy rafą a miastem zbyt wielu przeszkód terenowych, które zatrzymałyby falę!!!

Nebirios

Nebirios

14.12.2008
Post ID: 37979

Wpisałem w goglach Zjawy i Upiory. Co mi wyskoczyło? Nic. Oprócz kilku zdjęć jakiś postaci w dymie robionych na photoshopie.

Hiro

Hiro

29.12.2008
Post ID: 38764

Niebirios, jak trochę poszukasz, to znajdziesz wiele zdjęć, a nawet filmów z upiorami. A skąd wiesz, że są tworzonie na Photoshopie? równie dobrze tworzy się w Gimpie. Można nawet w prostym programie PaintNet. Nie są wtedy tak precyzyjne, ale zawsze coś :)

Całkiem niedawno w programie "Discowery Channel" natknąłem się na materiał, w którym mówiono o znalezionym w wielkiej pieczarze zamarzniętego jaszczura przypominającego smoka - miał podobno skrzydła, wielki ogon no i małe kolce na grzbiecie, takie jak mają smoki z HoMM V. Ciekawe... Może w legendach o smokach tkwi małe ziarenko prawdy?

Co prawda smoki istnieją, ale nie zionące ogniem. To małe latające jaszczurki nazywające się "Smokami".

Fentrir

Fentrir

29.12.2008
Post ID: 38774

Ciekawą rzeczą jest kryptozoologia. W internecie można natknąć się na masę filmików i zdjęć przedstawiających różne rzeczy - jak na przykład dziwne szkielety, niezwykłe stworzenia morskie, zwierzęta o dziwnych rozmiarach, czy drobne mutacje genetyczne... Nie wszystko na świecie zostało do końca zbadane, dlatego ciekawe jest, czy może to być prawda? Czy spotkał się ktoś może z pojęciem kryptozoologii? Widział ktoś może jakiś ciekawy filmik, czy zdjęcie?
Mnie osobiście najbardziej ciekawi sprawa istot "dinozauropodobnych" i dziwnych szkieletów. Kiedyś nawet był o tym w telewizji program, zdaje się, że na Discovery. Pokazywano wykopaliska i zdjęcia szkieletów istot nieznanych bliżej nauce.

Ghulk

Ghulk

30.12.2008
Post ID: 38804

Odkrywanie nowych gatunków sprowadza się teraz do owadów i bakterii.
Wielki, ziejący ogniem gad się nie uchowałby.Dotyczy to też wielkich, nieziejących ogniem gadów.
Cóż, potwory morskie są już obarczone znacznie większym prawdopodobieństwem. Nie znamy głębin oceanu i nie wiemy co może się tam kryć (spotkałem się z teorią, że UFO pochodzi spod wody).

Dragonthan

Dragonthan

4.01.2009
Post ID: 39220

Ghulk

(spotkałem się z teorią, że UFO pochodzi spod wody).

Więc trochę dziwna ta teoria, zwłaszcza, że słowo UFO to Niezidentyfikowany Obiekt Latający :)

Hellscream

Hellscream

4.01.2009
Post ID: 39224

Kryptozoologia to piękna nauka. Ale nie mylcie proszę odnajdywania smoków czy diabłów z Jersey z ideą kryptozoologii. Najlepszy przykładem kryptydy niech będzie tygrys bez pasków, tybetański wół o aparycji antylopy, okapi lub wielki królik. Ja osobiście wierzę (a może mam nadzieję) w istnienie chupacabr, wielkich morskich bestyj, krakenów czy humanodialnych stworów maści wszelakiej (gnollu, gdzież żeś jest?!).
Śmieszy mnie natomiast sławny ostatnimi czasy "potwór z Montauk". Jest to oskórowany pies/szop, a jego dziób to właściwie fragment kości czaszki. No, ale nie wymagajmy od dziennikarzy tabloidów elementarnej wiedzy o anatomii zwierząt;)
Tak więc nakarmcie ziemnego psa szkockiego, dajcie "Chupie" talerzyk czerniny, rzućcie trochę chleba plezjozaurowi i zagrajcie w bierki z yeti - jeśli tylko ich spotkacie;)
I moja ulubiona strona o kryptozoologi. Polecam artykuły kolegi Chupasa:P

Fentrir

Fentrir

4.01.2009
Post ID: 39233

Wśród zdjęć na tej stronie natknąłem się na "rybę z ludzką twarzą". Poszperałem w sieci i znalazłem filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=gTVwgvqhwn8
Prawdziwe...?

Thausael

Thausael

4.01.2009
Post ID: 39236

Ciekawe, jednak nie nadzwyczajne. Biologia potrafi zaskakiwać w przeciwieństwie do teorii spiskowych o "ufo spod wody" i "ziemi obracającej się w innym kierunku" :) Ps. Pewnie, że może to być prawdziwe, ponieważ to tylko przypomina twarz człowieka...

Czytając pierwsze posty byłem rozbawiony, potem troszkę zniesmaczony tym iż czytam to na Jaskini Behemota, aż w końcu rozczarowany. Zanim zaczniecie dyskutować i wygłaszać teorie końca świata poczytajcie trochę, ale nie na stronie internetowej paranomalne.pl, ani nie bazujcie na programach discovery w swoich teoriach. Szczęście, że Eru sprostował parę wręcz bijących od siebie ignorancją stwierdzeń.

Świat kiedyś się zakończy, pewnie, ale tylko dla naszej cywilizacji (albo dla każdego z nas z osobna:). Czy będzie to katastrofa ekologiczna, meteor czy pozabijamy się nawzajem? Niekoniecznie wielka różnica, ale jest to nie do przewidzenia. Ja myślę że i tak każdego z nas dopadnie w swoje szpony najpierw śmierć naturalna, której powinniśmy się obawiać bardziej niż przepowiedni Nostradamusa i kalendarza Majów.

Eru

Eru

22.01.2009
Post ID: 39990

na temat 2012 z bardziej niż ja wiarygodnych źródeł:
http://news.astronet.pl/news.cgi?5967

Dagon

Dagon

22.01.2009
Post ID: 39994

2012...
Kalendarz majów kończy się na 2012 bo jakiemuś ówczesnemu matematykowi nie chciało się dalej liczyć jakie to kwadry księżyca(czy co tam) będą za tysiąc lat. Bo i po co.
Czy kogoś z nas interesuje czy 31 stycznia 2865roku będzie czwartek czy może jednak środa.
Proste :)

A tak z innej beczki:
http://www.bryla.pl/bryla/1,85299,5649380,Nowy_rekord_wysokosci_Burj_Dubai.html
Masakryczny... Inne drapacze wyglądają przy nim jak jakieś pokurcze. Niestety słyszałem, że prace zostały wstrzymane na rok ze względu na kryzys gospodarczy. W założeniu budynek ma przekraczać kilometr!

Eru

Eru

22.01.2009
Post ID: 39999

2012...
Kalendarz majów kończy się na 2012 bo jakiemuś ówczesnemu matematykowi nie chciało się dalej liczyć jakie to kwadry księżyca(czy co tam) będą za tysiąc lat. Bo i po co.
Czy kogoś z nas interesuje czy 31 stycznia 2865roku będzie czwartek czy może jednak środa.
Proste :)

no właśnie nie do końca, zgodnie z przytoczonym przeze mnie artykułem ;)

Nebirios

Nebirios

22.01.2009
Post ID: 40010

Na pewno w 2012 nie będzie końca świata. Majom się nie chciało dalej liczyć :D. Ryba z ludzką twarzą może jest prawdziwa, ale na kompie da się zrobić takie rzeczy, wystarczy tylko mieć odpowiednie programy. Myślę że niektóre rzeczy są prawdziwe a inne nie są. Prawdziwe są: ryba z ludzką twarzą [prawdopodobnie], i teoria że UFO pochodzi z pod wody [jak obok]. Natomiast nieprawdziwe są: postacie w dymie.

Ynaf

Ynaf

23.01.2009
Post ID: 40026

Pomiając fakt, że koniec świata wywróżyło już milion innych osób (m. in: Nostradamus, Kapłani egipscy i sumeryjscy) to załóżmy, że jednak spadnie jakiś wielki meteor (czy kometa, albo jakaś wielka czarna dziura nawiedzi i wciągnie ziemię , albo [wstawić co się chce]... To jak by wyglądało takie życie po końcu świata? Jak myślicie? W końcu koniec to początek czegoś nowego...

Sheogard

Sheogard

23.01.2009
Post ID: 40043

Co do majów. Słyszałem że w Afryce , żyła cywilizacja Olmeków. Istniała długo przed Mezopotania czy Egiptem. Podobno przepłyneli z dzisiejszych terenów Afryki , do Ameryki. Jeżeli ktoś nie wierzy niech porówna piramidy egipskie i meksykańskie.

Eru

Eru

23.01.2009
Post ID: 40051

Zdecyduj się człowieku xD

Nie dość że bzdury pleciesz, to w pleceniu owych bzdur jesteś totalnie niespójny
- na początku wspominasz majów, później przenosisz się kila tys lat wstecz do Olmeków
- nie ma żadnych dowodów na istnienie jakichkolwiek cywilizacji w Eurazji/Afryce przed Sumerami (4 tys pne) i Egiptem (początek 3 tys pne)
- to że na dwóch różnych krańcach świata wynaleziono to samo o niczym nie świadczy, ba każde dziecko buduje z klocków piramidy schodkowe, ale to nie świadczy o jakimkolwiek związku ze starożytnym Egiptem ;)

Erick

Erick

14.02.2009
Post ID: 40986

@Eru, co do twojej wcześniejszej wypowiedzi, napisałeś, że słabnięcie pól magnetycznych Ziemi to nie jednostkowe wydarzenie, zgodzę się z tobą, jednak ja mówiłem o zamianie pół magnetycznych Ziemi, spowodowane wysoką aktywnością Słońca.