Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2009-09

Polecenie do lektury

Nadszedł czas, by Jaskiniowcy zapoznali się z twórczością zapomnianą i rzuconą w kąt Misternych Rękopisów. Od dziś, co tydzień będziemy starali się wyszukać ciekawe opowiadania, które niesłusznie odeszły w zapomnienie i polecać je wam, oraz napisać o nich kilka słów. Dzisiaj pragnę przedstawić wam opowiadanie Sir Tomiego pod tytułem Cnota.

Dnia 30 września 2009, 6:58, Dirhavana

Święto Osady "Pazur Behemota"

Dokładnie 7 lat temu bard WWalker oddał do użytku nowo wybudowaną przez siebie Osadę „Pazur Behemota”. 13 września 2002 roku ukazała się pierwsza osadowa nowina. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku tego dnia obchodzimy Święto Osady.

Dnia 13 września 2009, 19:09, Strażnik słów Moandor

Biblioteka otwiera swoje podwoje

W Osadzie już od południa czuć było wyjątkowe wyczekiwanie - po ulicach spacerowało więcej mieszkańców niż zazwyczaj, a wokół Ogniska zebrało się całkiem sporo osób. Wszyscy niecierpliwili się - i ich niecierpliwość w końcu została wynagrodzona - przed ogrodzony wysokim płotem gmach nowej Biblioteki wyszedł Kasztelan Crazy i przemówił...

Osadnicy! Jak wiecie, po wielu nieudanych próbach otworzenia tej lokacji postanowiliśmy spróbować jeszcze raz, ostatni - tym razem Wysoka Rada zdecydowała umieścić Bibliotekę w naszej Osadzie. I tak też się stało: po miesiącach planowania i tygodniach budowania w końcu jesteśmy gotowi, by oficjalnie ogłosić powstanie Starożytnej Biblioteki.

Dnia 7 września 2009, 20:56, Crazy

Tolkienowski wrzesień

Wrzesień to czas szczególnych tolkienowskich rocznic i śródziemnych świąt. Dziś, dnia 2 września, obchodzimy 36 rocznicę śmierci profesora J.R.R. Tolkiena. Zapalmy świeczkę i wspomnijmy tego dnia Autora, który dał nam Środziemie…

Ale tyś nie dla Ardy. Znajdź światło tam, dokąd zmierzasz. I czekaj tam na nas (z “Athrabeth Finrod ah Andreth”, HoMe X)

J.R.R. Tolkien pochowany jest na przedmieściach Oksfordu, na cmentarzu Wolvercote.

Za: Elendilion

Dnia 2 września 2009, 15:54, Strażnik słów Moandor

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach