Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2007-07

Ogniska literackie

Przypominam, że dziś o godzinie 21 00 odbędzie się drugie już Ognisko Literackie. Poświęcone będzie głównie twórczości Tolkiena próbie zestawienia jego dzieł ze współczesną fantastyką. Zapraszam wszystkich Mieszkańców Imperium jak również miłych gości.

Zapis pierwszego spotkania jest już dostępny w Osadzie, tak by każdy, kto nie był obecny mógł przeczytać o czym rozmawiano. Zapraszam także do dalszej rozmowy. Link dostępny tutaj: link

Dnia 19 lipca 2007, 14:36, Strażnik słów Moandor

Nowe opowiadanie w Osadzie

Od dziś możemy przeczytać opowiadanie Tenar zatytułowane - Podróż podświadomością. Jest to debiut autorki w Osadzie, choć opowiadanie powstało jakiś czas temu.

Zapraszam do lektury i komentowania.

Jeżeli ktoś z mieszkańców Imperium pisze opowiadania i chciałby opublikować swój tekst w Osadzie może go wysłać do Skryby Morgrafa.

Dnia 19 lipca 2007, 14:27, Strażnik słów Moandor

Wakacyjny wysyp prac

Ledwo 4 dni temu cieszyliśmy się 3 nowymi pracami [[ Naridy]], a już podziwiać możemy 2 kolejne: Improwizację i Smutek. Również [[ Tenar]] dodała nową pracę do swojej galerii - tym razem zdjęcie bez nazwy.
Zapraszam do komentowania!

Dnia 17 lipca 2007, 19:45, Iluminatorka Aerilien

Ognisko Literackie [2]

Czwartek 19 VII 2007 r.

godz. 21.00

Na drugim z kolei spotkaniu przy Ognisku poświęconym literaturze chciałbym, abyśmy zatrzymali się na chwilę przy twórczości człowieka, o którym możemy powiedzieć, że zapoczątkował gatunek fantasy, rozpowszechnił go na szeroką skalę.

Czyż nie byłoby cudowne, gdyby naprawdę odniosła sukces (myślę o sprzedaży)? Rozpoczęłaby nową erę. Czy możemy mieć taką nadzieję?

Kiedy C.S. Lewis wypowiadał te słowa nie wiedział jak potoczą się losy Władcy Pierścieni. Dziś wiemy, że miał rację. Powieść Tolkiena rozpoczęła nową erę, zmieniła życie tysięcy ludzi.

Jako temat spotkania wybrałem następujące zagadnienie:

Władca Pierścieni na tle współczesnej fantasy

Porozmawiamy sobie o tym, jak to było czytaliśmy Władcę Pierścieni pierwszy raz. Co (czy w ogóle) książka ta zmieniła coś w naszym życiu. Porównamy także twórczość J.R.R. Tolkiena z dzisiejszą fantastyką oceniając język, styl i sposoby kreacji świata.

Zapraszam.

Dnia 16 lipca 2007, 20:58, Strażnik słów Moandor

Nowi Osadnicy

Niedawno do grona Osadników dołączyli:

Kordan
Lt.Templar

Dzisiaj klucze do bram Osady oficjalnie otrzymał Hardrigar.

Życzę nowym Osadnikom, aby Osada stała się im drugim domem, by znaleźli sobie w niej miejsce dla siebie. Wszystkiego dobrego.

Dnia 15 lipca 2007, 11:48, Strażnik słów Moandor

Nowe prace w Galerii

Prawie 3 tygodnie przyszło nam czekać na publikację nowych prac w osadowej galerii. Jednak, niejako w formie przeprosin, do galerii trafiły dziś nie 1, ale aż 3 dzieła! Dodatkowo cieszy fakt, że są to prace autorki pierwszy raz publikującej u nas swoją twórczość. Narida, bo tak zowie się nowa graficzka, zapowiada pojawianie się nowych prac już niedługo. Tymczasem zapraszam do komentowania Bobasa, Halloween Party i Avatara.

Dnia 13 lipca 2007, 16:13, Iluminatorka Aerilien

Ognisko Literackie [1] Zakończone

Czwartek, 5 lipca, godz. 21.00.

Fantasy vs. Science Fiction

Wszystkich chętnych do pogawędki o literaturze, zarówno Osadników jak i miłych gości serdecznie zapraszam na Ognisko w czwartkowy wieczór.

Oba przeciwstawne skrzydła nurtu fantastyki mają swoich zagorzałych zwolenników. Podczas gdy jednych ciągnie do magii, pięknych zamków, dzielnych rycerzy inni wolą miotacze laserowe, statki kosmiczne i nowoczesne technologie.
Nie będziemy rozstrzygać, która forma jest lepsza, ale spróbujemy je ze sobą porównać, odnaleźć zalety, określić to coś, co przyciąga do obu biegunów fantastyki tak wielu fanów.

Dziękuję wszystkim za udział.

Dnia 2 lipca 2007, 19:44, Strażnik słów Moandor

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach