Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2007-01

Powrót Aiwelosse

Skryba spacerował po brzegu morza. Wpatrywał się w stalowo szare fale, poszukując żagla, który zwiastował by powrót z dawna nie widzianych przyjaciół. Powoli tracił nadzieje. Zapatrzony w dal nie dostrzegł szklanego przedmiotu zagrzebanego w pisaku omywanym przez fale. Jęknął cicho gdy wystający z sandała palec uderzył w powierzchnię flaszy. Podniósł butelkę z zamiarem ciśnięcia jej w wody oceanu. Wtedy dostrzegł w środku zwinięty rulon pergaminu. Ożywiony nadzieją odpieczętował znalezisko i zaczął czytać... Już po kilku słowach nie miał wątpliwości, iż wiadomość pochodzi od niezrównanego poety Aiwelosse. Ucieszył się tym bardziej, gdy na końcu zwoju przeczytał dopisek: „Spodziewajcie się kolejnych”.
Biegiem niemal powrócił do Osady by obwieścić radosną nowinę i umieścić pergamin z poematem na należnym mu miejscu.

Dnia 30 stycznia 2007, 16:44, Skryba Morgraf

Przygody eksperymentującego czarodzieja

Wszystkich zwolenników dobrej zabawy na pewno ucieszy wiadomość, iż „Przygody eksperymentującego czarodzieja”autorstwa Ururama Tururama doczekały się niedawno kontynuacji. Ta niekończąca się opowieść jest jedną z najwyżej ocenianych i najbardziej chwalonych w Osadzie. Jestem przekonany iż prześwietny humor tej opowieści porwie każdego. Oto kolejna propozycja dla tych którzy lubią trząść brzuchem ze śmiechu. Posłuchajcie tylko co piszą inni(więcej przeczytacie w komentarzach do dzieła):

„Dużo humoru, ciekawa akcja, fajnie napisane, ciężko się oderwać, dużo czytania (co lubię), piękny klimat, no i jeszcze raz humor”.
Iscandel

„Szóstka oczywiście i to wystawiona po pierwszych rozdziałach. Nigdy nawet nie powstała u mnie myśl by ocenę zmienić. PEC to utwór wybitny i tyle”.
Sulia

Zachęcam każdego do zapoznania się z tym dziełem. Jestem przekonany iż wkrótce doczekamy się dalszego, a komentarze zadowolonych czytelników tylko zachęcą twórcę do dalszej pracy. Jeśli czytałeś „Przygody eksperymentującego czarodzieja” i podobało Ci się zajrzyj na nowe rozdziały, jeśli jeszcze nie czytałeś to najwyższa pora by to zrobić.

Dnia 7 stycznia 2007, 14:29, Skryba Morgraf

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach