Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota'
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka

Właśnie przekroczyłeś próg Gorących Dysput. Zapraszam, wejdź dalej, usiądź wygodnie przy którymś ze stolików i posłuchaj o czym rozmawiają zgromadzeni tutaj mieszkańcy. Budynek ten wybudowano ze szczególnym przeznaczeniem dla wszystkich, którzy pragną w zaciszu, z dala od zgiełku porozmawiać na ciekawe tematy związane z szeroko pojętą kulturą. Stoliki ustawiono nieprzypadkowo, z myślą, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Słowo Pisane - stolik umiejscowiony nieco na uboczu (jednak mający szczególne znaczenie) poświęcony jest literaturze, mistrzom słowa i ich dziełom - s-f, fantasy i nie tylko.

Ruchome Obrazy to stolik miłośników filmu, obrazów o smokach i rycerzach, miotaczach laserowych i gwiezdnych podróżach i innych.

Dalej znajdują się stoliki poświęcone kolejno sztukom plastycznym (Pędzel i Grafit), tajemnicom historii (Zakurzone annały), muzyce (Świątynia Mahadevy) oraz (Pod)stolik o tematyce dowolnej.

Nad każdym ze stolików czuwa opiekun, którego zadaniem jest dbanie o właściwą tematykę rozmów oraz poprawność postów. Postaraj się zatem, by Twoja wypowiedź była na temat i składała się przynajmniej z kilku zdań połączonych w logiczną całość.

Z pewnością znajdziesz jeden (lub więcej) stolik miły Twemu sercu. Siądź więc wygodnie i podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Pamiętaj, że drzwi Gorących Dysput są zawsze otwarte. Czekamy na Ciebie!

Ogrody Pamięci - KB, Heroes I, II Gospodarze:
Miejsce pełne marmurowych pomników dawnych bohaterów i zwycięskich walk. Dla tych co, mimo upływu lat, zachowali ciepłe wspomnienia... Tu można porozmawiać o początkach sagi HoMM.
Ostatni głos: Roshalina (23.06.2018) w wątku "Pokręcona mapa do Heroes II".
Komnaty Weteranów - Heroes III Gospodarze:
Ciemne korytarze prowadzą do tego najstarszego kompleksu jaskiń w Ulgak, niegdyś będącego centrum dowodzenia barbarzyńskim imperium. Tutaj weterani wojenni dyskutują na temat strategii do Heroes of Might and Magic III.
Ostatni głos: smoketotem6 (15. maja) w wątku "błąd 1992:10061".
Jama Strategów - Heroes IV Gospodarze:
Położona w centrum Imperium Jama Strategów, to miejsce pełne map i planów. W czasie wojny staje się ono sercem barbarzyńskiego królestwa. To właśnie tutaj przechowywane są najpotężniejsze strategie do Heroes of Might and Magic IV.
Ostatni głos: Qrthgarr (11. kwietnia) w wątku "Nowy dział Heroes IV - propozycje, komentarze".
Brama Nowego Świata - Heroes V Gospodarze:
Brama Nowego Świata to potężna konstrukcja podtrzymująca magiczny portal. Tylko najwięksi wojownicy przechodzą przez tę bramę, aby zdobywać i odkrywać nowy świat - Ashan.
Ostatni głos: okilero (30. marca) w wątku "Tworzenie modow w edytorze map".
Targowisko Siedmiu Miast - Heroes VI Gospodarze:
Najruchliwszy rynek w Imperium to miejsce gdzie kupcy z Ashanu oferują swoje egzotyczne towary. Można tu także zasięgnąć informacji o Nowym Świecie ponieważ żadna informacja nie ma ceny, za którą nie mogłaby zostać sprzedana.
Ostatni głos: Herszt (14.10.2016) w wątku "Zwierzęta i cechy rodowe".
Rada Cieni - Heroes VII Gospodarze:
Wchodzisz do zacienionej komnaty i odurza cię zapach świec. Dostrzegasz zarys stołu i krzeseł, z których jedno jest puste. "Czekaliśmy na ciebie!" - słyszysz władczy głos. To tutaj najmądrzejsi przedstawiciele ashańskich ras zebrali się, aby decydować o przyszłości świata...
Ostatni głos: kadixuboge (15.02.2018) w wątku "MMH7 za darmo - Chiński nowy rok".
Szulernia "Jednoręki Kensei" - Duel of Champions Gospodarze:
Szczelnie zasłonięte okna, gryzący dym z fajek, ślady kufli na stołach. Szulernia odwiedzana jest przez specyficznych gości - to w tym miejscu zbierają się hazardziści, by za pomocą kart Duel of Champions rozgrywać epickie pojedynki!
Ostatni głos: Alistair (7.09.2017) w wątku "DoC w Empiku".
Might and Magic - Moc i Magia, fabuła i gry Gospodarze:
Wszystko dla miłośników cyklu Might and Magic.
Ostatni głos: Genjer2021s (13.03.2018) w wątku "Wycofanie clash od heroes z google play".
Magiczne Laboratorium - HotA, WoG, modding Gospodarze:
Drażniące nos zapachy rtęci i wydobywające się odgłosy maszyn parowych, straszą tylko nielicznych mieszkańców Imperium. W tym miejscu, grupy alchemików i inżynierów pracują nad rozmaitymi projektami, zmieniającymi światy Might and Magic.
Ostatni głos: Avatar (13. maja) w wątku "Problem z VCMI".
Kuźnia Marzycieli - Wasze wizje i pomysły Gospodarze:
Miejsce dla każdego, kto lubi puścić wodzę wyobraźni.
Ostatni głos: Paulianin (20. maja) w wątku "Pomysł na własnego Heroesa ileś ???".
Skryptorium Kartografów - Mapy Gospodarze:
Kartografowie nic sobie nie robią z zachowania ciszy i skupienia. Rysując mapy, głośno dyskutują nad nazwami nowo odkrytych rzek, lądów, mórz i gór. Każdy z nich, chce dodać coś od siebie na tworzonych mapach.
Ostatni głos: Tabris (7. maja) w wątku "Heroes3 kampania".
Arena Wojowników - Rozgrywki online Gospodarze:
Z Areny Wojowników zawsze dobiegają gromkie okrzyki i odgłosy walk, przyciągając uwagę przechodniów. Na tutejszej ubitej ziemi można się zmierzyć z największymi wojownikami i magami uniwersum lub z trybun podziwiać ich zmagania.
Ostatni głos: Mateusz (16.07.2018) w wątku "Klan: Cave Vipers".
King's Bounty Gospodarze:
W tej przestronnej komnacie o swoich przygodach rozprawiają śmiałkowie, którzy - natchnieni legendami o rycerzach króla Maximusa, władcy Continentii - odważyli się w pojedynkę stawić czoła niebezpieczeństwu w służbie królom krain Endorii i Teany. Tutaj prowadzone są dyskusje o najnowszych częściach sagi King's Bounty - Legendzie, Wojowniczej Księżniczce oraz Nowych Światach.
Ostatni głos: Alistair (8.02.2015) w wątku "King's Bounty: The Legend".
Kresy - Inne Gry Gospodarze:
Wszyscy, którym eksploracja Imperium nie wystarcza, mogą już tylko udać się na Kresy. Granicę między tym uniwersum, a wszystkimi innymi światami. Ci, którzy zdołali powrócić z Kresów, przynoszą skrzynie skarbów i niesamowite opowieści.
Ostatni głos: Wilczek (10. lutego) w wątku "Baldur's Gate".
Podium Herolda Gospodarze:
Miejsce na ogłoszenia, archiwum wieści, dokonane zmiany, informacje o planach.
Ostatni głos: Crazy (7.10.2016) w wątku "Zmiany w JB".
Kordegarda - miejsce na Twoje pytania i odpowiedzi Gospodarze:
Kto pyta, nie błądzi. Masz jakiekolwiek pytania dotyczące Jaskini i Imperium? Wstąp tutaj, a na pewno odpowiedź otrzymasz.
Ostatni głos: Avatar (6. kwietnia) w wątku "Heroes 3 na androida".
Czas Imperium Gospodarze:
Stolik Redakcji CI.
Ostatni głos: Architectus (27.03.2014) w wątku "Planowane tematy numeru".
Okno na Świat Gospodarze:
Tutaj możesz umówić się na spotkania w prawdziwym, "realowym" świecie.
Ostatni głos: Mcin (7.10.2018) w wątku "Koncert Paula Romero".
Konwent 2018 Gospodarze:
Tegoroczne spotkanie w Byczynie!
Ostatni głos: Kastylia (22.08.2018) w wątku "I już po...".
Stowarzyszenie Miłośników Fantasy "Jaskinia Behemota" Gospodarze:
Forum Stowarzyszenia.
Ostatni głos: Tarband (27.10.2014) w wątku "Składki".
Sprawy Imperium (problemy techniczne, propozycje) Gospodarze:
Znalazłeś błąd na forum? Uważasz, że coś nie wygląda tak jak powinno? Masz propozycję usprawnienia forum? To jest miejsce dla Ciebie!
Ostatni głos: Uhm (4.08.2018) w wątku "Zgłaszanie błędów".
Przedsionek Oberży Gospodarze:
W Przedsionku zawsze kręci się dużo dusz. W tym miejscu znajduje się Ogromna tablica, na której wiszą rozmaite ogłoszenia i notatki. Możesz tutaj równie dobrze zasięgnąć porad prawnych, jak i nająć się do wyprawy.
Ostatni głos: Ignis (22.01.2015) w wątku "Kiedy Rozum Śpi".
Baśniowe Gawędy Gospodarze:
Oberża to nie tylko stoliki przy których przesiadują ludzie i nieludzie, sącząc piwo ze swoich kufli i turlając kośćmi. Dookoła Oberży znajduje się cała masa rozmaitych budynków. Wielu stałych klientów pobudowało tutaj swoje międzynarodowe siedziby. Na pewno nie pożałujesz, gdy odwiedzisz jedną z nich. Każdy domorosły miłośnik arkanów magicznych znajdzie coś dla siebie w jednej z gildii. Doświadczeni wojownicy i magowie mogą natomiast spróbować swoich sił na arenach. Nie czekaj i zanurz się w magicznym świecie Osady.
Ostatni głos: Mateusz (30.09.2015) w wątku "Mafia w Osadzie: Rekrutacja".
Niesłychane Historie Gospodarze:
Wszelkie dzieje Bohaterów mają tendencje do odbywania się na dalekich lądach, czy też alternatywnych uniwersach. Wielkie portale przenoszą uczestników wypraw do wielu niesamowitych miejsc. Ty także możesz wziąć w nich udział. Spakuj swoje kości i ruszaj w kierunku niezbadanych lądów, a być może jakiś bard napiszę o Tobie balladę.
Ostatni głos: Iza Rex (1.11.2014) w wątku "Północne krańce Imperium".
Gry Wyobraźni Gospodarze:
W tym półmrocznym miejscu rozsiadły się osoby, które twierdzą, jakoby posiadły klucz do świata wyobraźni. Dyskusji tu toczonych nie rozumie nikt poza wtajemniczonymi. A może chciałbyś zostać jednym z nich? Usiądź zatem i porozmawiaj, możesz tu zasięgnąć języka na tematy związane z RPG.
Ostatni głos: Xelacient (dziś, 03:37) w wątku "Purgatorium [Gra]".
Składzik na zapleczu Gospodarze:
W tylnej części Oberży znajduje się niewielki składzik. Do tego legendarnego pomieszczenia dostęp mają tylko Mistrzowie Gry. Prócz licznych beczek z trunkami. znajdują się tu także szerokie ławy, na których przesiadują Władcy Marionetek w czasie przerw. Zajadając się twardymi serami i popijając najdroższymi trunkami, dyskutują o podwyżkach cen i innych kwestiach dotyczących działalności Oberży. Podobno to tutaj przechowują swoje magiczne almanachy i kantowane kości.
Ostatni głos: Silveres (25.12.2014) w wątku "Pogadanki Mistrzów Gry".
Zatęchłe Archiwum Gospodarze:
Tutaj dogorywają w zapomnieniu stare Ballady i Gawędy.

Ogromne pomieszczenie, wypełnione jest różnymi skarbami. Pełno tu artefaktów, bibelotów, mniej lub bardziej udanych ballad, map, kronik i przedawnionych traktatów.
Ostatni głos: Silveres (19.07.2015) w wątku "[Stenogram] Kiedy rozum śpi".
Przedsionek Oberży Gospodarze:
W Przedsionku zawsze kręci się dużo dusz. W tym miejscu znajduje się Ogromna tablica, na której wiszą rozmaite ogłoszenia i notatki. Możesz tutaj równie dobrze zasięgnąć porad prawnych, jak i nająć się do wyprawy.
Ostatni głos: Ignis (22.01.2015) w wątku "Kiedy Rozum Śpi".
Baśniowe Gawędy Gospodarze:
Oberża to nie tylko stoliki przy których przesiadują ludzie i nieludzie, sącząc piwo ze swoich kufli i turlając kośćmi. Dookoła Oberży znajduje się cała masa rozmaitych budynków. Wielu stałych klientów pobudowało tutaj swoje międzynarodowe siedziby. Na pewno nie pożałujesz, gdy odwiedzisz jedną z nich. Każdy domorosły miłośnik arkanów magicznych znajdzie coś dla siebie w jednej z gildii. Doświadczeni wojownicy i magowie mogą natomiast spróbować swoich sił na arenach. Nie czekaj i zanurz się w magicznym świecie Osady.
Ostatni głos: Mateusz (30.09.2015) w wątku "Mafia w Osadzie: Rekrutacja".
Niesłychane Historie Gospodarze:
Wszelkie dzieje Bohaterów mają tendencje do odbywania się na dalekich lądach, czy też alternatywnych uniwersach. Wielkie portale przenoszą uczestników wypraw do wielu niesamowitych miejsc. Ty także możesz wziąć w nich udział. Spakuj swoje kości i ruszaj w kierunku niezbadanych lądów, a być może jakiś bard napiszę o Tobie balladę.
Ostatni głos: Iza Rex (1.11.2014) w wątku "Północne krańce Imperium".
Gry Wyobraźni Gospodarze:
W tym półmrocznym miejscu rozsiadły się osoby, które twierdzą, jakoby posiadły klucz do świata wyobraźni. Dyskusji tu toczonych nie rozumie nikt poza wtajemniczonymi. A może chciałbyś zostać jednym z nich? Usiądź zatem i porozmawiaj, możesz tu zasięgnąć języka na tematy związane z RPG.
Ostatni głos: Xelacient (dziś, 03:37) w wątku "Purgatorium [Gra]".
Składzik na zapleczu Gospodarze:
W tylnej części Oberży znajduje się niewielki składzik. Do tego legendarnego pomieszczenia dostęp mają tylko Mistrzowie Gry. Prócz licznych beczek z trunkami. znajdują się tu także szerokie ławy, na których przesiadują Władcy Marionetek w czasie przerw. Zajadając się twardymi serami i popijając najdroższymi trunkami, dyskutują o podwyżkach cen i innych kwestiach dotyczących działalności Oberży. Podobno to tutaj przechowują swoje magiczne almanachy i kantowane kości.
Ostatni głos: Silveres (25.12.2014) w wątku "Pogadanki Mistrzów Gry".
Zatęchłe Archiwum Gospodarze:
Tutaj dogorywają w zapomnieniu stare Ballady i Gawędy.

Ogromne pomieszczenie, wypełnione jest różnymi skarbami. Pełno tu artefaktów, bibelotów, mniej lub bardziej udanych ballad, map, kronik i przedawnionych traktatów.
Ostatni głos: Silveres (19.07.2015) w wątku "[Stenogram] Kiedy rozum śpi".
Karczma Pazur Behemota Gospodarze:
"Pazur Behemota" w Ulgak to najsłynniejsza karczma w całym Krewlod. Lepszego piwa nie znajdzie się w żadnej innej gospodzie w Antagarich!
Ostatni głos: Agon (19.07.2018) w wątku "Humor Jaskiniowy".
Słowo pisane - literatura Gospodarze:
Tu, w znamienitym gronie i przy niezgorszych trunkach, toczone są dyskusje o tajemniczej sztuce zwanej literatura. Zapach kurzu ze starych woluminów otacza to miejsce, a szelest pożółkłego pergaminu najsłodszą muzyką jest dla uszu.
Ostatni głos: Tabris (2. stycznia) w wątku "Cytaty".
Redakcja "Czasu Imperium!" Gospodarze:
W tym miejscu znajduje się redakcja jaskiniowego periodyku "Czas Imperium!". Możesz tu zgłosić swoje uwagi oraz pomysły dotyczące "Czasu!", porozmawiać na tematy z drukowanych przez nas felietonów, a także przeczytać archiwalne numery gazety.
Ostatni głos: Andruids (18.01.2018) w wątku "[CI nr 44, 24.01.2014] Opinie i uwagi".
Pędzel i grafit - sztuki wizualne Gospodarze:
Istnieją ponoć ludzie, którzy za pomocą odpowiednio spreparowanych pigmentów, bądź też używając kawałka węgla, potrafią zakląć otaczający ich świat w płótnie bądź w papierze. Zwą oni swą sztukę Malarstwem i Grafiką. Jakkolwiek to osobliwe, o tych ludziach właśnie, oraz ich dziełach, tutaj toczone są dyskusje.
Ostatni głos: Architectus (20.03.2017) w wątku "Fantasy i Science Fiction - sztuka wyobraźni".
Świątynia Mahadevy - muzyka Gospodarze:
To najgłośniejszy kąt tego przybytku - słychać stąd bez przerwy dziwne, rytmiczne dźwięki o najróżniejszym charakterze i nastroju. Dobywają się one z osobliwego, z pewnością magicznego pudła spoczywającego na stole. W nabożnej celebracji pochyla się nad nim grupka ekscentrycznych osobników. Niektórzy z nich podrygują miarowo, inni przymykając oczy nucą pod nosem. W rzadkich momentach, gdy magiczne pudło milknie, rozlega się kolejny hałas - to owi zapaleńcy gorączkowo dyskutują właśnie usłyszane dźwięki, czy też "Muzykę", jak je zwykli nazywać między sobą.
Ostatni głos: Bubeusz (17. maja) w wątku "Czego aktualnie słuchacie?".
Ruchome obrazy - film Gospodarze:
Grupa dziwnych osobników rozmawia tu o niezwykłej magii zwanej kinematografia. Ponoć przy jej użyciu nieruchome obrazy ożywają, przenosząc widza w zupełnie inny świat, pełen iluminacji i niesamowitych wrażeń. Brzmi jak sen szaleńca, lecz nie obawiaj się - tutaj nie zaśniesz.
Ostatni głos: kadixuboge (2.03.2018) w wątku "Youtube".
Zakurzone annały - historia Gospodarze:
Jest takie miejsce w karczmie - ciemne i zatęchłe, w którym stoi podniszczony stolik. Wydawać by się mogło, że nikogo tam być nie powinno, ale jest inaczej... bowiem to właśnie tam, w tym ciemnym kącie, rozprawia się o wielkich bitwach, wspaniałych dowódcach, wiekopomnych zwycięstwach. Jeśli więc masz odwagę zmierzyć się z meandrami historii zamów kufej jojowego mocnego i przysiądź się... jeśli masz odwagę...
Ostatni głos: Grenadier (12.05.2015) w wątku "Jak to z czołgiem bywało, czyli jego historia i ewolucja".
Fotel, fajka - filozofia Gospodarze:
Atmosfera głębokiej zadumy jest w tym miejscu niemal tak gęsta, jak spowijający je fajkowy dym. W obitych skórą fotelach dostrzec można rozsiadłe postacie, pogrążone w spokojnej wymianie zdań. Niech nikogo jednak nie zmylą pozory - toczone tu dyskusje trudno nazwać beznamiętnymi, a w mniej światłych czasach niektóre formułowane tu poglądy przyprawiłyby niejednego o utratę głowy. Wciąż jednakże Filozofia (bowiem tak właśnie zowie się uprawiana tu, starożytna dyscyplina) przyprawić może o jej porządny ból.
Ostatni głos: Tarnoob (21.02.2015) w wątku "Problemy prawno-moralno-społeczne fantastyki (i transhumanistów)".
Tropiciele rzeczywistości - polityka i społeczeństwo Gospodarze:
Stolik miłośników dyskusji na tematy społeczno-polityczne oraz związane z naukami humanistycznymi, takimi jak psychologia, etnologia, antropologia.
Ostatni głos: Tarnoob (18. maja) w wątku "Wybory parlamentarne 2015".
Olimpia - sport i sprawność fizyczna Gospodarze:
Najpotężniejsi bohaterowie Imperium Jaskini Behemota, na co dzień spędzający swój wolny czas na wszelakich ćwiczeniach i współzawodnictwie, postanowili stworzyć miejsce, gdzie mogliby dzielić się swą wiedza i doświadczeniami. Zasiadają tutaj, by podyskutować o wszystkim, co ma związek z ukochaną przez nich dziedziną - sporcie.
Ostatni głos: Silveres (16.11.2015) w wątku "Snowboard".
Piwniczka pełna niespodzianek - kulinaria Gospodarze:
Wędrując po Jaskini w błogostanie, znajdujesz w sobie w końcu na tyle odwagi, aby udać się do rynsztoka i poszukać legendarnej piwnicy...

...cztery utraty świadomości później, czując w ustach nie tylko smak ziemi, otwierasz jedno oko aby ujrzeć stare, zmurszałe drzwi. Zanim zdążasz wyostrzyć wzrok, słyszysz dźwięk, który do skrzypienia stuletniego drzewa ma się jak wrzask upiorzycy do śpiewu rusałki.

Gdy decydujesz się podjąć kolejną próbę otwarcia oczu, w drzwiach ukazuje Ci się okropny staruch... właściwie karzeł... jednooki karzeł. Spoglądasz w jego mętne błękitne oko i od raz zdajesz sobie sprawę jak wiele czasu kosztowało go wypracowanie tak wyrafinowanego skrzypienia. Na ramieniu karła, na jedynej nodze stoi obleśny gołąb, zamiatający swoją widmową nóżką świeżo zrobioną kupkę. W ręce karzeł trzyma butelkę z wetkniętą płonącą świecą. Butelka zdaje się stanowić jedność z dłonią karła, gdyż wosk ścieka mu aż do łokcia.

Po chwili przerażającej ciszy, bulgot wydobywający się z ust karła układasz w słowo: "Podejdź". Wypowiedziawszy te słowa, szkaradna postać znika w ciemności.
Ostatni głos: Laxx (26.11.2014) w wątku "Kulinarne (nie)wypały".
Kronika Gospodarze:
Na głównym rynku Osady, pod Drzewem Nowin, pojawił się mały zakapturzony człowiek z grubą, obitą bawolą skórą, księgą. Ostentacyjnie usiadł pod drzwiami Gorących Dysput, wyjął nadłamane pióro i zaczął pisać. Bezpretensjonalnie zaczepiał wychodzących z budynku elfów, orków i inne mniej lub bardziej paskudne kreatury. Ciekawość patrzącego na ni to zabawną, ni dziwną scenę, Grododzierżcy sięgała zenitu- nie znał przybysza ani celu jego niespodziewanej wizyty. Postanowił zapytać starca wprost, po co zawraca głowę uczciwym zazwyczaj Osadnikom. Jednak gdy do niego podszedł, nie zadał żadnego pytania. Napis na księdze nie pozostawiał wątpliwości: Chronica Imperii Cavernae Behemoth...
Ostatni głos: Silveres (13.12.2014) w wątku "[wbity?] Stara Jaskinia".
(Pod)Stolik Gospodarze:
Gdy przedmioty wokół ciebie stają się zamazane, wtrząchnięty właśnie gulasz zdaje się nie kochać twych trzewi, a podłoga karczmy w tajemniczy sposób straciła swą stabilność, zajrzyj se pod stolik! Tutaj bełkot twej mowy przyjmą z rozwartymi ramionami, a w atmosferze prawdziwej wolności będziesz mógł wylać z siebie treści najgłębiej skrywane i najbardziej absurdalne, nie licząc żołądkowych.
Ostatni głos: Nekros (27.05.2018) w wątku "(Pod)Stolik".
Warcracft: Orcs & Humans Gospodarze:
Stolik załogi serwisu WoG
Ostatni głos: Ghulk (16.12.2007) w wątku "Nie...".
Warcraft II: Tides of Darkness, Beyond the Dark Portal Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Warcraft III: Reign of Chaos, The Frozen Throne Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Dyskusja Ogólna Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Klasy postaci Gospodarze:
Stolik o klasach postaci.
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Questy Gospodarze:
Stolik o questach.
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Strona Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Literatura Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Inne: RPG, gra planszowa Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".
Dyskusje ogólne Gospodarze:
Brak opisu
Ostatni głos: (dziś, 16:01) w wątku "".