Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2002-02

Debiut, szkic Colona, nowa sala stolikowa, stolik dla zlotowiczów...

Pierwszy Minstrel publikuje w <b>Nieśmiałych Debiutach</b>!!! Zajrzyjcie kto i o czym pisze - warto!

W tawernianej księdze Kto Jest Kim zapisano dziś szkic postaci <b>Wielkiego Mistrza Colona</b>, przewodnika i poligloty. Ciekawa to zaiste postać, zapraszam zatem do przyjrzenia się jej z bliska!

Również Tawernie nowa sala stolikowa: <b>Gorące Dysputy</b> oraz nowy stolik <b>Zlot Mazowiecki</b> w innej sali stolikowej -
<b>Wydarzeniach Jaskini</b>.

Dnia 1 marca 2002, 0:00, Bard WWalker

Nowy Minstrel - Giater! Nowa sekcja - Nieśmiałe Debiuty!

Dziś potężne zmiany w formie i treści artystycznej (najważniejszej) części Tawerny! <b>Giater</b> uzyskuje tytuł <b>Minstrela</b> i rozstawia swój stolik! Otwarta zostaje sekcja <b>Nieśmiałe Debiuty</b>!

Zapraszam Minstreli do rozgłaszania swej nowej twórczości a czytelników do komentowania jej <b>PRZY STOLIKACH</B>.

Dnia 26 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Zimowa opowieść Inghama. Spis Jaskiniowców.

Znużony wędrowcze, przypadkowy przechodniu, bywalcu Tawerny - otrząśnij śnieg z płaszcza i usiądź dziś przy stoliku <b>Historie Inghama</b>. Usłyszysz tam przedziwną i tajemniczą <b>Legendę Oka Śniegu</b>...

Wszyscy Mieszkańcy Jaskini na nowej stronie Księgi <b>Kto Jest Kim</b>!

Dnia 23 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Apropos łapanek przy Kontuarze :)

<i><font color="#eeeeee">(obwieszczenie z czasów Tawerny)</font></i><br><br> Ze względu na <b>Kontuar Tawerny</b> i ułatwienie orientacji kogo mamy tam szansę zastać wykonałem 3 drobne zmiany:

- lista zalogowanych zawierać będzie teraz wszystkich, którzy pobrali jakąś stronę w ciągu 15 minut (a nie 30 jak dotąd)

- na stronie chata przy zalogowanych pojawiać się będzie czas pobrania ostatniej strony (jeśli było to minutę temu to pewnie szansa na pogawędkę jest większa niż, gdy minęło minut 14)

- na stronie chata przy każdym głosie pojawiać się będzie czas jego wyartykułowania :)

Zachęcam też do stosowania się do porady dodanej dziś na prośbę Hetmana na stronie chata :)

Przypominam, że czas życia głosów przy <b>Kontuarze</b> wynosi 15 minut (niezłe echo w tej Tawernie, nieprawdaż?)

Dnia 22 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Nowa opowieść, nowa sekcja...

Minstrel Morgraf opowiada <b>Jak znaleźć smoczą duszę</b>. Tym razem zapraszam wraz z autorem do jego stolika w <b>Wieczornych Bajaniach</b>, a dopiero stamtąd do opowieści. Niecierpliwi oczywiście mogą ją przeczytać bezpośrednio z <b>Misternych Rękopisów</b>.

Kwatera Główna - nowy organ skupiający twórców Jaskini ma od dziś swoją sekcję w <b>Kto Jest Kim</b> - tak samo jak <b>Rada Starszych</b>. Zachęcam do poczytania i porównania do czego służy każdy z organów i kto wchodzi w jego skład (są drobne różnice).

Dnia 21 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Chat na stałe w Tawernie! Uporządkowanie archiwów!

Oficjalnie otwieram nową sekcję, która nie całkiem oficjalnie pojawiła się już w Tawernie. Tawerniany chat pod nazwą <b>Pogaduszki Przy Kontuarze</b> staje się dziś domyślną stroną działu <b>Tawerna</b>.
Archiwa Tawerny, Areny, Heroes4 i strony głównej zostały wyposażone w mechanizm udostępniający archiwalne newsy miesiącami.

Dnia 19 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Stare sekcje pączkują przygotowując miejsce nowym!

<i><font color="#eeeeee">(obwieszczenie z czasów Tawerny)</font></i><br><br> Dziś drobne sygnały większych zmian:

Sekcję <b>Perełki z życia Jaskiniowców</b> przemianowałem na krótsze <b>Wydarzenia Jaskini</b>. Stoliki tam umieszczone będą aktywne tylko okresowo - w okresie "okołowydarzeniowym". Potem zostaną zamknięte i stanowić będą historyczną pamiątkę najciekawszych zdarzeń z życia Jaskini. Kto będzie czujny i zdąży ten zapisze się w historii Jaskini na trwałe :) W najbliższym czasie otworzę tam stolik <b>Zlot Mazowiecki</b>, w którym, mam nadzieję, wypowiedzą się jego uczestnicy oraz postaram się skonstruować archiwalny stolik <b>Zlot Podkarpacki</b>. Stoliki <b>Urodziny jOjOvica</b> oraz <b>Odwiedziny czarodziejki Cyry</b> jako archiwalne już od dawna zostały dziś zamknięte.

W najbliższym czasie otwarta zostanie trzecia sekcja stolikowa w Tawernie zatytułowana <b>Gorące Dysputy</b> - tamtejsze stoliki najbardziej będą przypominały forumowe pod tym względem, że motywem przewodnim będzie po prostu temat rozmowy a nie wydarzenie czy opowieści Minstreli. Tematy jednak będą starannie wyselekcjonowane a język będzie obowiązywał tawerniany czyli stylizowany na epokę.

Spostrzegawczy mogą też zauważyć zmiany w wyglądzie i opisie sekcji <b>Rada Starszych</b>. Rada zmienia nieco swoją funkcję - staje się organem legislacyjnym, czyli decydującym co i jak będzie publikowane w portalu. W tej chwili powstaje drugi organ (wykonawczy) - <b>Kwatera Główna</b>, który będzie skupiał właściwych twórców: webmasterów serwisów, redaktorów działów, i animatorów sekcji. Niedługo sekcja im poświęcona ujrzy światło dzienne i tam będą umieszczone opisy, kto jaką część portalu prowadzi.

Dnia 18 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Zostań Mieszkańcem Jaskini!

Ostatecznie ustalona została droga do osiągnięcia statusu <b>Mieszkańca Jaskini</b> a tym samym otrzymania klucza (czyli konta z hasłem) do wielu funkcji w Jaskini Behemota. Szczegóły zawiera ZAKTUALIZOWANA strona <b>U progu Tawerny</b>.

Dnia 17 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Rada Starszych rozszerza swój skład!

Dziś, decyzją Imperatora i z poparciem pozostałych członków Rady Starszych, oficjalnie w skład Rady włączeni zostali:
-<b>Protektor, Starszy Ludu oraz kadet Lopez</b>
-<b>Filantrop i Minstrel Guinea</b>
-<b>Filantrop, Starszy Ludu oraz Mistrz Obywatel Eracji</b>
-<b>Weteran i Starszy Ludu Grenadier</b>
Tym samym skład Rady Starszych powiększył się dwukrotnie!

Dnia 16 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Cała Naprzód!

Tawerniane konta użytkowników zaczynają działać w całej Jaskini!
Wylogujcie się z Tawerny i zalogujcie w Jaskini!
Reguły otrzymywania kont już wkrótce!

Dnia 15 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Kształtowanie własnej gliny (część pierwsza)

Opowieści minstreli od dziś w ich rękach. Poprawki i kontynuacje od dziś mogą w Tawernie znaleźć się w każdej chwili!

Dnia 14 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Minstrele w akcji!

Dziś następna rozpoczęta ale jeszcze nie zakończona opowieść! <b>Minstrel Guinea</b> śpiewa nam o <b>Napadzie</b>. Kto kogo i dlaczego napadł? Nie powiem bo sam jeszcze nie wiem :)

Dnia 13 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Nowa opowieść - nowy Minstrel !

Z przyjemnością przedstawiam kolejnego, nowego Minstrela w Tawernie: <b>Dreppina</b> oraz jego pierwsze opowiadanie!

Dnia 12 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Opowieść Morgrafa!

Dziś wraca na łamy <b>Misternych Rękopisów</b> jeden z najbardziej płodnych i dynamicznie rozwijających się minstreli- Morgraf! Zapraszam do lektury zajmującego dzieła jakim są <b>Sekrety Pogranicza</b>!

Dnia 10 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

News o NEW'sach :)

Ulepszenia Tawerny: sortowanie komentarzy w dwie strony, oznaczanie nowości wśród opowieści i stolików (dot. tylko posiadaczy kont).

Dnia 8 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Inside...

Już wkrótce wspólny mechanizm obwieszczeń dla wszystkich serwisów portalu. Już wkrótce wzrośnie ilość webmasterów Tawerny. Już wkrótce dodawanie komentarzy dostępne dla wszystkich gości Tawerny!

Dnia 7 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Herby!

<i><font color="#eeeeee">(obwieszczenie z czasów Tawerny)</font></i><br><br> Po proteście Hetmana obwieszczenie wczorajsze zostało zdjęte do chwili ustalenia przez Radę Starszych ostatecznego kształtu materii heraldycznej.

Szczegóły dyskusji rozgrywają się w specjalnym <a class=or href="http://pub9.ezboard.com/fthebehemothslairheroesofmightandmagiciii.showMessage?topicID=296.topic">wątku forum</a>.

Dnia 6 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Ku pamięci: Zapis chata ze Zlotu mazowieckiego

Niektórzy nie dotarli, niektórzy się spóźnili (na przykład o dobę :)) więc teraz już dla każdego: o czym była mowa na chacie z II Zlotu Mazowieckiego.

Dnia 3 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Nowy rękopis i stolik w Tawernie!

Dział <b>Misterne Rękopisy</b> wzbogacił się w kolejną opowieść. tych, któzy <b>Historii Thanta</b> jeszcze nie znają zapraszam do zapoznania się z dziełem <b>Minstrela Inghama</b>.

Dnia 1 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Chat Online z II Zlotu Mazowickiego już dziś o północy!!!

Uwaga, Uwaga!
Dziś w nocy (z 1 na 2 lutego) wielka impreza w Tawernie na żywo!!! Zajrzyjcie do Tawerny przed północą!

Dnia 1 lutego 2002, 0:00, Bard WWalker

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach