Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Zatęchłe Archiwum - "Obóz najemników"

Osada 'Pazur Behemota' > Zatęchłe Archiwum > Obóz najemników
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Sharra

Sharra

4.03.2007
Post ID: 8792

[quote:89a59054ed="DruidKot"]Sharw: Mam nadzieję, że teraz będzie dynamicznie :>>.[/quote:89a59054ed]

Mam tylko nadzieję, że Nami nie będzie nic miała do tego, że "bez konsultacji wprowadziłam nowy wątek do nie swojej ballady."

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

4.03.2007
Post ID: 8793

Jak mogłaś zauważyć każda osoba może dopisać do Ballady co chce (o ile jest to w ramach dobrego wychowania i nie obraża nikogo) i w dowolnym momencie zmienić bieg wydarzeń - tak samo jak Ty to uczyniłaś. Ja w Balladach jak już to poprawiam orty i czasami styl, a jeżeli biorę w niej udział to dopisuje swoje kawałki opowieści kiedy mam chwilę wolnego.

[size=4:f04d3e4c40]A moderatora i tak nie dostaniesz z powrotem, ponieważ uważam, że na niego nie zasługujesz. [/size:f04d3e4c40]

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

4.03.2007
Post ID: 8794

Staram się być na bieżąco..., ale mogłem coś przeoczyć... Czemu zostały usunięte te charaktery Czy dlatego, że nie grają

- MiB
- Crazy
- Enialis
- Delein

A może nie brały udziału w żadnej balladzie?? Chce po prostu wiedzieć...

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

4.03.2007
Post ID: 8795

Od dawna nic nie napisali na forum, nie biorą udziału w żadnej Balladzie - nie dali po prostu znaku życia, że chcą jeszcze tutaj coś robić, a były przeprowadzone porządki świąteczne.

Ghost

Ghost

4.03.2007
Post ID: 8796

Rabbit, nie wiem, czy zauważyłeś, ale MiB i Crazy się udzielali w Smoczym Krysztale przez jakieś dwie niecałe strony, a potem słuch po nich zaginął.
A Delein i Enialis napisali parę zapchajdziur w Drodze Odkupienia i tyle. Ponadto Enialis zgłosił się do Niebiańskich Ostrzy i nic tam nie napisał.

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

4.03.2007
Post ID: 8797

Teraz jush trochę za późno, ale MiB'a i Crazy'ego dałbym na przykład do:

"Polegli w bojach..."

albo jakiś taki temat, a nie od razu usuwać..., ale co mi tam... :P.

Irvin

Irvin

4.03.2007
Post ID: 8798

[quote:34e171f0ef]Mam tylko nadzieję, że Nami nie będzie nic miała do tego, że "bez konsultacji wprowadziłam nowy wątek do nie swojej ballady."[/quote:34e171f0ef]

Shar, nie odwracaj kota ogonem... Wiesz za co straciłaś moda, więc nie mów teraz że Ci nic nie wolno i o wszystko musisz pytać.

Każdemu wolno robić wszystko na co pozwala regulamin (w ramach rozsądku oczywiście, bo tak naprawdę to on się dalej kształtuje). Każdy może pisać posty, ale również tutaj należy się dwa razy zastanowić czy coś nie zburzy równowagi gry (co się całe szczęście udaje zazwyczaj opanować). Fakt, nie prowadziłem jeszcze ballady (wypada sprawdzić jak mi pójdzie ;) ), ale coś się powoli w tej mojej małej kudłatej głowie zaczyna układać (nie normalnieje bynajmniej ;) ).

Aha nie wiem czy wam wspominałem, ale zrobiłem się strasznie wredny ]:->

Eru

Eru

4.03.2007
Post ID: 8799

Zgłaszam się do ballady!

może ballada MrRabbita sie ruszy?

pytanie do modów:
jak sie pisze undead (po polsku)
nie umarli czy nieumarli

bo w kilku ostatnich postach Nagasha zauwazyłem że pisał nie umarli, ja natomiast pisze nieumarli... więc co jest poprawne?

jeśli mamy mieć tu archiwum złożone ze wszystklich tematów o fRPG, to czy nie mozna by przenieść tego z niehirołsowych ?

Nagash

Nagash

4.03.2007
Post ID: 8800

Ja tam w Wordzie mam nie umarli ... i w kilku gazetkach fantasy też....

Irvin

Irvin

4.03.2007
Post ID: 8801

W wordzie jest nie umarli, w takim znaczeniu jakbyś pisał: "Oni nie umarli" (nie chodzi tu o stan, tzn. że są undead, tylko o czynność jaką jest śmierć). Chociaż ja też już sam nie wiem... Ja pisze nieumarli (w odniesieniu do stanu danego kogoś).

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

4.03.2007
Post ID: 8802

Word podkreśla "nieumarli" jako no undead - bo nie ma tego w słowniku, natomiast "nie umarli" uważa za dobrze bo tak jak Irv napisał tyczy się osób, które jeszcze nie padły w boju, to drugie nie odnosi się do żyjących umarlaków więc lepiej byłoby pisać "nieumarli" - będzie wiadomo o co chodzi przynajmniej ;). Ja tam piszę razem ten wyraz :)

Ghost

Ghost

4.03.2007
Post ID: 8803

"Nieumarły" oznacza istotę, która NIE jest martwa. "Undead" jest przeciwieństwem "dead", martwego.

Co do Worda, to Irvin wyjaśnił czemu tak jest.

Co do czasopism (NIE GAZET!) fantasy... Być może to robota upierdliwego korektora, który się nie zna...

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

4.03.2007
Post ID: 8804

Witam w naszym gronie nowego gracza : Thurvandel'a.

Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba, jak również wniesiesz coś ciekawego ze sobą :)

Mr. Rabbit

Mr. Rabbit

4.03.2007
Post ID: 8805

[quote:1065b3ac41="Eru"]może ballada MrRabbita sie ruszy?
[/quote:1065b3ac41]

Jeżeli chodzi o mnie, to niestety do 17 Stycznia czasu nie ma... najpierw okres Świąteczny dla Hipermarketów po prostu największy obrót, więci pracy miałem co niemiara... a teraz inwentaryzacja się zbliża, której koniec właśnie 17 Stycznia... wtedy dopiero będę mógł na dobre do Jaskini powrócić (pomijając fakt, że zaczynam pisać pracę magisterską - jak widać zawsze coś jest... :( ).

Ale czas to nie wszystko... koncept cały czas mam ten sam... i wiem jak poprowadzę Was dalej... ale...

Thurvandel

Thurvandel

4.03.2007
Post ID: 8806

Dziękuję za przyjęcie i powitanie :). Postaram się nie zawieść i w miarę szybko dostosować do zasad panujących wśród ścian fRPG.

P.S. wszelkie błędy początkowe bedą zapewne wynikiem mojej niewiedzy żółtodzioba. Postaram się ich unikać.

Ghost

Ghost

4.03.2007
Post ID: 8807

Nie będziesz miał żadnych problemów, jeśli masz wyobraźnię i potrafisz pisać opowiadania. ;)

Mam wrażenie, że się w obliczeniach machnąłeś, dziwnym trafem zawsze wychodzi mi, że nie wykorzystałeś całej puli punktów w cechach... Teraz czasu nie mam, potem obliczę dokładnie. O nic nie oskarżam, oczywiście, ale sprawdź... Może to ja się machnąłem w sprawdzaniu twojej karty? Nie wiem...

Thurvandel

Thurvandel

4.03.2007
Post ID: 8808

Z tego co liczę to powinno być w sumie 64 punkty w cechach i tyle jest (7x8 na początku plus 8 dodatkowo), tak więc wszystko ok, ale dziękuję za troskę ;)

Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko to zgłaszam się, jako na debiucik, do ballady Dragonthana (tej to co ma ruszyć od 10 stycznia).

Ghost

Ghost

4.03.2007
Post ID: 8809

Racja, ja się machnąłem, punkty mi się pomyliły, bo liczyłem na szybko. :P

Możesz się również dołączyć do ballady Denadaretha, albo do mojej... Nic nie stoi na przeszkodzie by wejść w środku ballady. :P

Thurvandel

Thurvandel

4.03.2007
Post ID: 8810

OK. Zatem jutro postaram się do którejś z tych dwóch dołączyć.

Nami

Mistrzyni Zagadek Nami

4.03.2007
Post ID: 8811

Jak tak sobie policzyłam po swojemu to mi wyszło, że wszystko wykorzystane ;) Fajna postać - ciekawi mnie tylko jak się sprawdza w walce (ale o tym się przekonamy :)).

Jak chcesz to możesz dołączyć do obydwóch Ballad, nie musisz wybierać w której Ci się bardziej podoba ;). No tylko też przyjęcie Cię do nich nie zależy ode mnie, tylko od Trubadurów prowadzących ;)