Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2007-06

Ogniskowe spotkania z literaturą już wkrótce

Od przyszłego tygodnia cyklicznie będziemy organizować spotkania poświęcone literaturze, w szczególności fantasy, ale to nie jest żelazna zasada.

Oficjalny termin i temat pierwszego spotkania ogłoszę w ciągu najbliższych dni. Jednak już teraz wszystkich miłośników literatury serdecznie zapraszam.

Do zobaczenia przy Ognisku

Dnia 26 czerwca 2007, 17:39, Strażnik słów Moandor

Emerytura

O poranku, gdy słońce ledwo wzeszło, lecz już zaczynało przypiekać, dwie klekoczące postacie sunęły z wolna alejkami Osady. Byli to dwaj lisze, Grododzierżca Sandro oraz Strażnik Słów Moandor. Kościste dłonie spletli na plecach, powłóczystymi szatami zmiatali ze ścieżek nieliczne gałązki i papierki, a żuchwy ich czaszek poruszały się miarowo w cichej dyskusji - znać było, że omawiają sprawy doniosłej wagi. Czytaj dalej w Osadzie

Dnia 14 czerwca 2007, 11:55, Sandro

Wieść z dawna oczekiwana

Z dniem dzisiejszym swe podwoje w Osadzie otwiera na powrót Oberża „Pod Rozbrykanym Ogrem”. Tym samym potwierdziła się pogłoska, o której wspominał przed kilkoma dniami Grododzierżca. Prace renowacyjne trwały długi czas, mam jednak nadzieję, że wszyscy, którzy czekali z utęsknieniem na tę chwilę, będą w pełni usatysfakcjonowani. Mimo gruntownego remontu pragnę zapewnić, że Oberża nie straciła niczego ze swego dawnego czaru. Nadal jest tym samym miejscem, w którym z wolna toczą się Leniwe Pogawędki, w niezmienionej formie pozostał także, tak lubiany przez wszystkich, Zakątek Sulii.

W imieniu oberżystów [[ Sulii]] i [[ Fristrona z AvLee]] zapraszam "Pod Rozbrykanego Ogra”.

Dnia 5 czerwca 2007, 23:07, Strażnik słów Moandor

Nowe stoliki w Gorących Dysputach

Wnętrze budynku Gorących Dysput zostało wzbogacone o dwa, pięknie zdobione stoliki. Ponieważ, zgodnie z niepisaną tradycją, każdemu stolikowi przypisana jest określona tematyka przy nim poruszana, w tym przypadku nie będzie inaczej.

Nowe stoliki zostaną poświęcone historii i muzyce.

Dnia 5 czerwca 2007, 22:25, Strażnik słów Moandor

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach