Oberża pod Rozbrykanym Ogrem

Baśniowe Gawędy - "THE RPG Story I i II - dodatek"

Osada 'Pazur Behemota' > Baśniowe Gawędy > THE RPG Story I i II - dodatek
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
jOjO

Hetman jOjO

19.02.2005
Post ID: 14660

ja przepraszam, że tak w trakcie i z opóźnieniem
jednak czasem mam okazję ponadrabiać zaległości - co i czynię

otóż zaintrygowała mię dysputa o miarach i wagach
i przedkładam szanownemu zgromadzeniu pod rozwagę następujące dokumenta:
http://imperium.heroes.net.pl/viewtopic.php?t=1532
http://imperium.heroes.net.pl/viewtopic.php?t=1415 w powiązaniu z http://imperium.heroes.net.pl/viewtopic.php?t=1446

będę wdzięczny za info co do losów RPGstory w tym kontekście

Dragonthan

Dragonthan

19.02.2005
Post ID: 14661

Powiem może tak: Miary te są zbyt skomplikowane. Nie ma konkretnych odpowiedników miary polskiej, więc w łatwy sposób można się pogubić. A zresztą i tak te miary co tutaj występują są wprowadzone jako pewien tzn dodatek, bo i tak jakaś wzmianka miary pojawia się co 10 postów i jest prawie że niezauważalna. Jak autor postu zażyczy sobie to po prostu takie coś napisze. Nasz zastosowany przelicznik ma na celu ułatwienie opisu takich rzeczy, gdyż ma opisane polskie odpowiedniki, więc nie ma wiekszego problemu z przeliczeniem danej miary... ale tak jak powiedziałem, to jest tylko taki mały dodatek... Jeśli natomiast większość zadecydyje, aby wprowadzić miary imperialne, nie widzę problemu (wtedy klimat będzie pod Jaskinie podchdził), ale należy wtedy zastosować przelicznik polskich długości... coby każdy wiedział ile to mniej więcej jest...

Bubeusz

Bubeusz

20.02.2005
Post ID: 14662

Ja przypomnę o datach może, bo część z piszących sobie darowała ten szczegół pod nieobecność Destero ;) Dopiszta do swoich postów daty, żeby nie było awantury, jak prowadzący ujrzy ten brak dyscypliny :) (a wraca już dziś wieczorem i jak to się nie zmieni, bdzie płacz i zgrzytanie zębów :) )

A teraz wersja nieoficjalna: Gadałem z nim na GG i obiecywał urwać jaja pozostałym prowadzącym za niedopilnowanie tego... :)

Dragonthan

Dragonthan

20.02.2005
Post ID: 14663

Po co mam pisać date, skoro to co opisuje dzieje się w tym samym dniu co opisuje post poprzedni? Przecież to jest bez sensu... Date stosuję się w momencie gdy następuje zachód słońca... No chyba że opisuje czy jest to ranek, południe czy wieczór... ale i tak nie opisuję zdarzeń, które ciągną się dłużej niż mniej więcej godzina... Jak ktoś w poście zmieni date to ja w następnym nie musze jej przepysiwać, jeśli opisuję jakieś zdarzenie tego samego dnia.

Fristron

Fristron

20.02.2005
Post ID: 14664

Destero w regulaminie

17. Obowiązuje zamieszczanie daty wydarzeń które opisujemy w naszych postach, kursywą i na wzór dat z posta inicjującego.

Ja rozumiem że czasami się nie chce, ale przecież to jest kilkanaście cyfr/liter. Więc co za problem je wklepać? Nawet jeśli pisze się o wydarzeniach bezpośrednio po dniu. Nieraz dla wygody - chcesz popchnąć akcję o jeden dzień, sprawdzasz poprzedniego posta i już wiesz. A jak jakaś scena będzie BARDZO długa i trzeba się będzie kilka stron po datę cofać? To nie łatwiej wpisać od razu datę w każdym poście?
Nie wiem - mi to ułatwia...

Hellburn

Włodarz Hellburn

20.02.2005
Post ID: 14665

Trochę z innej beczki.
Uważam że "wtargnięcie" Islingtona i Denadaretha oraz przyłączenie Dragonthana zrobiło taki mały chaos. Sytuacja przedstawia się następująco:
- Korona świata i smok: Bubeusz, Friston, Destero, Dragonthan, Islington, Denadareth, Hellburn (7 osób)
- Wojna: Thurvandel (1 osoba)
- Choroba królowej: Nagash, Klaang, Ashanti (3 osoby)
Wnioskuję o "wyszczuplenie" pierwszej drużyny.

Fristron

Fristron

20.02.2005
Post ID: 14666

Hell dobrze mówi. Drag, Isli i Den mogliby się od nas odłączyć, bowiem kiedy walczymy z tym smokiem nie ruszamy się praktycznie z miejsca przy kręgach. Cały czas jesteśmy na pierwszej górze Kręgosłupa...

Dragonthan

Dragonthan

20.02.2005
Post ID: 14667

Więc ja, Isli i Den pójdziemy za smokiem a wy do tego swojego kręgu... niech ktoś to napisze ładnie w swoim poście, jak się rodzielamy...

Fristron

Fristron

20.02.2005
Post ID: 14668

Chciałem jeszcze powiadomić, że od jutrzejszego poranka nie będzie mnie tymczasowo wśród współtwórców Legendy. Na bliżej nieznany okres komp wyjeżdża do serwisu (z dwudniowym poślizgiem). Nie mam nic przeciwko jednak, by inni prowadzili moją postać, dlatego też nie aranżuję zniknięcia.

A tak w ogóle to dużo mną narzekajcie, coby pod mą nieobecność Fristron w Legendzie nie zatracił swego charakteru ;) .

Hellburn

Włodarz Hellburn

20.02.2005
Post ID: 14669

a więc wszystko spada na mnie i (cgyba) na Bubeusza :?

Bubeusz

Bubeusz

21.02.2005
Post ID: 14670

Hehe, nic się nie bój Fristron, już my sobie z tym poradzimy :D

Co do rozłączenia się, myślę, że jest to dobry pomysł. Już nie wiadomo co się mniej wiecej dzieje. No i jeszcze Duch mnie prosił, żebym go wkręcił, więc... :)

No i ostatnia sprawa, daty. Też myślę, że nie są one potrzebne w pewnych przypadkach, ale prowadzącym nie jestem i tylko przekazuję wolę Destero :)

Destero

Destero

21.02.2005
Post ID: 14671

Wróciłem :twisted: :!:

Widzę, że jak tylko odszedłem na krótką chwilę zrobił się tu niezły [usunięte, jako niecenzuralne - by jOjO]. Ehhh... No to ja może zacznę ogólnie od tego, co mi opowiedział Bubeusz.

:arrow: Daty :!: Czy pisząc post na dwie strony w wordzie tak ciężko jest napisać liczącą kilka wyrazów (cyfr) datę :?: Swoją drogą Thurvandelu to te daty były twoim pomysłem, więc skoro go zaproponowałeś to przydałoby się trochę tego pilnować, a ty Drag skoro przystałeś na ten pomysł, to mógłbyś jako prowadzący się do niego stosować. Nie będę robił wojny ale oświadczam, że od tej pory zostawiam poprawianie dat i tą sprawę pozostawiam do rozstrzygnięcia Thurvandelowi. Ja wracam do swoich obowiązków.

:arrow: Walka ze smokiem. Chaos :!: Kiedy ona się w ogóle zaczęła :?: Jak :?: Fristron wiem, że potrafisz pisać lepiej, ale to ci nie wyszło. Teraz za późno, żeby to poprawiać, ale na przyszłość starajcie się opisywać trochę "dokładniej" to co się dzieje.

:arrow: Kordiss.... :shock: Post usunięty. Jeśli chcesz tu pisać to się postaraj trochę. Każdy post w takim stylu będzie bezwzględnie usuwany :evil: .

:arrow: W pewnych kręgach zaczyna się dziać jedna z rzeczy, które moim zdaniem wpłynęły na upadek RPG Story I. Za dużo nas. Ja, Bubeusz, Fristron, Hellburn, Dragonthan, Islington, Dendareth. 7 Osób :!: A Thurvandel jest sam i pisze naprawdę świetnie. Powiadam wam z tego nie wyniknie nic dobrego. Ja przy najbliższej okazji się odłączam.

Rzekłem

Powracający w chwale i bezwzględny Destero :twisted:

Bubeusz

Bubeusz

22.02.2005
Post ID: 14672

Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis! :lol: (skąd my ten tekst znamy?)
Ogłaszam orędzie Destero, który kazał przekazać na forum, iż nie będzie go jeszcze dwa dni, ale w czwartek wieczorem, a najpóźniej w piątek rano już będzie na 100% i na stałe! *wiwaty w tle ;) *

A teraz wiadmość specjalna dla Stef... dla Kordiss'a :) (znacie tą reklamę Upsarin C? :) ) Jeżeli chcesz pisać w Legendzie, zamieść w Przewodniku swoją charakterystykę i następnym razem zanim coś do niej napiszesz, trzy razy się zastanów :) (No i oczywiście przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania (tutaj: regulamin) bądź skonsultuj się z lekarzem (tutaj: Destero) lub farmaceutą (tutaj: innym uczestnikiem Legendy) :D:D

Fristron

Fristron

24.02.2005
Post ID: 14673

Destero

:arrow: Walka ze smokiem. Chaos :!: Kiedy ona się w ogóle zaczęła :?: Jak :?: Fristron wiem, że potrafisz pisać lepiej, ale to ci nie wyszło. Teraz za późno, żeby to poprawiać, ale na przyszłość starajcie się opisywać trochę "dokładniej" to co się dzieje.

Khem... mogę się zgodzić, że początek tej walki był niejasny. Ale o to mi chodziło. To jest cząstka mojego stylu pisania opowiadań, ballad, czy takich opowiastek jak LE.
NIE będę się jednak upierał, że to dobrze mi wyszło. Zazwyczaj po jakimś czasie wyjaśniam początek całego zdarzenia... tu zostało to zbyte jednym zdaniem:

Ja sam w Legendzie żem

Smoka spotkali znacznie wcześniej niż się spodziewali, co skutkowało rozpierzchnięciem się na wszystkie strony. Dopiero Destero wymyślił plan i podał go przez Hella.

To było za krótko opisane. Tak więc co do tej krytyki jestem "za a nawet przeciw" :) .

Bubeusz

Bubeusz

26.02.2005
Post ID: 14674

Informuję, że zostałem zaatakowany przez chorobę i przez najbliższe 2-3 dni moja aktywnosć na forum i w Legendzie zmniejszy się (prawie) do zera, alee.... mam zwolnienie ze szkoły na cały ten tydzień!! :twisted: A co za tym idzie każdy się domyśla :)

Bubeusz

Bubeusz

7.03.2005
Post ID: 14675

Yhm, yhm... Daty nie zostały dodane w przeciągu tylu dni! Proszę że wreszcie coś z "tymy datamy" zrobić, bo tak zostać nie może. (Wiem, że to głupi pomysł dodawać daty do każdego postu, ale jak się ustala zasady, to trzeba ich potem przestrzegać) :)

Nagash

Nagash

8.03.2005
Post ID: 14676

To ja bym chciał ogłosić że w najbliżyszch dniach zawieszam moją działalność w RPG 2 z powodu problemów z kompem (nie wiem ile to może potrwać ale do tego czasu jak ktoś z drużyny chce niech mną kieruje).

EDIT : Już nie aktualne, będe teraz raczej coraz częściej

Bubeusz

Bubeusz

4.04.2005
Post ID: 14677

Tak... hmm... Byłem w Niemczech przez ostatni tydzień. Nie napisałem o tym nic, bo Jaskinia nie mogła mnie wpuścić. Ale w Legendzie za wiele się nie zmieniło, więc chyba niepotrzebnie się tłumaczę. :)

Hellburn

Włodarz Hellburn

4.04.2005
Post ID: 14678

"Mr Bubeusz... Welcome back" :)

No... bedziesz musiał sporo nadrobić... zresztą nie tylko Ty :)

Nagash

Nagash

7.04.2005
Post ID: 14679

To ja bym proponował zaktualizowanie listy graczy. Bubeusz, to chyba coś z twojego zakresu obowiązków a i tak przy okzaji to nie wiecie może co się z Desterem dzieje ?? Nie ma od niego żadnych wieści...