Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "THE RPG Story I i II - dodatek"

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > THE RPG Story I i II - dodatek
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Thurvandel

Thurvandel

2.02.2005
Post ID: 14640

Kalendarz nie ma na celu wprowadzania sztywnych ram czasowych, a jest tylko po to by wskazywał jakie wydarzenia kiedy miały miejsce, byśmy zamiast ślęczeć i doszukiwać się, co następuje po czym, mogli skoncentrować się na rozwoju akcji. Wystarczy spojrzeć na datę i wiadomo co, gdzie i kiedy (mnie tam on ułatwia sprawę). Jeżeli nalegacie możemy z niego zrezygnować, chociaż wklepanie daty na początku postu dla mnie nie stanowi problemu.

Co do miar i wag... po prostu spiszmy ile co wynosi, żeby wiedzieć, że pies ma mniej więcej metr w kłębie a nie półtora. Jakie oznaczeniia przyjmiemy, to wszystko mi jedno, dla mnie mila może mieć zarówno 2 km jak i 7km, byleby każdy wiedział, że akurat tyle ;).

Destero

Destero

2.02.2005
Post ID: 14641

Widzę, że problemy z tymi nieszczęsnymi odległościami się pojawiają. No cóż. Ostatecznie mogę zrobić mapę z inną podziałką, ale niech wszyscy pamiętają o tym, że wiąże się to z cięciem mapy na cztery kawałki jakimś programem do robienia screenów. Następnie, trzeba to wszystko zlepić (ja robię to w Corel'u 11) i wpisać wszystkie nazwy ponownie oraz zmienić ręcznie podziałkę. Potem muszę to dać Dragowi, który załatwia przesłanie na serwer. Do końca tego tygodnia mam dosyć napięty plan zajęć i do pracy wziąłbym się ewentualnie dopiero w sobotę, a mapa byłaby gotowa na niedzielę. Zanim zostałaby zamieszczona na servererze było by pewnie po weekendzie. Jeśli chcecie tej zmiany to powiedzcie, ale to trochę potrwa. Ponadto zmiana odległości między lokacjami może spowodować chaos w fabule. Zdecydujcie sami, co wolicie.

Jeśli o jednostkę odległości chodzi. Osobiście wolałbym gdyby zamiast mil były kilometry i reszta znanych wszystkim jednostek (metr, decymetr, centymetr itd.).

Rzekłem

Destero

Bubeusz

Bubeusz

2.02.2005
Post ID: 14642

Dobra, to niech już zostanie tak jak jest :) Potem zmienimy i znowu się jakiś problemy pojawią i tak się będzie ciągnać... Niechże sie wreszcie wszystko ustabilizuje, takie jest moje zdanie :)

Dragonthan

Dragonthan

2.02.2005
Post ID: 14643

Wg mnie słowo kilometr za bardzo wiąże sie z językiem polskim, dlatego obstawiam miary zagraniczne (mila, jard, stopa), tylko po to, aby nadać opisom charakteru "oryginalności". W większości świata fantasy spotykamy się z różnymi określeniami odległości, miar i wag. Nie wprowadzajmy tu i swoich, ale zastosujmy tutaj te universalne zagraniczne.

Thurvandel

Thurvandel

3.02.2005
Post ID: 14644

Żadnych map nie ciąć i nie mieszać!!!

Dragonthan ma rację co do nazewnictwa... powinny trzymać średniowieczny klimat (stopy, mile, stajania), ale nie można nikogo do niczego zmuszać (chociaż kilometry czy kilogramy brzmią nieco sztucznie w opowiadaniu, może nie ze względu na "polskość", bo nie są to słowa rdzennie polskie, ale o ich złożoność). Zauważmy że nie rozwiązujemy zadań z kinetyki, a jedynie piszemy opowiadanie i liczą się w zasadzie wyłącznie nazwy, ale żeby nazwy nie były z powietrza, po prostu w przewodniczku napisać ile to mila, ile stopa, a ile stajanie i chodzi tylko o to ;).

Tak więc zabieram się za definiowanie miar. Zamieszczę zwykłe np.
mila = 1600 metrów

i nic poza tym.

Amen :)

Destero

Destero

6.02.2005
Post ID: 14645

Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz dotyczącą mojej postaci, a którą zapomniałem opisać w charakterystyce. Destero nie jest osobą, która skrzętnie skrywa swoje uczucia pod maską obojętności. On po prostu, w wyniku pewnych wydarzeń z przeszłości, ich nie posiada. Nie powiem dokładnie co i jak bo chcę zostawić sobie trochę tajemnic do Osady, ale pamiętajcie, że podróżując z Destero podróżujecie niemal z maszyną, która ma przed sobą jeden cel i zrobi wszystko, żeby go osiągnąć. Dlatego Fristronie wprowadź drobną modyfikację do swojego ostatniego posta :) .

Rzekłem

Destero

Dragonthan

Dragonthan

6.02.2005
Post ID: 14646

Wprowadzam przelicznik odległości i innych miar:

Długości:
1 mila = 1600 metrów
1 jard = 90 cm
1 stopa = 30 cm
1 cal = 2,5 cm

Powierzchnie:
1 mila kwadratowa = 250 hektarów
1 jard kwadratowy = 1 metr kwadratowy (wartość zawyżona, po to aby ułatwić sparwe)

Pojemności:
1 kwartał = 290 litrów
1 buszel = 36 litrów
1 galon = 4,5 litra
1 kwarta = 1 litr

Wagi:
1 tona = 1000 kg (wiadomo)
1 centar = 50 kg
1 funt = 500 gram (zawyżone w celu ułatwienia sprawy)
1 uncja = 28 gram
1 dram = 2 gramy

Prosze o opinie

Hellburn

Włodarz Hellburn

6.02.2005
Post ID: 14647

Jak dla mnie spoko. Może być.

Bubeusz

Bubeusz

6.02.2005
Post ID: 14648

Jest taka mała sprawa odnośnie ostatnich dwóch postów Fristrona.

Czy nie uważacie, że klimat jaki panował dotychczas troszkę się zmienił? ;) Mi się wydaje, że ten poprzedni tajemniczy klimat jaki panował był odpowiedni i nie trzeba było dodawać mu "nutki" humoru. Fristron, nie rób z Legendy drugiego PRG-u :) Jeden w Imperium starczy.

Nie, żebym był przeciwny jakiemukolwiek humorowi, oczywiście może być z jajami, ale bez przesady. W poprzednich postach zdaje się nasze stosunki były lekko chłodnawe ;), a teraz zrobiłeś z tego że tak się wyrażę "wyprawę do lasu grupki przyjaciół".

PS. Hurra, mam więcej postów od Hell'a! ;)

Hellburn

Włodarz Hellburn

6.02.2005
Post ID: 14649

Zgodzę się z przedmówcą. Friston niepotrzebnie wprowadza "taki humor" do RPGS. Gobliny mogą być ale ta piosenka o "grubym czarnym encie" ??
Paaaaaanie, daj pan spokój :)

PS. Bubeuszu !! już mamy po równo :P

Destero

Destero

6.02.2005
Post ID: 14650

Humor niech będzie, ale z umiarem i nie w każdym poście :wink:. Jeśli już coś śmiesznego chcemy dorzucić to niech chociaż akcja posuwa się do przodu.

Skoro już przy humorze jesteśmy. Czy zwrócił ktoś choć uwagę na delikatne, wprowadzone przez Klaanga, odnośniki do Władcy Pierścieni i Wiedźmina. Jak czytałem to ubaw miałem niezły. :D

Drag miary są świetne. Jestem za. :)

Rzekłem

Destero

Fristron

Fristron

7.02.2005
Post ID: 14651

Co do tych moich nieszczęsnych 2 postów. Miałem po prostu taki dzień i nie dałbym inaczej rady wtedy. Pisać dalej będę normalnie, po prostu wtedy miałem inny nastrój, czemu dałem wydźwięk w postach.
Drag, miary fajne :) .

Klaang

Klaang

7.02.2005
Post ID: 14652

P cięzkich bojach udało mi się wreszcie wskrzesić przeglądarkę, więc nadrabiam zaległości.

Sprawa Agitha. Nie wiem czy uda mu się samemu wytłumaczyć, ale na wszelki wypadek informuję za niego

Agith wycofuje swój udział w RPG Story 2 z powodu całkowitego odcięcia od netu na jkaiś miesiąc. Przynajmniej tak mi powiedział. Proszę zatem uczestników wyrozumiałość dla niego, a Sulię o skasowanie jego charakterystyki (jeśli tak można nazwać te dwa zdanka). Dziękuję :wink:

Quapla'

Niech to będzie uznane za przysługę Agith... Kiedyś odpracujesz.

Bubeusz

Bubeusz

7.02.2005
Post ID: 14653

Miary mogą być (zresztą i tak ich nie używam, ferie są, to się liczyć nie chce ;) ) a co do tych "nieszczęsnych" ;) postów, to OK, ale i tak Twoje emocje zbyt mocno udzieliły się pozostałym uczestnikom podróży. :) Jeśli byłaby wzmianka wcześniej, ze mamy takie i takie humory, to okej, ale właśnie w poście Destero atmosfera była na pewno inna niż luźna ;) i wyszedł taki nagły skok w samopoczuciu.

Ghost

Ghost

7.02.2005
Post ID: 14654

A ja się pytam... Można się dołączyć do nowego De eRPeGie Stori w trakcie trwania?

Bo mam postać, koncept, wszycho... Ale nie wiem, czy wolno. ;P

Destero

Destero

7.02.2005
Post ID: 14655

Ghost pewnie, że tak. Zamieszczasz krótką charakterystykę, czytasz regulamin, stosujesz się i grasz... Nic prostszego :wink: .

Do wszystkich osób które planują dołącznie do RPG Story II. Ta lista uczestników, którą Bubeusz tak namiętnie aktualizował, służyła mu tylko w nabijaniu postów :wink: . Ci co się na niej nie znajdują spokojnie mogą przyłączyć się do gry.

Rzekłem

Destero

Klaang

Klaang

9.02.2005
Post ID: 14656

Zgłaszam niemożność pisania do Legendy w dniach 10-13 lutego. Mój dostawca internetowy planuje małą renowację sprzętu, a jak go znam to netu nie będe miał z tydzień, więc uprzejmie proszę o wyrozumiałość i dodanie dnia lub dwóch do tego 13stego :(
Jakby się coś zmieniło - nie omieszkam poinformować...

Quapla'

Destero

Destero

12.02.2005
Post ID: 14657

Wykorzystując to, że internet zaczął choć chwilę działać jak trzeba, również informuję, że może mnie nie być w tych samych dniach co Klaanga. W końcu mamy tego samego, niezbyt efektywnego dostawcę internetowego. Ponadto nie jest pewne, czy podczas Ferii Zimowych (Czyli do 28 lutego) nie wyjadę. Jeśli tak się stanie to moja aktywność na forum na pewno spadnie. W wypadku kiedy będę musiał wyjechać poinformuję o tym na forum.

Rzekłem

Destero

Thurvandel

Thurvandel

13.02.2005
Post ID: 14658

No to luz... dzisiaj coś napiszę w zawieszenie na tydzień, bo także jadę na parę dni z ferii pokorzystać i raczej nie będę miał możliwości bytu przez ten czas.

Hellburn

Włodarz Hellburn

13.02.2005
Post ID: 14659

Fajnie...
Mnie też może nie być od 14 do 20 lutego z powodu... kary :/