Najświeższe Nowiny

Osada 'Pazur Behemota' » Najświeższe Nowiny » Archiwum z miesiąca 2009-08

Homo bimbrownikus - Jakub Wędrowycz powraca!

Będzie się działo. Będą trupy - tak zapowiada w spocie reklamowym na stronach Fabryki swoje najnowsze dzieło Andrzej Pilipiuk.

Już dziś premiera najnowszej książki Wielkiego Grafomana - Homo bimbrownikus. Kolejna, szósta już odsłona perypetii egzorcysty bimbrownika Jakuba Wędrowycza. Co co czeka nas tym razem?

Dnia 28 sierpnia 2009, 19:01, Strażnik słów Moandor

Dziś start Polconu!

27 sierpnia, czyli właśnie dziś w Łodzi rozpoczyna się najważniejsza impreza w polskim środowisku fantastycznym, Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Polcon" 2009

Na dniach dowiemy się kto otrzyma prestiżowe Zajdle za najlepszą fantastyczną powieść i opowiadanie 2008 roku. Lista nominowanych znajduję się pod powyższym linkiem.

Dnia 27 sierpnia 2009, 10:54, Strażnik słów Moandor

Krasnoludzka opowieść

Miło mi jest poinformować Osadników, że ostatnimi dniami nasza Biblioteka Osadowa powiększyła się o pergamin z pierwszym rozdziałem debiutanckiego opowiadania autorstwa krasnoluda Zyrpaka.

Opowiadanie nosi tytuł - Zyrpak z Huz-Wygazar.

Zapowiada się obiecująco. Zachęcam wszystkich Osadników do zajrzenia do Nieśmiałych Debiutów, przeczytania i skomentowania. A autorowi życzę wytrwałości w dalszej pracy twórczej nad kolejnymi rozdziałami zapoczątkowanej historii.

Dnia 22 sierpnia 2009, 10:36, Strażnik słów Moandor

Nowa upiorna książka Mai Lidii Kossakowskiej

W 33 numerze Czasu Imperium, w relacji z Rycerzy Okrągłego Spodka mogliśmy przeczytać o nowej serii czterech minipowieści Mai Lidii Kossakowskiej pod wspólnym tytułem - Upiór południa. Miesiąc temu ukazała się pierwsza z nich - Czerń.

Dziś premiera kolejnej zatytułowanej - Pamięć umarłych

Dnia 21 sierpnia 2009, 9:57, Strażnik słów Moandor

Ognisko Grozy - dziś o 20.00

Przypominam wszystkim zainteresowanym, że dziś o godzinie 20.00 rozpoczynamy kolejne z naszych cyklicznych spotkań z literaturą z serii - Ognisko Literackie.

Bohaterem dzisiejszego wieczoru będzie Howard Phillips Lovecraft, twórca literatury grozy, którą jego przyjaciel August Derleth określił później mianem mitologii Cthulhu.

Dnia 20 sierpnia 2009, 16:07, Strażnik słów Moandor

Ognisko Grozy

20 sierpnia we czwartek odbędzie się kolejne, po dłuższej przerwie, Literognisko. Tym razem winni się przy nim zebrać miłośnicy i znawcy twórczości Cienia z Providence - H. P. Lovecrafta, bowiem ona będzie przedmiotem dyskusji. Spotkanie, tradycyjnie, zacznie się o 20:00. W imieniu Grododzierżcy zaprasza na nie Anioł Wolnej Woli Tabris.

Dnia 17 sierpnia 2009, 11:38, Opiekun Osady Tullusion

Archiwum nowin

Ogłoszenia Grododzierżcy

Co nowego w Starożytnej Bibliotece?

Nowości w Mistycznych Obrazach