Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Obóz najemników"

Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Obóz najemników
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Morok

Morok

3.08.2007
Post ID: 17880

Dobrze. Na wiele pytań znalazłem odpowiedzi, ale pojawiły się nowe pytania i propozycje.

Hm. Gdyby w mojej balladzie ktoś zginął, dałbym szansę drużynie na wskrzeszenie tej postaci. Jakiś kapłan w świątyni, czy coś. Ale dobre pytanie - czy jeśli nie zostanie wskrzeszony trzeba robić nową postać?

Ja bym pozwolił na coś w stylu - pod koniec przygody ten wojownik, który padł pod ciosami orków budzi się w namiocie uzdrowiciela, który go tam znalazł półżywego i przyniósł...
W końcu bohaterowie to nie są jakieś chłystki z byle tawerny, które wystarczy raz po twarzy trzepnąć za mocno i padają martwi.
Śmierć postaci (według mnie) należy stosować jedynie wtedy, gdy gracz zachowuje się idiotycznie i psuje innym grę. I gdy nie wynika to charakteru jego postaci (np. ktoś o bardzo niskiej inteligencji).

Czary magii śmierci są takie potężne, bo ja interpretowałem ich nazwy, które są tak pompatyczne, że trudno było mi opisać je jakoś osłabiająco.

A więc ja proponowałbym dwa rozwiązania:
a) zmienić nazwę
b) zinterpretować czary typu "dotyk śmierci" czy jakoś tak jako czar, który po prostu bardzo osłabia daną istotę (ale nie zabija)
Bardziej skłaniam się ku b).

Nami odpisała mi na temat w temacie o Magii, więc ja, aby nie robić offtopa (bo tam chyba tylko o magii a tu z tego co wiem karczma jest), odpiszę tutaj:

Skoro system gry ma być radykalnie zmieniony, to na razie nie będę tworzyć postaci, ale raczej poprowadzę jedną czy dwie Ballady i stworzę świat (jeśli mogę coś takiego zrobić).

Zamierzam również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowego systemu bo wg. mnie to w ogóle atrybuty się powinno wywalić ^^' a do powiązanych nimi umiejętności wprowadzić coś takiego jak "premie synchroniczne". Czyli zakładamy, że jeśli ktoś ma wysoki poziom umiejętności "Oszukiwanie" to musiał w międzyczasie rozwinąć te skłonności, które sprawiają, że gracz posiada wysoką Charyzmę a tym samym lepiej używać na przykład Dyplomacji. Jeśli ktoś długo machał mieczem (który jest orężem ciężkim) - na tyle długo, że ma wysoki poziom Walki Bronią, to na pewno posiadł większą Siłę, niż ten, co orężem nie wymachiwał.

Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem ;].

EDIT:
Właśnie opisałem kontury świata. Będę dodawać w miarę zwiedzania lub używania Wiedzy o Świecie przez Was ^^.

Założę również niedługo pierwszą moją Balladę na tym forum. Kto się pisze?

Eru

Eru

3.08.2007
Post ID: 17889

Morok

Śmierć postaci (według mnie) należy stosować jedynie wtedy, gdy gracz zachowuje się idiotycznie i psuje innym grę. I gdy nie wynika to charakteru jego postaci (np. ktoś o bardzo niskiej inteligencji).

Wszystko bierzemy na zdrowy rozsądek.
A MG, znaczy się Trubadur, jedynie lekko kieruje rozgrywką i zmienia już napisane posty tylko jeśli bardzo mu nie pasują.

System którym tu operujemy dość mocno różni się od zwykłego RPG, więc radziłbym się najpierw z nim zapoznać, wziąć udział w jednej balladzie i dopiero później zakładać własną

Po chwili namysłu dodam że jak ktoś będzie psuł innym zabawę, to raczej nie będziemy się z nim patyczkować i wyleci z fRPG, więc niekoniecznie będzie potrzeba zbijani jej postaci, może ona być pomocna drużynie, chociaż gracze mogą chcieć ją poświęcić w jakiś widowiskowy sposób xD

Co do magii śmierci - jeśli uważasz, ze są tam zbyt mocne czary, to wymyśl kilka słabszych i prześlij je do jednego z moderatorów. Jest tam mało czarów i dopisanie kilku przyda się

Co do zmiany systemu - mnie nic nie wiadomo na ten temat. Po ponownym otwarciu fRPG w wątkach nie było na ten temat mowy, więc Nami chyba tutaj trochę namieszała.
Nawet jeśli są takie plany, to i tak na początku grac będziemy starym systemem, więc radzę i tak stworzyć kartę postaci.

EDIT

Właśnie opisałem kontury świata. Będę dodawać w miarę zwiedzania lub używania Wiedzy o Świecie przez Was ^^.

Założę również niedługo pierwszą moją Balladę na tym forum. Kto się pisze?

Drzewiej tu bywało tak że Balladę zwykle rozpoczynano za wiedzą i zgodą administratora fRPG. Nic się nie zmieniło, więc wątek zamykam. I radzę uważać i poruszać się w zgodzie z przyjętymi tutaj zasadami, bo Ghost bywa porywczy.

Jak już pisałem, według mnie powinieneś uczestniczyć w przynajmniej jednej balladzie, zanim zaczniesz prowadzić własną...
Otwieranie ballady w tym momencie jest także trochę nie bardzo, z powodu iż są wakacje i poru osób nie ma bądź nie będzie w najbliższym czasie.
Z ostatnich znanych mi wiadomości mamy zamiar ruszyć z końcem wakacji.

Jeśli uważasz, że powinieneś dostać wolną rękę, pisz do Ghosta, choć chyba aktualnie go nie ma i możesz nie doczekać się w sensownym terminie odpowiedzi.

DruidKot

DruidKot

3.08.2007
Post ID: 17894

Wyluzuj, Eru. Najważniejsze, że komuś wreszcie naprawdę zależy na reaktywacji tego i próbuje podjąć realne kroki.

Eru

Eru

3.08.2007
Post ID: 17895

Spodziewałem się czegoś w tym stylu, DK, ale nie wiedziałem jeszcze od kogo mi się oberwie :P

Reaktywacja i tak się chyba odbędzie, bo jest kilku nowych graczy, za jak mniemam, sporym zapałem ;)

Ale ordung must sein, a Ghost nad wszystkim czuwa ;)

Jak pamiętam podczas naszej rozmowy na Ognisku padło że ma ruszyć jak będą kończyć się wakacje (zresztą tak napisałem Morokowi), to chyba tak zostanie.

Morok

Morok

3.08.2007
Post ID: 17899

Wszystko bierzemy na zdrowy rozsądek.
A MG, znaczy się Trubadur, jedynie lekko kieruje rozgrywką i zmienia już napisane posty tylko jeśli bardzo mu nie pasują.

Mnie chodziło o pozwolenie graczowi na śmierć (bo na przykład mordowaniem wieśniaków w dużym mieście z mnóstwem straży sam sobie naskrobał). Ale rzeczywiście można po prostu wykopać danego usera z fRPG. Tyle że to chyba powinna być raczej ostateczna opcja.

Co do magii śmierci - jeśli uważasz, ze są tam zbyt mocne czary, to wymyśl kilka słabszych i prześlij je do jednego z moderatorów. Jest tam mało czarów i dopisanie kilku przyda się

Tutaj masz kilka, jak chcesz to użyj ^^.

DOTYK SŁABOŚCI
Zaklęcie to sprawia, że dłonie rzucającego napełniają się osłabiającą mocą. Każdy dotyk osłabia i pozbawia sił.

PROMIEŃ OSŁABIENIA
Zaklęcie to przywołuje plugawy, zielony promień, który błyskawicznie osłabia i pozbawia sił.

WAMPIRYCZNY PROMIEŃ (czy coś takiego)
Zaklęcie to przywołuje krwawoczerwony promień, który błyskawicznie wysysa znaczną część sił życiowych.

OCHRONA PRZED DOBREM
Tworzy barierą krążącą razem z zaczarowana istotą, która osłabia siłę ataków przeprowadzanych przez wroga, daję ochronę przed zauroczeniami, istoty skrajnie dobre otrzymują obrażenia jeżeli przebywają zbyt blisko bariery.

WYKRYCIE DOBRA
Wszystkie istoty o dobrym charakterze w polu widzenia maga będą świecić słabą czerwienią.

POZNANIE CHARAKTERU
Mag może poznać jaki jest charakter jednej istoty

PLUGAWE UDERZENIE
Zaklęcie wykorzystuje energię ze sfery ciemności, otwierając kanał pomiędzy nią a celem. Wszystkie dobre istoty w promieniu 5m zostają ranione. Istnie też szansa, że zostaną otumanione.

Co do zaklęcia Zwłoki - nie powinno ono przyzywać lisza, który jest... elitarną istotą (i raczej niemożliwą do kontrolowania). Zamiast lisza mogłaby być np. mumia albo dwa ghoule.

Co do zmiany systemu - mnie nic nie wiadomo na ten temat. Po ponownym otwarciu fRPG w wątkach nie było na ten temat mowy, więc Nami chyba tutaj trochę namieszała.
Nawet jeśli są takie plany, to i tak na początku grac będziemy starym systemem, więc radzę i tak stworzyć kartę postaci.

A muszę stworzyć od razu? Mogę przez pewien czas nie uczestniczyć w sesjach?

Drzewiej tu bywało tak że Balladę zwykle rozpoczynano za wiedzą i zgodą administratora fRPG. Nic się nie zmieniło, więc wątek zamykam. I radzę uważać i poruszać się w zgodzie z przyjętymi tutaj zasadami, bo Ghost bywa porywczy.

No co do tego właśnie miałem wątpliwości, cieszę się, że zostały rozwiane. Bo w Zasadach tego nie ma:

-Tylko członkowie grupy moga dodawać tutaj swoje posty.
-Trubadurzy na początku każdej Ballady piszą którzy gracze biorą w niej udział, zabronione jest dodawanie postów w balladach w których się nie uczestniczy.
-Trzymać się zasad ogólnych obowiązujących na forum.
-Nie offtopicować itd. itp. etc. :)
-Bawcie się dobrze !!! :D

Ale skoro nie wolno, to nie wolno. Trudno, na razie trza będzie poczekać.

Jak już pisałem, według mnie powinieneś uczestniczyć w przynajmniej jednej balladzie, zanim zaczniesz prowadzić własną...

Muuuuszę? ^^

Otwieranie ballady w tym momencie jest także trochę nie bardzo, z powodu iż są wakacje i poru osób nie ma bądź nie będzie w najbliższym czasie.

Dlaczego te osoby, które zostaną, mają się nudzić? ;]

Z ostatnich znanych mi wiadomości mamy zamiar ruszyć z końcem wakacji.

A wcześniej jest tutaj strefa ciszy? ^^

Jeśli uważasz, że powinieneś dostać wolną rękę, pisz do Ghosta, choć chyba aktualnie go nie ma i możesz nie doczekać się w sensownym terminie odpowiedzi.

No nieeee... znowu? Mam poczucie deja vu bo na wielu forach RPGowych się z czymś takim spotykałem. Admin wyjeżdża i robi się zastój. :(

Ale dobra, nie to nie. Chociaż tymczasowo podklejcie Kolumnę (bo nie wiem czemu, ale zjechała na sam dół strony, mimo, że w tych Balladach teoretycznie nikt nie pisze).

Eru

Eru

4.08.2007
Post ID: 17906

Co do śmierci , mieliśmy przypadek że gracz sam chciał umrzeć i dał się zabić, ale pozostali członkowie drużyny nie pozwolili mu na to ;)

Zaklęcia dopisane, poza 'Poznaniem charaktreru' bo to zaklęcie mało jest związane z Nekromancją, a i tak podobne zadanie będzie spełniało 'wykrycie dobra'

Jak chcesz, to nie musisz tworzyć karty postaci, nikt Ci nie każe, możesz oczywiście poczekać

Uczestnictwo w przynajmniej jednej balladzie, to MOJE osobiste zdanie. Jeśli nie będzie chętnego do poprowadzenie nowej ballady, to najprawdopodobniej ją dostaniesz :P

Admin wyjeżdża i robi się zastój :(

W momencie kiedy się to trochę rozrusza, wyjazdy admina czy któregoś z trubadurów/moderatorów nie będą uciążliwe - wszystko będzie się toczyć własnym rytmem.
W szczególności, jak już pisałem, zapadła decyzja w gronie większości zaangażowanych, że ruszamy wtedy jak to będzie miało większy sens ;)

PS. Po za tym ja niedługo wyjeżdżam na 2 tyg. i nie mam ochoty przegapiać początku pierwszej ballady od dwóch lat :P

PS2. W Balladach nikt nie pisze, bo poprzedni MG nie wykazali chęci ich kontynuowania, po za tym forum było trochę niesprawne do niedawna jeszcze
A Twój topic zjechał na dół bo jest zamknięty - taki urok tutejszego mechanizmu, a przyklejonych tematów i tak imo jest za dużo.

PS3 Czy ktoś wie gdzie podziały się dwie, zakończone już, ballady?

Morok

Morok

4.08.2007
Post ID: 17907

Error 404 się pojawia jak próbujesz przeskoczyć na drugą stronę ^^.

BTW wiecie, czemu jestem taki aktywny? Bo za każdym razem jak tu wchodzę, widzę napis "A co TY zrobiłeś dla realizacji fRPG?", który wywołuje we mnie poczucie winy i chęć poprawy i nawrócenia ^^.

Eru

Eru

4.08.2007
Post ID: 17915

Nie, to nie ten problem :P

Tych dwóch ballad już nie było na starym forum, próbuję jedynie zwrócić uwagę na ten problem ;)

Na razie przyhamuj swoją aktywność, żeby starczyło jej na miesiące potrzebne dla rozegrania ballady (niech Cię nie zmylą daty postów w balladach)

Morok

Morok

4.08.2007
Post ID: 17916

Spokojnie, mojej aktywności starczy już na kilka for, wystarczy jej i na kolejne . Kilka for stworzyłem a wiele doprowadziłem do upadku, więc braku aktywności nikt mi nie zarzuci .

Dragonthan

Dragonthan

5.08.2007
Post ID: 17933

Długo mnie nie było :) (watajemniczeni wiedzą dlaczego) ale widzę, że stare dobre czasy ballad powróciły i widzę moją starą opowieść "Pirackie Widmo", cóż za niespodzianka :)

DruidKot

DruidKot

6.08.2007
Post ID: 17944

A mojej pierwszej ballady nie ma. Szkoda, nawet nie pamiętam, jak się nazywała, a chętnie bym przeczytał jak szalenie infantylnie ją prowadziłem :).

Bramy Umysłu zakończyłem. Przepraszam, że trochę drętwy ten opis, że większość czasu drużyna stoi i patrzy się co robi wróg, ale... odrobina wyobraźni wystarczy, żeby odpowiednio to zinterpretować ;).

To jak, Drag, reaktywujemy Pirackie Widmo? Ostatnia niezawieszona ballada... w sumie można by wkręcić kogoś nowego i... ;)))

Morok

Morok

6.08.2007
Post ID: 17945

Kogo nowego? *odwraca się, szukając wzrokiem* Nie widzę tutaj nikogo nowego ^^.

Dragonthan

Dragonthan

6.08.2007
Post ID: 17946

Można by coś pokombinować w tym kierunku

Eru

Eru

6.08.2007
Post ID: 17955

DK, Twoja ballada nazywała się 'Smoczy Kryształ' czy coś w tym guście - ostatnio sobie przypomniałem ;)

Zakończenie bram umysłu, może w tym momencie jest dobrą decyzją, ale generalnie znów na siłę. Jeszcze musisz popracować nad kończeniem ballad xD

Reaktywacja Pirackiego Widma? Why not, tylko trzeba powiadomić dawanych graczy, czyby nie chcieli grać dalej, bo mogą nie wiedzieć o reaktywacji fRPG.

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

12.08.2007
Post ID: 18074

Ze sie zapytam panowie a co z Ghostem, macie jakies wiadomosci? Bo z tego co wiem i dobrze pamietam to po mnie on rzady tutaj przejal, deklarowal co bedzie z nimi dalej robil, albo jak nie bedzie to komu je przekazuje?

Morok

Morok

12.08.2007
Post ID: 18076

Bo jak na razie to Ghosta nie widać...

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

12.08.2007
Post ID: 18086

Odkrycie stulecia.

Spróbuję się skontaktować z Ghostem z danych, które posiadam, może mi się uda.

DruidKot

DruidKot

16.08.2007
Post ID: 18144

Hej,

Z tego co mi wiadomo, Ghost wyjechał na jakiś czas i wróci jakoś w okolicach 20 sierpnia. już wrócił.
A mnie z kolei nie będzie 20-27, więc w tym czasie proszę nie zaczynać żadnych ballad ;).

Pozdrawiam,
DruidKot

Morok

Morok

16.08.2007
Post ID: 18148

Grrrrrrr...

Ghost

Ghost

17.08.2007
Post ID: 18156

Ave Szmatan!

Wróciłem, widzę, że problemy techniczne się skończyły.

Eru

Drzewiej tu bywało tak że Balladę zwykle rozpoczynano za wiedzą i zgodą administratora fRPG. Nic się nie zmieniło, więc wątek zamykam. I radzę uważać i poruszać się w zgodzie z przyjętymi tutaj zasadami, bo Ghost bywa porywczy.

a) władzę na czas nieobecności szefa przejmują wice-szefowie, ergo nie widzę teraz problemu, z powodu którego któryś z nich (w tym ty) nie mogli się w jakimś czasie z Morokiem dogadać,
b) moja rzekoma porywczość ma @#%! do rzeczy w tym momencie (mimo faktu ubiegania się przeze mnie o tytuł "Cham i prostak"), szczerze mówiąc - gdyby Morok pod moją nieobecność rozkręcił jakąś Balladę i znalazł chętnych, bym go nie opierdzielił, wręcz przeciwnie, bo nie po to tyle włosów ze łba wyrwałem i tyle słów wykrzyczałem w celu postawienia fRPG na kolana w tym bajzlu, żeby potem kogoś nowego spieprzyć za to, że zaczęło go interere to, co my tu robimy.

Także, Morok - przedstaw mi swój ewentualny plan Ballady na prywacie, wraz z ewentualnymi propozycjami, zrobić nabór, ja to przeczytam, zatwierdzę, walnę niusa na głównej, się ludzie wpiszą w Obozie i jadymy.