Gorące Dysputy

Słowo pisane - literatura - "Co aktualnie czytacie?"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Słowo pisane - literatura > Co aktualnie czytacie?
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Laysander

Laysander

21.03.2009
Post ID: 42346

Mam zamiar przeczytac wszystkie "Tomki" A.Szklarskiego.

Konstruktor

Konstruktor

21.03.2009
Post ID: 42347

Jak najbardziej polecam Tomki, bardzo wartościowa lektura. Nie tylko Laysanderowi. Niestety ze zdobyciem niektórych tomów mogą być problemy.
Ja obecnie po raz kolejny wertuję Hobbita, stęskniłem się za nim po paru latach.

Moandor

Strażnik słów Moandor

21.03.2009
Post ID: 42349

Konstruktor

Jak najbardziej polecam Tomki, bardzo wartościowa lektura. Nie tylko Laysanderowi. Niestety ze zdobyciem niektórych tomów mogą być problemy.

Nie tak dawno na allegro trafiłem wszystkie tomy na raz, w stanie praktycznie nowym i w przystępnej cenie. Od razu się zdecydowałem kupić, gdyż mam to tych powieści ogromną sympatię.

Vinnie

Vinnie

7.04.2009
Post ID: 42957

Aktualnie czytam "Powrót z piekła" C.Barkera. Jak na razie jest w miarę ciekawie, a jestem w połowie, więc nie jest źle :-).

Konstruktor

Konstruktor

7.04.2009
Post ID: 42963

Moandor

Konstruktor: Jak najbardziej polecam Tomki, bardzo wartościowa lektura. Nie tylko Laysanderowi. Niestety ze zdobyciem niektórych tomów mogą być problemy.

Nie tak dawno na allegro trafiłem wszystkie tomy na raz, w stanie praktycznie nowym i w przystępnej cenie. Od razu się zdecydowałem kupić, gdyż mam to tych powieści ogromną sympatię.

Miałeś szczęście... Cóż, ale przeczytałem wszystko i serie mam już w głowie, teraz można tylko uzupełniać kolekcje na półce.

Zyrpak

Zyrpak

8.04.2009
Post ID: 42992

Ja czytam "Wyprawa Kon-Tiki" Thora Heyerdahla. Lubie czytać o przygodach w tropiku (też lubię "Tomki"), a tu dodatkowo pogłębiam trochę wiedzę ogólną.

Kordan

Kordan

8.04.2009
Post ID: 43018

"Mistrz i Małgorzata" - Nie tylko dla tego że lektura, ale już wcześniej interesowałem się ta książką.

Ostatnio na strychu wygrzebałem istne cudeńka. Książki z cyklu "Mitologie świata", Jest tam między innymi "Mitologia Korei" albo "Mitologia Czarnej Afryki". Miodzio ;)

Zyrpak

Zyrpak

8.04.2009
Post ID: 43019

...najciekawsza jest raczej skandynawska.

Moandor

Strażnik słów Moandor

13.04.2009
Post ID: 43214

Popiół i kurz Jarosława Grzędowicza. Właściwie wczoraj zacząłem a dziś skończyłem. :)

Tullusion

Opiekun Osady Tullusion

13.04.2009
Post ID: 43217

Zapomniałem o tym wątku. Przeczytałem wczoraj Schopenhauera, a dzisiaj wróciłem do poety Herberta oraz filozofa Herberta. A jutro pewnie odkurzę sobie "Graczy" Dostojewskiego.

Nabu

Nabu

16.04.2009
Post ID: 43324

John King - Sekretne życie roślin

Bardzo lubię książki z tej serii (Na ścieżkach nauki, wyd. Prószyński i S-ka). Sam posiadam tylko dwie - Hiperprzestrzeń i Boską cząstkę - ale kilka innych udało mi się pożyczyć i oczywiście przeczytać. Pisane są lekko, zgrabnie, często dość zabawnie, z dużą dozą tolerancji na wybryki czytelników, których odstręczają dziwaczne nazwy, długaśne wzory i trudno przyswajalne definicje. A jeśli nawet coś takiego się pojawia, jest dokładnie tłumaczone i wyjaśniane w sposób wielce przyjemny i nie wymagający szaleńczej burzy myśli i rwania włosów z głowy ;)
Fajne, pożyteczne książki, przy których można miło spędzić czas, a przy okazji dowiedzieć się o tym i o owym.

Pekuuz

Pekuuz

16.04.2009
Post ID: 43331

"Wybrane opowieści z prozy rosyjskiej", jest tam np. "Dama pikowa" Puszkina.

Reldi

Reldi

17.04.2009
Post ID: 43357

Ostatnio przeczytałem: "Miasteczko Salem" Kinga, oraz "Prawa i powinności" Kariny Pjankowej.
A niedługo zabiorę się za: "Malazańska Księga Poległych - Myto ogarów tom 2 Początek" Stevena Eriksona, to 2 tom 8 części tej serii, więc nawet wypada skoro wszystkie pozostałe przeczytałem do tej pory...

Tabris

Tabris

26.04.2009
Post ID: 43565

Kurt Vonnegut "Pianola"

Seraf

Seraf

26.04.2009
Post ID: 43569

"Mimesis" Ericha Auerbacha

Moandor

Strażnik słów Moandor

26.04.2009
Post ID: 43570

//Stephen King// - Rose Madder

Infero

Infero

26.04.2009
Post ID: 43577

Kończę "Balsam długiego pożegnania" Huberatha.

Nebirios

Nebirios

26.04.2009
Post ID: 43578

Aktualnie czytam "Najstarszego" Christophera Paoliniego.

Zyrpak

Zyrpak

27.04.2009
Post ID: 43588

Alexander 'Dimła' - Trzej Muszkieterowie ;].

Infero

Infero

4.05.2009
Post ID: 43729

Jacek Dukaj "Extensa"