Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Nebirios

Nebirios

21.12.2008
Post ID: 38342

Skończyłem Hobbita i zacząłem Wiedźmina. Książka jest dość ciekawa.

Seraf

Seraf

21.12.2008
Post ID: 38353

"Mitologia" Kerenyi'a
"Paragraf 23" (zbiór opowiadań) Josepha Hellera
"Ręka mistrza" Stephena Kinga

Kastylia

Kastylia

21.12.2008
Post ID: 38377

Po raz trzeci chyba, zabrałam się za Władcę Pierścieni. Trylogia jest świetna, można by bez końca czytać... :)

Haart

Haart

22.12.2008
Post ID: 38391

Obecnie też czytam Władcę Pierścieni. Pierwszy raz ;d Zawsze nie lubiłem twórczości Tolkiena (czemu? nie wiem ;p), ale na ostatnich świętach dostałem Silmarillion. Przeczytałem z wielką trudnością, aż tu nagle, jest październik 2008, zamawiam Władcę Pierścieni ;] Przychodzi wydanie Muzy z 2008 i znikam z rzeczywistości na jakiś czas. Obecnie jestem na "Dwóch Wieżach". Podsumowując, mając 14 lat różne rzeczy się zdarzają ;p
Aha, nie chce rozpoczynać jakiejś kłótni, ale Kastylio, Władca Pierścieni nie jest trylogią (jeżeli chodzi o książkę), może zacytuję co jest napisane w tym moim wydaniu ;p : "Władcę Pierścieni J.R.R. Tolkiena często określa się błędnie jako trylogię; w rzeczywistości jest to jedna obszerna powieść składająca się z sześciu ksiąg..." itd.
Pozdrawiam :)

Kastylia

Kastylia

22.12.2008
Post ID: 38396

Haart

Aha, nie chce rozpoczynać jakiejś kłótni, ale Kastylio, Władca Pierścieni nie jest trylogią (jeżeli chodzi o książkę), może zacytuję co jest napisane w tym moim wydaniu ;p : "Władcę Pierścieni J.R.R. Tolkiena często określa się błędnie jako trylogię; w rzeczywistości jest to jedna obszerna powieść składająca się z sześciu ksiąg..." itd.
Pozdrawiam :)

No, dobra, masz rację, nawet przed chwilą zajrzałam na Wikipedię i tam też tak pisze... :) (zazwyczaj sprawdzam takie rzeczy w różnych źródłach wiedzy, ale musiałam zapomnieć, w przekonaniu, że to jest trylogia ;))

Nebirios

Nebirios

22.12.2008
Post ID: 38415

Zacząłem drugą część Wiedźmina. Książka jest dość ciekawa.

Vinrael

Vinrael

25.12.2008
Post ID: 38493

Ja czytam teraz "Runy"- Pani Joanne Harris. Książka jest ciekawa, szczególnie podoba mi się mapka:D

Nebirios

Nebirios

25.12.2008
Post ID: 38505

Ja aktualnie czytam trzecią część Wiedźmina.

Kordan

Kordan

25.12.2008
Post ID: 38506

"Malta 1565" - Książka opisująca powstanie zakonu Kawalerów maltańskich zwanych joannitami, powstanie imperium osmańskiego oraz przebieg bitwy o Maltę w 1565 r. kiedy to armia osmańska uważana do tąd za niepokonaną przegrała. Tą porażkę uważa się za pierwszą zapowiedź upadku imperium. Miodzio ;]

Fergard

Fergard

25.12.2008
Post ID: 38508

Aktualnie wertuję świeżo nabyty "Podręcznik Gracza". Niedługo pewnie wezmę się za "Brisingr", również świeżo nabyty.

Infero

Infero

25.12.2008
Post ID: 38518

"Busz po polsku" Ryszarda Kapuścińskiego.
Mam tą książkę już od dawna. Jest to zbiór reportaży, wspomnień autora.

Invictus

Invictus

27.12.2008
Post ID: 38563

Kordan

"Malta 1565" - Książka opisująca powstanie zakonu Kawalerów maltańskich zwanych joannitami, powstanie imperium osmańskiego oraz przebieg bitwy o Maltę w 1565 r. kiedy to armia osmańska uważana do tąd za niepokonaną przegrała. Tą porażkę uważa się za pierwszą zapowiedź upadku imperium. Miodzio ;]

Czytałem, podobnie jak wiele innych pozycji z serii Bellony Wielkie bitwy. Tym razem wzbogaciłem się o cztery takie książki. Wczoraj wieczorem skończyłem książkę Jeana Raspaila Pierścień rybaka, traktującą o wielkiej schizmie zachodniej. Bardzo tę książkę polecam, gdyż ma nieprzewidywalny bieg akcji, i do tego porusza temat, który w literaturze nie jest chyba zbyt powszechny. Aktualnie zaś czytam książkę o księciu kardynale Sapieże.

Ghulk

Ghulk

29.12.2008
Post ID: 38744

Trafił się liszowi Zmierzch S. Meyer i Młot na czarownice J. Piekary.

Kordan

Kordan

30.12.2008
Post ID: 38776

"Upadek Konstantynopola 1453" - Wczoraj znalazłem na wolno stojącym stoisku z książkami w M1. Przecenione z 35 zł na 20. Grzechem było by nie wziąść :)

Kastylia

Kastylia

30.12.2008
Post ID: 38789

"My, dzieci z dworca ZOO" Christiane F.
Relacja piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego. Bardzo wciągająca książka, siedziałam wczoraj nad nią do 2 w nocy i przeczytałam do połowy.
Polecam.

Porke

Porke

30.12.2008
Post ID: 38799

Kordan, czy mówisz o pozycji Rogera Crowleya czy jakiejś innej? Sam bym się skusił, zważywszy na to, że ta tematyka była mi jakiś czas temu bliska.

Póki co w nieco odmiennych klimatach przebywam, Tam i z Powrotem przemierzając Śródziemie z Tolkienem, a w specyficznym nastroju biorę do ręki Lovecrafta i jego zbiór opowiadań - Sny o Terrorze i Śmierci.

Matius

Matius

30.12.2008
Post ID: 38801

"Ręka mistrza" Kinga. Po 200 stronach jest coraz ciekawiej.
A zaraz po nim będzie "Lód" Dukaja. :)

Kordan

Kordan

30.12.2008
Post ID: 38807

Porke

Kordan, czy mówisz o pozycji Rogera Crowleya czy jakiejś innej?

Tak to jest pozycja Crowleya :)

Tarnoob

Tarnoob

1.01.2009
Post ID: 38933

„Nowy Wspaniały Świat” Huxleya ukończony. Teraz, na potrzeby konkursu kuratoryjnego, muszę sobie przyswoić „Niemców”, „Szewców” i „Syzyfowe Prace”. :-/ O zgrozo!

Simba

Simba

1.01.2009
Post ID: 38939

Aktualnie czytam Solaris Lema :)