Gorące Dysputy

Świątynia Mahadevy - muzyka - "Muzyka Filmowa"

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Świątynia Mahadevy - muzyka > Muzyka Filmowa
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Vokial

Vokial

12.01.2009
Post ID: 39552

Dla mnie to tak:
1.Piraci z Karaibów - aż mi się zimno zrobiło gdy usłyszałem te organy gdy kraken niszczy statek.
2. Requiem dla snu - wrażenie pierwszego wysłuchania nie do opisania.
3. Władca pierścieni - wiadomo dlaczego.
4. Gwiezdne wojny - soundtrack powalający tak samo jak film.
5. Psychoza - większość filmów się starzeje, ale nie muzyka.
Gdzieś tam jeszcze są filmy Disneya i filmy w których muzykę komponował Hans Zimmer, ale trudno mi sobie już przypomnieć całość muzyki z tych filmów.

Kordan

Kordan

12.01.2009
Post ID: 39553

Ja ostatnimi czasy zajawiłem się na muzykę Begovića do filmu "Królowa Margot"... Genialne średniowieczne chórki trochę zrobione na a capella, czuje się ten klimat nocy św. Bartłomieja...

Ennio Morricone. Ten gość to ma głowę to komponowania. Posłuchajcie sobie muzyki do filmu "Pewnego razu w Ameryce" a zrozumiecie o czym mówię. Z resztą każdy jego kawałek utwór to dzieło sztuki :)

Zbigniew Preisner. W zasadzie to czego słucham nie jest muzyką do żadnego filmu, ale myslę że i tak warto wspomnieć o dziele tego kompozytora. "Requiem dla mojego przyjaciela", słuchając tej muzyki w ciemnym pomieszczeniu jakoś bardziej możemy sobie zdać sprawę z tego czym jest śmierć i jak ludzkie życie jest kruche. Przyjaciel Preisnera to reżyser Krzysztof Kieślowski który zmarł w 1996 r...

Invictus

Invictus

12.01.2009
Post ID: 39554

Noc świętego Bartłomieja to była w roku 1572. To chyba nie jest średniowiecze - no chyba, że autorzy coś pokręcili.

Kordan

Kordan

12.01.2009
Post ID: 39555

Wiem że to nie średniowiecze ale muzyka typowo średniowieczna.

Zyrpak

Zyrpak

13.01.2009
Post ID: 39586

Mnie najbardziej się podoba z 'Requiem for a dream' i 'Rocky'.

Sanctum

Sanctum

14.01.2009
Post ID: 39633

Dla mnie niedościgłym wzorem jak powinna wyglądać muzyka filmowa, jest bez wątpienia ścieżka dźwiękowa z "Gwiezdnych wojen". Po pierwsze jest klimatyczna, wpada w ucho, każdy chyba potrafi ją zanucić, po drugie zaś jest w stylu filmu dla którego została napisana- niestety dzisiaj nie jest z tym tak kolorowo (muzyka z komedii w dramacie może jest innowacyjna, ale przesadzać też nie można). Wreszcie jest to kompozycja stosunkowo prosta, a i prostoty w tematach muzycznych filmów często brakuje.

Hiro

Hiro

31.01.2009
Post ID: 40346

Co do mnie, będę oryginalny i nie będę pisał, z którego serialu/filmu muzyka przypadła mi do gustu. Powiem krótko - lubię muzykę filmową "Chariots Of Fire" autorstwa Vangelis.

Jeśli chodzi o wesołe brzmienia, to lubię (może posądzicie mnie o totalne bezguście) podkład z czołówki serialu... Świat wg Kiepskich... :-D

Irydus

Irydus

5.02.2009
Post ID: 40549

A teraz coś z kina polskiego :)

Ogniem i Mieczem Krzesimira Dębskiego, chodzi mi to cały czas po głowie :)

i kina światowego

Harry Potter Johna Williamsa i Patricka Doyle'a, całkiem dobre utwory, duży wybór :)

i jedna składanka

Shrek, zastanawiam się dlaczego jeszcze nikt tego filmu tu nie wstawił.

Infero

Infero

21.02.2009
Post ID: 41324

Obejrzałam niedawno "Nóż w wodzie" Polańskiego. Widziałam to już kiedyś bardzo dawno temu, ale i tak film zrobił na mnie ogromne wrażenie i to między innymi za sprawą niesamowitej muzyki Krzysztofa Komedy.
Nasza muzyka filmowa jest naprawdę super i niech tylko ktoś śmie twierdzić inaczej to oberwie! :p

Dinah

Dinah

18.03.2009
Post ID: 42232

"Batman forever", Seal i "Kissed By A Rosse"
piękna i ponadczasowa :)

"The Fifth Element", Erick Serra i "The Diva Dance"
niezwykła

Islington

Mistrz Islington

24.05.2009
Post ID: 44306

Ostatnio namiętnie słucham dwóch płyt:
Ilan Eshkeri - "Stardust" (ścieżka z "Gwiezdnego Pyłu")

Philip Glass - "The Illusionist"

Polecam też oba filmy, bo warto ;)

Darkena

Darkena

25.05.2009
Post ID: 44332

Polecam muzykę Michała Lorenca do filmu "Bandyta". Film beznadziejny, ale muzyki warto posłuchać.

Do tego podkład do serialu animowanego "Avatar - the Last Airbender". Zadziwiająco dopracowana i klimatyczna, szczególnie kawałek "Leaves from the Vine". Pewnie szczególnie polubią ją wielbiciele wschodnich klimatów.

Irydus

Irydus

4.05.2010
Post ID: 55191

Pff, siostry mnie zmusiły, żebym do kina brata zabrał na "jak wytresować smoka". Zapowiadało się masakrycznie, sądząc już po logu Dream Worksa, ale nie było tak źle. Muzyka, o dziwo ratować nie musiała, ale jakby sam film był zupełnie beznadziejny to mogła by ratować. Całkiem dobry OST Johna Powella. Polecam :}

A tu macie parę super kawałków: 1, 2, 3

Ymir

Ymir

5.05.2010
Post ID: 55235

Zdecydowanie muzyka Hansa Zimmera, który tworzył muzykę do Gladiatora, Batmana, (Początek i Mroczny rycerz)Piratów z Karaibów i...Króla Lwa.

Ponadto ww Ennio Morricone i John Williams (Pottery Szeregowiec Ryan i Monachium)

A żeby nie szukać daleko...
Muzyka Michała Urbaniaka (Dług)
Muzyka z Pana Tadeusza i Przedwiośnia również niczego sobie.

Irydus

Irydus

18.08.2010
Post ID: 57443

Znowu genialne kawałki znalazłem :] tym razem od japońców.

Soundtrack z Naruto i Naruto Shippuuden. Zwłaszcza to drugie jest niezłe, aczkolwiek w tym pierwszym też jest kilka wartych odsłuchania utworów. Taki na przykład "Grief and Sorrow", "Sadness and Sorrow" czy "Hinata vs Neji Theme".

Ymir

Ymir

8.07.2011
Post ID: 63728

"25th hour Final theme"
"Moon - Sacrifice"

Broghild

Broghild

8.07.2011
Post ID: 63730

Dla mnie to:
-Pearl Harbor,
-Władca Pierścieni,
-Edward Nożycoręki,
-Ogniem i Mieczem,
-Braveheart.

Sawyer

Sawyer

8.07.2011
Post ID: 63733

(przepraszam że nie koduje linków)

A to arcydzieło? http://www.youtube.com/watch?v=IS47IlPEKRI&feature=related
Słoneczne południe w Sycylii a ołów wisi w powietrzu...

A teraz coś świetnego ale wschodniego.
http://www.youtube.com/watch?v=GrFL2zPc2uk - EPIC, takie mam słowo w myślach słuchając tego tego utworu i obrazując sobie wielkiego jak trzy wieżowce Collosusa.

Lyokoheros

Lyokoheros

27.08.2011
Post ID: 64473

Ja wprost uwielbiam muzykę z filmów Disneya, szczególnie ta z "Króla Lwa"...
Po za Disneyem lubię też muzykę z "Piratów z Karaibów", "Gwiezdnych Wojen" i "Władcy Pierścieni", no a także "Requiem for a Dream", z tym że tę piosenkę znalazłem kiedyś przypadkiem na youtubie i filmu z tym kompletnie nie znam.

Tabris

Tabris

27.08.2011
Post ID: 64477

Ryusenji

Ja wprost uwielbiam muzykę z filmów Disneya, szczególnie ta z "Króla Lwa"...
Po za Disneyem lubię też muzykę z "Piratów z Karaibów"

Piraci to produkcja Disneya właśnie. U mnie doszła muzyka filmowa ze "Slumdoga", lekko orientalna, oddająca klimat współczesnych Indii.